Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Battlefield - seria gier

Cieszący się dużą popularnością cykl pierwszoosobowych strzelanin (FPS) w wojennych realiach. Seria rozwijana jest przez szwedzkie studio Digital Illusions CE (od 2004 roku należące do koncernu Electronic Arts).

Marka zadebiutowała w 2002 roku grą Battlefield 1942 wydaną na komputery PC i z miejsca zdobyła liczne grono entuzjastów. Na przestrzeni blisko 17 lat (2002-2018) seria doczekała się 17 odsłon (nie licząc dodatków) adresowanych na większość popularnych platform sprzętowych, w tym konsole szóstej, siódmej i ósmej generacji.

Produkcje sygnowane marką Battlefield cechują się dużą różnorodnością konwencji i tematyki przewodniej. Począwszy od gier z głównego nurtu - Battlefield 1942 (2002), Battlefield 2 (2005), Battlefield 3 (2011), aspirujących do miana symulacji pola walki, poprzez skupiony na widowiskowej akcji poboczny cykl Battlefield: Bad Company (2008 i 2010), aż po przeznaczone wyłącznie do rozgrywki sieciowej Battlefield Heroes (2009), Battlefield Online (2010) Battlefield Play4Free (2011).

Początkowo wszystkie części skupiały się wokół działań militarnych, osadzonych w różnych realiach historycznych i futurystycznych. Wyjątkiem od tej reguły jest wydana w 2015 roku gra Battlefield Hardline przedstawiająca starcia sił policyjnych z przestępczością zorganizowaną. Tytuł został stworzony przez studio Visceral Games, które nie uczestniczyło nigdy wcześniej w pracach nad cyklem. Mimo to produkcja zachowała najważniejsze elementy serii – w tym obecność różnego rodzaju pojazdów, szeroki arsenał uzbrojenia czy rozbudowany tryb dla wielu graczy, który zaoferował kilka nowych form rozgrywki, lepiej wpisujących się w schemat starć policji z przestępcami.

W 2016 roku wydano przygotowaną przez studio DICE grę Battlefield 1. W przeciwieństwie do panującego wówczas trendu do osadzania pierwszoosobowych strzelanin w konwencji SF (którą część społeczności graczy była bardzo zmęczona), deweloperzy postanowili przedstawić wydarzenia pierwszej wojny światowej. Z uwagi na zmianę realiów większy nacisk położono na starcia na krótkim dystansie, także z użyciem broni białej. Jednocześnie tytuł zachował swój widowiskowy charakter, a na polach bitwy mogliśmy zobaczyć oprócz samolotów, czołgów czy okrętów wojennych także majestatyczne sterowce. Produkcja uwzględniała również rolę zwierząt w trakcie walk – w szczególności koni, które stanowiły o dużej roli kawalerii. W 2017 na PC, PS4 i XONE pojawiła się kompletna wersja gry zatytułowana Battlefield 1: Rewolucja. Poza podstawką zawiera cztery dodatki – Nie przejdą, W imię cara, Niespokojne wody i Apokalipsa.

Z kolei w 2018 roku na rynku pojawiła się piąta odsłona głównej serii, przeznaczona na PC, PS4 i XONE. Twórcy postanowili wrócić do realiów II wojny światowej, ukazując ją za pomocą o wiele mniej znanych miejsc i wydarzeń. W Battlefield V zrezygnowano z płatnych dodatków na rzecz mikropłatności i udostępnianych darmowo rozszerzeń.

We wszystkich pozycjach z cyklu gracz ma okazję wcielić się w rolę żołnierza i skorzystać ze sporego arsenału dostępnego uzbrojenia. W większości gier pojawiają się również pojazdy (samochody, czołgi, samoloty), którymi można w ograniczonym stopniu kierować.

