Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5PS4
Okładka Valkyrie Elysium (PC)
OkładkaValkyrie Elysium (PC)

Valkyrie Elysium

Valkyrie Elysium to japońskie RPG akcji zainspirowane mitologią nordycką. Rozgrywka koncentruje się na eksplorowaniu świata, zręcznościowej walce oraz werbowaniu poległych wojowników, którzy potem wspomagają nas podczas bitew.

RPG | TPP | mitologia nordycka | RPG akcji | jRPG

Valkyrie Elysium Premiera

29wrz2022

PS4 PS5

11lis2022za 38dni

PC

producent: Soleil wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Valkyrie Elysium to japońskie RPG należące do marki zapoczątkowanej w 1999 roku przez Valkyrie Profile. Grę opracowało studio Soleil, czyli autorzy Samurai Jack: Battle Through Time oraz Naruto to Boruto: Shinobi Striker.

Fabuła

Gracz wciela się w tytułową Walkirię, która zostaje zesłana do świata fantasy zmierzającego ku zagładzie. Jej celem jest odkrycie, co jest przyczyną nadchodzącego Ragnaroku i zwerbowanie wojowników, którzy pomogą jej w realizacji tego zadania.

Mechanika

Valkyrie Elysium to RPG akcji. Podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem świata, rozwijaniem postaci, realizacją zadań oraz przede wszystkim walką za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek.

W trakcie przygód kluczową rolę odgrywa werbowanie Einherjarów, czyli poległych wojowników, których możemy przywoływać w trakcie potyczek.

Warto dodać, że w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, w których mogliśmy poruszać się tylko w dwóch wymiarach, Valkyrie Elysium pozwala na swobodną eksplorację trójwymiarowego świata. Ma to duże znacznie w rozgrywce, nie tylko podczas walki, ale również w trakcie podróży, gdyż wzbogaca je o elementy platformówkowe.

Tryby gry

Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Valkyrie Elysium oferuje w pełni trójmiarową oprawę graficzną, wykonaną w lekko kreskówkowej stylistyce. Za projekty postaci odpowiadał Yuya Nagai, który pełnił tę samą rolę m.in. przy NieR: Automata oraz Granblue Fantasy Versus.

Dla fanów marki ważną informacją będzie fakt, że muzykę skomponował Motoi Sakuraba, czyli twórca ścieżek dźwiękowych poprzednich odsłon marki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Valkyrie Elysium cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Wymagania wiekowe Valkyrie Elysium: 16+

PC
PS4
PS5