Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka Super Dragon Ball Heroes: World Mission (PC)
OkładkaSuper Dragon Ball Heroes: World Mission (PC)

Super Dragon Ball Heroes: World Mission

Gra karciana wykorzystująca bohaterów znanych z mangi i anime Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy. Produkcja odznacza się oprawą graficzną wykonaną z wykorzystaniem techniki cel-shadingu. Za jej stworzenie odpowiada firma Bandai Namco Entertainment.

Logiczne | manga i anime | karciane | sieciowe | Dragon Ball

Super Dragon Ball Heroes: World Mission Premiera

5kwi2019

PC Switch

Gry podobne do Super Dragon Ball Heroes: World Mission

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Hearthstone

Might & Magic: Duel of Champions

Super Dragon Ball Heroes: World Mission jest cyfrową grą karcianą, w której znaleźć można bohaterów z popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z mangi i anime autorstwa Akiry Toriyamy. W tytule tym występują m.in. Goku, Vegeta, Xeno czy Jiren – pełna lista postaci ma przeszło 350 pozycji, a łączna liczba dostępnych kart przekracza tysiąc. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której potężni wojownicy byli niegdyś aktywni, a obecnie traktowani są jak herosi. Firma Capsule Corporation stworzyła jednak specjalną technologię, która pozwala wykorzystywać ich moce w grze karcianej Super Dragon Ball Heroes. Gracz wciela się w niejakiego Beata, który przybywa do tzw. Hero Town – miasta, w którym wspomniana gra karciana jest najpopularniejszą rozrywką. Chłopiec pragnie zdobyć tytuł mistrza tej dyscypliny sportu. By osiągnąć swój cel, będzie musiał zawierać sojusze z różnorakimi herosami.

Mechanika

Rozgrywka w Super Dragon Ball Heroes: World Mission polega na toczeniu pojedynków i nie odbiega drastycznie od tego co znamy z innych gier należących do tego gatunku. Przed każdym starciem wybieramy grupę siedmiu postaci, które wezmą udział w walce. W czasie samego meczu „wystawiamy” swoich bohaterów na arenie, a następnie decydujemy o taktyce oraz wykorzystywanych zdolnościach. Repertuar naszego wojownika jest uzależniony od posiadanych kart – decydują one o atakach specjalnych, specjalnych formach (transformacjach – np. Super Saiyan) czy wyposażeniu.

Tryby gry

W Super Dragon Ball Heroes: World Mission możemy grać samotnie albo z innymi. Osoby preferujące samotną zabawę powinny zainteresować się trybami Story oraz Original Mission. Pierwszy pozwala rozegrać klasyczną kampanię fabularną, zaś drugi umożliwia wykonywanie specjalnych misji, za które otrzymujemy nagrody (istnieje też możliwość tworzenia własnych, którymi możemy się dzielić z innymi graczami).

W ramach rozgrywki wieloosobowej Super Dragon Ball Heroes: World Mission oferuje możliwość toczenia pojedynków z zawodnikami z całego świata. Walki mogą być prowadzone swobodnie (bez żadnych konsekwencji) lub też w ramach systemu rankingowego, który notuje nasze rezultaty i pozwala nam określić poziom swoich umiejętności.

Osoby grające na Nintendo Switch mogą korzystać także z lokalnego trybu multiplayer (wymaga dwóch konsol).

Kwestie techniczne

Super Dragon Ball Heroes: World Mission posiada ciekawą grafikę. W przeciwieństwie do wielu innych gier karcianych, oprawa produkcji Bandai Namco Entertainment nie ogranicza się do dwuwymiarowych obrazków – mamy tu trójwymiarowe postacie i areny, które dzięki wykorzystaniu techniki cell shadingu przypominają bohaterów i miejsca znane z anime. Nie brakuje również widowiskowych animacji, obrazujących różnego rodzaju ataki specjalne. W charakterystycznym stylu artystycznym tej produkcji wyraźnie widać rękę mangaki Akiry Toriyamy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 3+ GB

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Super Dragon Ball Heroes: World Mission cena w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Dragon Ball Heroes: World Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Super Dragon Ball Heroes: World Mission Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
Switch