Jednym z wyróżników cyklu Battlefield jest rozbudowany tryb wieloosobowy. Większość gier oferuje kampanię single player, jednak na ogół nie jest ona szczególnie absorbująca. Pełen potencjał produkcji ujawnia się dopiero w starciach z udziałem żywych przeciwników na zróżnicowanych pod względem wielkości i charakteru mapach, i przy różnych wariantach zabawy. Przykładem takiej rozgrywki jest wprowadzony w najnowszej odsłonie cyklu kooperacyjny tryb dla czterech graczy, zwany Combined Arms. Gracze wcielają się w nim w spadochroniarzy zsyłanych na tyły wrogiej armii. Zapowiedziano również popularny tryb battle royale, który w Battlefieldzie V nosił będzie nazwę Firestorm i dodany zostanie w jednym z darmowych rozszerzeń.

Od samego początku atutem serii jest znakomita oprawa audiowizualna. Jej najnowsze odsłony wykorzystują możliwości autorskiej technologii studia EA DICE – silnika Frostbite, będącego znacznie usprawnioną wersją technologii stosowanej we wcześniejszych odsłonach. Pozwala on generować wysokiej jakości trójwymiarowe środowisko przy jednoczesnym zastosowaniu zaawansowanego systemu fizyki i zniszczeń.

Obecnie cykl Battlefield uznawany jest za głównego rywala bestselerowej serii Call of Duty i zdaniem wielu ekspertów należy do ścisłej czołówki gatunku FPS.

Szacuje się, że do 2016 roku gry z serii Battlefield sprzedały się w około 60 milionach kopii.

Battlefield 7
Battlefield 7

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Dziesiąta główna odsłona flagowej serii strzelanek firmy Electronic Arts. Opracowaniem Battlefielda 7 (tytuł potoczny) zajęło się studio EA DICE pod kierownictwem Vince’a Zampelli. W odróżnieniu od BF-a 2042 „siódemka” oferuje zarówno tryb multiplayer, jak i kampanię.

PCPS5XSX

Battlefield 2042
Battlefield 2042

Akcji 19 listopada 2021

Battlefield 2042 jest pierwszą odsłoną znanego cyklu strzelanek, która trafiła na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Tytuł przenosi nas w nieodległą przyszłość i skupia się na multiplayerowej rozgrywce.

PCPS5XSXPS4XONE

Battlefield V
Battlefield V

Akcji 20 listopada 2018

Kolejna część bestsellerowej serii pierwszoosobowych strzelanek, za której opracowanie odpowiada studio DICE. Akcję Battlefield 5 osadzono w trakcie II wojny światowej. Poza kampanią fabularną i wieloma trybami multiplayer, gra po raz pierwszy oferuje rozgrywki battle royale.

PCPS4XONE

Battlefield 1: Rewolucja
Battlefield 1: Rewolucja

Akcji 21 sierpnia 2017

Kompletne wydanie kolejnej odsłony popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek od studia DICE, pierwotnie wydanej w 2016 roku. Tym razem gracze trafiają na pola bitew pierwszej wojny światowej jako jeden z kilku żołnierzy biorących udział w tym ogromnym konflikcie. Rozgrywka w Battlefield 1: Rewolucja nieco odbiega od poprzednich części, wracając do większych, bardziej otwartych map oraz swobody znanej z pierwszych odsłon cyklu. Gracze mogą zmierzyć się z wyzwaniami oferowanymi przez kampanię fabularną lub rywalizować ze sobą w ramach trybu multiplayer dla maksymalnie 64 graczy. Nowe realia zaowocowały nie tylko odmiennym uzbrojeniem, lecz także stylem rozgrywki kładącym większy nacisk na walki w zwarciu. Ponadto edycja Battlefield 1: Rewolucja zawiera garść zawartości dodatkowej oraz przepustkę premium, dającą dostęp do wszystkich wydanych DLC, w tym nowych map oraz uzbrojenia.

