Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Thorgal (PC)
OkładkaThorgal (PC)

Thorgal

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, oparta na popularnej serii komiksów autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Thorgal jest dziełem polskiego studia Mighty Koi i pozwala nam wcielić się w tytułowego wikinga mierzącego się z ludźmi i bóstwami.

Akcji | elementy RPG | komiksy | mitologia nordycka | polskie | wikingowie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thorgal Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

producent: Mighty Koi wydawca: Mighty Koi Strona oficjalna

Thorgal jest przygodową grą akcji z elementami RPG, opracowaną przez Mighty Koi – polskie studio deweloperskie, działające od 2022 roku. Produkcja stanowi adaptację popularnej serii komiksów stworzonych przez Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Całość przygotowano w taki sposób, by spełniała wymagania fanów oryginalnego cyklu, jednocześnie trafiając w gusta osób, które dotychczas nie miały z nim styczności.

W grze Thorgal wcielamy się w tytułowego bohatera – Thorgala Aegirssona – czyli wikinga, którego pochodzenie spowija mgła tajemnicy. Protagonista musi stawić czoła ludziom i bogom czyhającym na jego rodzinę. W trakcie zabawy przemierzamy rozległe lokacje, realizujemy rozmaite zadania, a także mierzymy się z przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno bandyci, jak i wszelkiej maści potwory oraz potężne, mroczne siły.

Thorgal działa w oparciu o silnik Unreal Engine 5 i wykorzystuje między innymi takie technologie, jak fotogrametria oraz generatywne AI.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Thorgal: 16+

PC
PS5
XSX