Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Dragon Ball: Origins (NDS)
OkładkaDragon Ball: Origins (NDS)

Dragon Ball: Origins NDS

Klasyczna gra RPG, stworzona pod skrzydłami firmy Bandai Namco w oparciu o mangę autorstwa Akiry Toriyamy.

Akcji | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball: Origins Premiera NDS

4listopada2008

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball: Origins to jedna z gier opartych na popularnej mandze i anime Akiry Toriyamy. Akcja rozpoczyna się od spotkania Goku z Bulmą i przedstawia przygody, które przeżyli podczas poszukiwań siedmiu Smoczych Kul. W trakcie wędrówki, naszym głównym zajęciem jest ochrona towarzyszki przed atakami złowrogich stworzeń.

Rozgrywkę ukazano na obu ekranach DS-a, a obserwujemy ją z widoku przypominającego izometryczny. Sterowanie w całości oparto o ekran dotykowy przenośnej konsolki. Za jego pomocą wskazujemy bohaterowi miejsce, w które ma się udać. Także ciosy aktywujemy, korzystając z prostych gestów wykonywanych na ekranie. Gdy nasza energia osiągnie odpowiedni poziom, otrzymujemy dostęp do ataków specjalnych, m. in. fali uderzeniowej (kamehameha). Po każdej walce wzrasta ilość doświadczenia Goku, wpływająca na jego skuteczność w boju.

Oprócz dialogów i bijatyki mamy tutaj też zagadki logiczne, zwykle opierające się na pomaganiu Bulmie w dotarciu do trudno dostępnych miejsc. Grafika jest niezwykle kolorowa, z trójwymiarowymi modelami postaci i lokacjami przeniesionymi wprost z anime. Przejście DB: Origins zajmuje około 30 godzin, w trakcie których wiele czasu przeznaczono na ukazanie długich dialogów, okraszonych humorem znanym z anime czy mangi.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball: Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.