PCPS4XONE

Battlefield 1
Battlefield 1

Akcji 21 października 2016

Kolejna z pełnoprawnych części jednej z najpopularniejszych serii wojennych strzelanin FPP, rozwijanej od 2002 roku we współpracy studia DICE i koncernu Electronic Arts. Gra o wymownym tytule Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie nowe dla cyklu realia I wojny światowej, a kampania fabularna ukazuje ów globalny konflikt z perspektywy kilku niezależnych postaci, którym przyszło uczestniczyć w pierwszej w XX wieku nowoczesnej wojnie. Pod względem rozgrywki tytuł stanowi swoisty powrót do korzeni cyklu, oferując większe i bardziej otwarte mapy oraz sporą swobodę działania. Jednocześnie mechanika kampanii jednoosobowej została znacznie bardziej zbliżona do specyfiki trybu multiplayer, w którym brać może udział nawet do 64 graczy. Nowe realia to nie tylko właściwe dla epoki uzbrojenie oraz pojazdy (samoloty, czołgi czy okręty wojenne), ale także zupełnie inny styl walki. Bitwy w grze stały się bardziej brutalne, dużo większy nacisk położono też na walkę w zwarciu.

PCPS4XONE

Battlefield Hardline
Battlefield Hardline

Akcji 17 marca 2015

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu strzelanin FPS, za której powstanie odpowiada debiutujące w serii studio Visceral Games, znane głównie ze znakomitych tytułów science fiction Dead Space. Jest to wynikiem przejścia marki na dwuletni cykl produkcyjny, analogicznie do działań konkurencyjnego Call of Duty. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, gra poświęcona jest zmaganiom oddziałów policji ze zorganizowaną przestępczością. Wcielamy się w postać młodego detektywa Nicka Mendozy i stawiamy czoła naszym byłym partnerom, których chęć szybkiego wzbogacenia się zepchnęła na drogę bezprawia. Produkcja cechuje się oryginalnym sposobem prowadzenia fabuły, przypominającym popularne seriale policyjne. Pomimo odmiennej tematyki, niezmienne pozostały charakterystyczne cechy serii, takie jak pokaźny arsenał broni, w pełni zniszczalne – dzięki silnikowi Frostbite – otoczenie czy rozbudowany tryb multiplayer, w którym znajdziemy zupełnie nowe warianty zabawy, takie jak Blood Money czy Heist.

PCPS4XONEX360PS3

Battlefield 4
Battlefield 4

Akcji 29 października 2013

Czwarta odsłona bestsellerowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS), stworzonego i rozwijanego przez ekipę deweloperską EA DICE. Kampania główna w Battlefield 4 przedstawia wizję zbrojnego konfliktu, w którym uczestniczą Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny. Akcja osadzona została w roku 2020 i rozgrywa się głównie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Gracz wciela się w rolę członka amerykańskiej jednostki specjalnej Tombstone, której wyznaczono zadanie wydostania kilkorga wysoko postawionych ludzi z targanego niepokojami Szanghaju. Głównym atutem gry jest rozbudowany tryb potyczek wieloosobowych, w których za pośrednictwem Internetu uczestniczyć może maksymalnie 64 graczy. Deweloperzy zadbali też o spory wybór wariantów zabawy oraz mapy, zróżnicowane pod względem wielkości i charakterystyki terenu.

PCPS4XONEX360PS3

Battlefield 3
Battlefield 3

Akcji 25 października 2011

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS). Produkcją Battlefield 3 kolejny raz zajęło się należące do koncernu Electronic Arts szwedzkie studio DICE. Akcja gry osadzona została we współczesności, a wydarzenia prezentowane są w formie retrospekcji Henry'ego Blackburna, amerykańskiego żołnierza, który usiłuje powstrzymać islamskich terrorystów przed zdetonowaniem ładunków atomowych. Do dyspozycji graczy oddano trzech grywalnych bohaterów, a także zróżnicowany asortyment uzbrojenia i pojazdów. Kampania trybu jednoosobowego składa się z kilku misji i zgodnie tradycją serii Battlefield stanowi jedynie uzupełnienie dla rozbudowanego, sieciowego multiplayera. Od strony technicznej Battlefield 3 bazuje na możliwościach silnika Frostibite 2, oferującego wysokiej jakości oprawę audiowizualną i realistyczny system fizyki.

