Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ragnarok Online 2 (PC)
OkładkaRagnarok Online 2 (PC)

Ragnarok Online 2 PC

Ragnarok Online 2: Legend of the Second

Koreańskie MMORPG autorstwa studia Gravity Corp. Gra pełnymi garściami czerpie z mitologii nordyckiej w kwestii uzbrojenia, wyglądu miast i napotykanych potworów.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | mitologia nordycka | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ragnarok Online 2 Premiera PC

26marca2012

Steam

2maja2013

producent: GRAVITY Co., Ltd. wydawca: GRAVITY Co., Ltd. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ragnarok Online 2

Guild Wars 2

Lineage II

TERA

Ragnarok Online 2: Legend of the Second to MMORPG koreańskiego studia Gravity Corp. Jest to w rzeczywistości kompletnie nowa gra, która zastąpiła starszego Ragnarok Online 2: The Gate of the World. Druga z tych pozycji oparta była na silniku Unreal 2.5 i wprowadziła masę zmian, które nie przypadły do gustu fanom pierwowzoru. W jakiś czas po premierze twórcy postanowili zatem skasować ten nieudany projekt i rozpocząć od zera. Efektem tej odważnej decyzji jest właśnie Ragnarok Online 2: Legend of the Second, które zbudowane zostało na technologii Gamebryo.

Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie zamieszkanym przez trzy główne narody: przypominające kulturowo wikingów Rune Midgard, industrialną Republikę Schwaltzvalt oraz głęboko religijne Arunafeltz. Gra pełnymi garściami czerpie z mitologii nordyckiej w kwestii uzbrojenia, wyglądu miast i napotykanych potworów. Podczas przygód możemy odwiedzić takie lokacje jak m.in. krainę zmarłych Niflheim, czy nawet samą Valhallę, gdzie trafiają najpotężniejsi bohaterowie przed odrodzeniem się w nowej postaci. Główny wątek fabularny dotyczy nadciągającego kataklizmu, czyli tytułowego Ragnaroku, podczas którego najwięksi wojownicy stoczą wojnę o przyszłość świata.

Zabawę zaczynamy od stworzenia własnej postaci, a następnie wyruszamy w świat szukać zadań do wypełnienia, skarbów do zebrania i potworów do zabicia. W trakcie przygód bohater nabywać będzie punkty doświadczenia, które następnie wydamy na rozwijanie statystyk i wykupywanie nowych umiejętności. Autorzy umożliwili zarówno walkę z innymi graczami (PvP) jak i wzięcie udziału w misjach, gdzie wrogami są jednostki sterowane przez sztuczną inteligencję (PvE).

Gra stanowi prawdziwy powrót do korzeni cyklu. Wyrzucono do kosza praktycznie wszystkie kontrowersyjne rozwiązania z The Gate of the World, takie jak nowy system umiejętności czy mechanikę rozwoju broni przypisaną na sztywno do postaci. Znikły też nienawidzone przez fanów nowe rasy. W zamian postawiono na sprawdzone rozwiązania z pierwszej części. W rezultacie przywrócono tresurę zwierzaków oraz stare klasy postaci (czyli m.in. Rycerza, Maga, Złodzieja i Kapłana). Zabrakło jedynie znanego z pierwowzoru kupca.

Rozgrywkę uatrakcyjnia także wzorowany na pierwszej części cyklu system kart, które gromadzimy podczas walk z potworami. Wpływają one na statystyki postaci i zapewniają im dodatkowe moce. Na raz możemy korzystać z maksymalnie pięciu kart. Ponadto wprowadzono sporo ulepszeń, w tym poprawioną mechanikę potyczek z innymi graczami (PvP). Kompletnemu przeobrażeniu uległ również styl graficzny. Lekko karykaturalne postacie wyglądające jak dzieci zastąpione zostały modelami dorosłych o realistycznych proporcjach.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2012

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ragnarok Online 2: 12+

Ragnarok Online 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7