Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. mitologia nordycka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce mitologia nordycka ułożone według popularności.

Po premierze 42 Przed premierą 11
mitologia nordycka
PC
PC Windows46 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 417 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11 PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE15 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS7 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch11
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji18 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG17 Strategiczne10 Przygodowe6
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
King's Table: The Legend of Ragnarok
King's Table: The Legend of Ragnarok

Strategiczne 30 czerwca 1993

King's Table: The Legend of Ragnarok to strategia turowa, będąca adaptacją tradycyjnej, skandynawskiej gry planszowej - Hnefatafl. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina partię szachów, wymagając od uczestników umiejętności logicznego myślenia i planowania działań. Tytuł wyprodukowany został przez studio Imagitec Design.

PC

Valkyrie Profile
Valkyrie Profile

RPG 22 grudnia 1999

Japoński RPG mocno inspirowany mitologią nordycką, który został przygotowany przez specjalistów od gatunku, studio Tri-Ace. Opowiada o losach walkirii, która trafia do Midgardu, by odnaleźć wojowników potrzebnych Odynowi. Tytuł wyróżniają przede wszystkim opracowany specjalnie na potrzeby gry model prowadzenia walk, a także łącząca 2D i 3D oprawa graficzna.

PS1

Oddmar
Oddmar

Zręcznościowe 19 kwietnia 2018

Barwna, dwuwymiarowa platformówka, opracowana z myślą o użytkownikach mobilnych przez tureckie studio Mobge Games. z Utrzymana w lekkim klimacie produkcja opowiada o codziennym życiu oraz obyczajach wikingów, a podczas zabawy – jak na platformówkę przystało – czeka nas eksploracja 25 zróżnicowanych poziomów z całą masą skakania, wspinania się, a także sporą liczbą pułapek, znajdziek i przeciwników do pokonania.

ANDiOS

Die With Glory
Die With Glory

Akcji 27 kwietnia 2017

Opracowana przez rosyjsko-amerykańskie studio Castle dwuwymiarowa przygodówka akcji, łącząca inspiracje mitologią skandynawską z elementami współczesnej popkultury. Bohaterem gry jest rudobrody Wiking imieniem Sigurd, którego największym marzeniem jest dostanie się do Valhalli.

PCANDiOS

tiny & Tall: Gleipnir
tiny & Tall: Gleipnir

Przygodowe 4 września 2018

Gra przygodowa typu point & click inspirowana kultowymi tytułami LucasArts. Wcielamy się w dwóch kowali (Tiny’ego oraz Talla) szukających składników do stworzenia magicznego sznura. Przy jego pomocy nordyccy bogowie zamierzają uwięzić olbrzymiego wilka zwanego Fenrirem, co nie podoba się ojcu zwierzęcia – Lokiemu.

PC