PCX360PS3

Battlefield Play4Free
Battlefield Play4Free

Akcji 4 kwietnia 2011

Przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej taktyczna strzelanina FPS firmy EA, w dużej mierze będąca darmową przeróbką popularnego Battlefielda 2. W przeciwieństwie do zrealizowanego w mocno komiksowej stylistyce, zręcznościowego Battlefield Heroes z 2009 roku, opisywana produkcja stawia raczej realistyczne przedstawienie pola bitwy, zbliżając się pod tym względem do pełnoprawnych odsłon cyklu. Pod względem mechaniki, Battlefield Play4Free łączy elementy klasycznego Battlefielda 2 (najpopularniejsze mapy) z wydanym rok wcześniej Bad Company 2 (klasy postaci i bronie). Rozgrywka toczy się na sporych rozmiarów poziomach i wyróżnia taktycznym podejściem do zabawy, oraz typową dla serii możliwością wykorzystania rozmaitych pojazdów. W jednej potyczce może brać udział równocześnie nawet do 32 graczy, a kluczem do sukcesu – podobnie jak w większości odsłon cyklu – jest współpraca w ramach drużyny.

PC

Battlefield Online
Battlefield Online

Akcji 25 marca 2010

Stworzona z myślą o rynku azjatyckim zmodyfikowana wersja słynnego Battlefielda 2, przeznaczona wyłącznie do sieciowej rozgrywki wieloosobowej. W Battlefield Online mamy możliwość wzięcia udziału w drużynowych pojedynkach, toczonych pomiędzy armią amerykańską i rosyjską, a każda z nich ma swoje mocne oraz słabe strony, wynikające głównie ze specyfiki wykorzystywanego uzbrojenia. Do dyspozycji graczy oddano też charakterystyczną dla serii możliwość korzystania z szerokiej gamy pojazdów, np. czołgów i samolotów. Pod względem mechaniki, całość nie odbiega w istotny sposób od rozwiązań znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu, choć dzięki pewnym ułatwieniom oraz uproszczeniom rozgrywka stała się nieco szybsza i bardziej zręcznościowa. Uproszczeniu uległa także oprawa graficzna gry, która dzięki temu działa teraz płynnie nawet na słabszych komputerach. Podobnie jak w grze macierzystej, w sieciowych potyczkach wziąć może udział jednocześnie nawet do 64 graczy.

PC

Battlefield: Bad Company 2
Battlefield: Bad Company 2

Akcji 2 marca 2010

Sequel hitu z 2008 roku. Dewelopingiem Battlefield: Bad Company 2 ponownie zajęło się należące do koncernu Electronic Arts szwedzkie studio DICE. W kampanii głównej gracze mają okazję poznać dalsze losy członków tytułowej „złej kompanii”. Tym razem starsi szeregowi Preston Marlowe i Terrence Sweetwater, kapral George Haggard i sierżant sztabowy Samuel Redford próbują zdobyć informacje o tajnej broni skalarnej, która może przechylić szalę zwycięstwa w wojnie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Jak przystało na pierwszoosobową strzelaninę (FPS) rozgrywka w Battlefield: Bad Company 2 bazuje na widowiskowych sekwencjach strzeleckich z użyciem wielu rodzajów broni, a także pojazdów. Gra oferuje również rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej z systemem rang i bonusów.

PCX360PS3iOS

Battlefield 1943
Battlefield 1943

Akcji 8 lipca 2009

Sieciowa strzelanina FPS studia EA DICE, będąca poboczną odsłoną popularnej serii Battlefield. Podobnie jak w otwierającym całą serię kultowym Battlefield 1942, akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej – choć tym razem przedstawione wydarzenia koncentrują się wyłącznie na walkach w rejonie Pacyfiku. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po stronie US Marine Corps bądź japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej, wcielając się w żołnierza jednej z trzech klas: piechura, strzelca lub zwiadowcy. Mechanika zabawy w Battlefield 1943 nie odbiega od rozwiązań znanych z pełnoprawnych odsłon serii i koncentruje się na rywalizacji multiplayer, a rozgrywka może toczyć się na trzech mapach: Wake Island, Guadalcanal oraz Iwo Jima, przeznaczonych do zabawy max. 24 graczy.

