Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Dragon Ball GT: Transformation (GBA)
OkładkaDragon Ball GT: Transformation (GBA)

Dragon Ball GT: Transformation GBA

Dwuwymiarowa gra akcji, stworzona przez zespół Webfoot w oparciu o telewizyjną serię Dragon Ball GT, nad którą czuwał autor oryginalnego Dragon Ball – Akira Toriyama.

Akcji | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball GT: Transformation Premiera GBA

anulowana

producent: Webfoot wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball GT: Transformation to dwuwymiarowa gra akcji, stworzona przez studio Webfoot Technologies z myślą o posiadaczach konsoli Game Boy Advance. Gra odwołuje się do fabuły kultowego anime autorstwa Akiry Toriyamy.

Głównym bohaterem tytułu jest Goku, doskonały wojownik, który niejednokrotnie udowadniał już, że jest w stanie uchronić wszechświat przed zakusami zła. Naszego podopiecznego zastajemy podczas codziennego treningu z przyjacielem, Uubem. Wkrótce po tej rutynowej czynności życia Goku zmienia się diametralnie. Oto bowiem złowieszczy imperator Pilaf postanowił zawładnąć światem i zamienił naszego herosa w dziecko. By przywrócić porządek i osiągnąć z powrotem właściwy wiek, gracz musi zebrać tytułowe smocze kule, oznaczone symbolami czarnych gwiazd. W celu zgromadzenia tychże przedmiotów należy odwiedzić siedem planet Układu Słonecznego.

Gra składa się z dwunastu zróżnicowanych poziomów, na których naszym głównym zadaniem jest rozprawianie się z różnej maści potworami. Nie jesteśmy osamotnieni w walce, gdyż już przed rozpoczęciem zabawy konstruujemy sobie trzyosobową drużynę, złożoną z tak charakterystycznych dla serii postaci, jak Vegeta czy Pan. Przy tworzeniu zespołu do dyspozycji mamy dziesięciu doskonale wyszkolonych osobników. W dowolnym momencie zabawy możemy przełączyć się z jednego wojownika na innego, by zmęczony walką bohater mógł złapać oddech i uzupełnić zasoby energii. Mimo, iż sterowanie nie jest przesadnie skomplikowane, umożliwia nam wykonywanie wielu ataków, połączonych ze skokami, unikami oraz używaniem specjalnych mocy, wymaganych do starcia z bossami.

Niestety główny tryb gry, Story Mode, jak również bliźniaczo podobny Standard Mode, nie wspierają opcji wieloosobowej. Multiplayer przewidziano dopiero w takich wyzwaniach, jak Endurance, Boss Endurance, Robot Swarm i Piccolo. Do stworzenia oprawy wizualnej Dragon Ball GT: Transformation użyto dwuwymiarowego silnika, który w niektórych etapach gry skutecznie imituje środowisko 3D. Wygląd lokacji i postaci, stworzonych przy pomocy 32 tysięcy kolorów, przywodzi na myśl specyficzny klimat japońskiego anime.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball GT: Transformation: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dragon Ball GT: Transformation Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel