Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2013, 10:40

autor: Adrian Werner

Wystartowało Ragnarok Online 2: Legend of the Second

Po długich beta testach wystartowała wreszcie pełna wersja Ragnarok Online 2: Legend of the Second. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery anglojęzycznej wersji koreańskiego MMORPG Ragnarok Online 2. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami. Można ją pobrać z oficjalnej strony lub za pośrednictwem serwisu Steam.

  1. Ragnarok Online 2 – strona oficjalna gry
  2. Ragnarok Online 2 na Steam

Udostępniona gra to tzw. Ragnarok Online 2: Legend of the Second. Kilka lat temu na rynek trafiło Ragnarok Online 2: The Gate of the World, ale projekt nie spotkał się z ciepłym przyjęciem. Dlatego studio Gravity Corp postanowiło zacząć od zera i wyprodukowało zupełnie nową kontynuację, która zastąpiła nieudane pierwsze podejście.

W grze Ragnarok Online 2: Legend of the Second nie pozostało praktycznie nic z The Gate of the World. Porzucono silnik Unreal Engine 2 na rzecz technologii Gamebryo. W niepamięć odszedł również cukierkowy styl graficzny z karykaturalnymi bohaterami. Gra wciąż oferuje kreskówkowy klimat, ale postacie mają teraz znacznie bardziej realistyczne proporcje. Kompletnie przebudowano też mechanizmy rozgrywki. Powrócił znany z pierwszej części system umiejętności i rozwoju. Nie znaczy to jednak, że Legend of the Second jest jedynie odświeżoną wersję pierwszego Ragnarok Online. Autorzy wprowadzili sporo ulepszeń, zwłaszcza w systemie walki. Wszystkie krainy, postacie oraz zadania również są nowe.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy inspirowanym mitologią nordycką. Zamieszkują go trzy nacje – wzorowane na wikingach Run Midgard, stawiająca na rozwój przemysłu Republika Schwaltzvalt oraz religijne królestwo Arunafeltz. Fabuła obraca się wokół nadciągającego tytułowego Ragnaroku, czyli kataklizmu, podczas którego najwięksi wojownicy stoczą wojnę o przyszłość świata.