PCX360PS3

Battlefield Heroes
Battlefield Heroes

Akcji 25 czerwca 2009

Zrealizowana z przymrużeniem oka darmowa strzelanina sieciowa, będąca poboczną odsłoną popularnej serii Battlefield, przygotowaną przez firmę Electronic Arts w ramach programu Play 4 Free. Rozgrywka nastawiona jest wyłącznie na zmagania wieloosobowe, toczące się na niewielkich mapach, stylizowanych na lokacje z II wojny światowej. W Battlefield Heroes gracze wcielają się w żołnierzy jednej z dwóch drużyn: National oraz Royal Army, a celem obu ekip jest podporządkowanie sobie pola walki poprzez zdobywanie flag przeciwnika lub zabicie większej liczby oponentów. Do eksterminacji wrogów służy nam szeroki arsenał broni – od noży po wyrzutnie rakiet, wspierany dodatkowo przez pojazdy lądowe oraz latające. W czasie gry możemy też korzystać z rozmaitych dopalaczy oraz zdolności specjalnych, zdobywanych wraz z rozwojem kontrolowanej przez nas postaci. Całość zrealizowana została w oryginalnej, kreskówkowej oprawie graficznej, przywodzącej na myśl kultowe Team Fortress 2 studia Valve.

PC

Battlefield: Bad Company
Battlefield: Bad Company

Akcji 23 czerwca 2008

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), będąca spin-offem popularnej serii Battlefield. Gra wyprodukowana została przez szwedzkie studio DICE. Akcja Battlefield: Bad Company toczy się w roku 2014, a tło fabularne stanowi fikcyjny konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Federacją Rosyjską. W kampanii głównej gracz kieruje poczynaniami szeregowca Prestona Marlowe'a, który przydzielony zostaje do kompanii B 222 batalionu amerykańskiej armii. Oddział złożony z żołnierzy sprawiających problemy, kierowany jest do zadań, których nikt inny nie chce się podejmować. Poza trybem rozgrywki jednoosobowej gra oferuje również w pełni funkcjonalny, sieciowy multiplayer pozwalający na wspólne potyczki dla maksymalnie 24 uczestników.

X360PS3

Battlefield 2142
Battlefield 2142

Akcji 17 października 2006

Kolejna część popularnej serii wieloosobowych strzelanin FPS, rozwijanej od 2002 roku we współpracy studia Digital Illusions z koncernem EA. Po klimatach typowo historycznych i przedstawionym w "dwójce" fikcyjnym konflikcie współczesnym, tym razem deweloperzy zaserwowali graczom podróż w przyszłość – do roku 2142 i nowej epoki lodowcowej, będącej wynikiem potężnej katastrofy nuklearnej. Do morderczej rywalizacji stanęły zaś dwie potężne frakcje: połączone siły Europejczyków i Amerykanów oraz koalicja Rosjan, Arabów i Hindusów. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, kontrolowani przez graczy żołnierze podzieleni są na kilka klas, a do ich dyspozycji oddano szeroki arsenał futurystycznych pojazdów i broni, przywodzących na myśl filmy z gatunku science fiction. Zgodnie z tradycją serii, w Battlefield 2142 główny nacisk położony został na rywalizację wieloosobową dla max. 64 graczy, choć wzorem poprzednich części umożliwiono również opcję samotnej rywalizacji z botami.

PC

Battlefield 2: Modern Combat
Battlefield 2: Modern Combat

Akcji 25 października 2005

Konsolowa edycja gry Battlefield 2, będącej drugą pełnoprawną odsłoną serii wieloosobowych strzelanin FPS autorstwa szwedzkiego studia DICE. Jak sugeruje podtytuł gry, w tym wypadku mamy do czynienia z symulacją żołnierza nowej generacji, do dyspozycji którego oddano najnowsze technologie oraz śmiercionośną broń. Fabuła Battlefield 2: Modern Combat obraca się wokół osadzonego na terytorium Kazachstanu, fikcyjnego konfliktu pomiędzy sojuszem NATO a Chinami. Istotnym wyróżnikiem pierwszej konsolowej odsłony serii jest wprowadzenie pełnoprawnej kampanii dla jednego gracza. Pozostałe elementy cyklu pozostały jednak niezmienione, a zabawa koncentruje się przede wszystkim na potyczkach wieloosobowych, podczas których kierujemy żołnierzem reprezentującym jedną z kilku dostępnych klas, korzystając z szerokiej gamy ok. 50 rodzajów uzbrojenia oraz ok. 30 pojazdów wojskowych. W zależności od platformy, w rozgrywce może wziąć udział jednocześnie nawet do 24 graczy.

X360PS2PSPXBOX

Battlefield 2
Battlefield 2

Akcji 21 czerwca 2005

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), stanowiąca sequel przebojowych produkcji studia DICE - Battlefield 1942 (2002) i Battlefield Vietnam (2004). Akcja Battlefield 2 osadzona została w realiach współczesnego pola walki, a fabuła kampanii głównej trybu jednoosobowego przedstawia wydarzenia związane z fikcyjnym konfliktem pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Chińską Republiką Ludową oraz Koalicją Środkowowschodnią. Gracz wciela się w rolę żołnierza uczestniczącego w szeregu niebezpiecznych operacji militarnych, mając do swojej dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia oraz pojazdów wojskowych (m.in. czołg M1 Abrams i śmigłowiec UH-60 Black Hawk). Do głównych atutów gry zalicza się rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci LAN lub Internet, a także wysokiej jakości oprawa wizualna generowana przez silnik Refractor 2.

PC

Battlefield Vietnam
Battlefield Vietnam

Akcji 15 marca 2004

Kontynuacja wydanej w 2002 roku sieciowej strzelaniny studia DICE. Zgodnie z tytułem gry, Battlefield Vietnam przenosi nas w realia tamtejszej wojny, pozwalając opowiedzieć się po stronie armii Stanów Zjednoczonych bądź komunistycznej Demokratycznej Republiki Wietnamu i wziąć udział w szeregu starć, rozgrywających się w latach 1964-1975. Pod względem mechaniki produkcja praktycznie nie różni się od poprzedniczki, oferując połączenie gry taktycznej i klasycznej strzelaniny FPS. Uczestnicy podzieleni są na dwie drużyny, a celem każdej z nich jest zredukowanie do zera punktów (tzw. tickets) ekipy przeciwnej poprzez zabijanie ich bądź przejmowanie ich flag. Podobnie jak w Battlefield 1942, do naszej dyspozycji oddano kilka klas żołnierzy oraz możliwość korzystania z rozmaitych pojazdów, znajdujących się na polu bitwy. Dla wielbicieli zabawy w pojedynkę ponownie przewidziano też możliwość rozgrywki z udziałem botów.

PC

Battlefield 1942
Battlefield 1942

Akcji 11 września 2002

Osadzona w realiach II wojny światowej strzelanina FPS szwedzkiego studia DICE, zaprojektowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej (choć istnieje też możliwość zabawy z botami). W grze Battlefield 1942 wcielamy się w żołnierzy jednego z pięciu państw biorących udział w wojnie, a kontrolowana przez nas postać może należeć do jednej z kilku klas: zwiadowcy, szturmowca, żołnierza wyposażonego w broń przeciwpancerną, sanitariusza oraz inżyniera. Podczas walki mamy też do dyspozycji 35 środków transportu – od pojazdów pancernych i czołgów, poprzez myśliwce i bombowce, aż po różnego rodzaju okręty wojenne. Gra toczy się na 16 rozległych mapach, wzorowanych na rzeczywistych miejscach bitew z okresu II wojny, a podczas zabawy odwiedzamy cztery teatry działań: front wschodni i zachodni, Afrykę Północną oraz Pacyfik. W trakcie zmagań podzieleni na dwie drużyny gracze starają się zdobyć i utrzymać punkty kontrolne na mapie, a kluczem do sukcesu jest wzajemna współpraca.

PC

Battlefield Mobile
Battlefield Mobile

Akcji prace wstrzymane

Spin-off bestsellerowej serii FPS-ów pod tytułem Battlefield, przygotowany z myślą o smartfonach i tabletach. Battlefield Mobile jest dziełem studia EA DICE oraz zespołu Industrial Toys, przejętego przez Electronic Arts w 2018 roku.

ANDiOS