Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Battlefield 1: Apocalypse (PC)

Battlefield 1: Apokalipsa

Battlefield 1: Apocalypse

Ostatnie duże rozszerzenie do gry Battlefield 1, opracowane przez studio DICE. Dodatek pozwala graczom wziąć udział w najbardziej krwawych bitwach I wojny światowej.

To jest dodatek do gry Battlefield 1.

Akcji | FPP | I wojna światowa | FPS | kooperacja | strzelanki | początek XX wieku

Okładka Battlefield 1: Apocalypse (PC)

data premiery gry:

6mar2018

PC PS4 XONE

Battlefield 1: Apokalipsa to ostatnie duże rozszerzenie do gry Battlefield 1. Za stworzeniem owego dodatku stoi należące do Electronic Arts studio DICE. Add-on pozwala graczom wziąć udział w najbardziej krwawych bitwach I wojny światowej, kiedy to głównym zadaniem zdesperowanych żołnierzy było przełamanie impasu i przesunięcie linii frontu – celem twórców było ukazanie pełni horroru, jakim była tak zwana „Wielka wojna”. Rozszerzenie jest dostępne między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Mechanika

Battlefield 1: Apokalipsa wprowadza przede wszystkim pięć nowych map do trybu multiplayer. Na Passchendaele gracze biorą udział w brutalnych walkach toczonych przez Niemców i Ententę, w Kobarid trafiamy w sam środek starć pomiędzy Austriakami i Włochami, z kolei Somma bazuje na największej bitwie pierwszej wojny światowej, w której straciło życie ponad milion ofiar. Listę zamykają Niebo nad Londynem i Na krawędzi, gdzie walka toczy się wyłącznie w powietrzu.

Add-on wprowadza także nowe pojazdy, sześć rodzajów broni i gadżety. Dzięki temu w starciach możemy wykorzystać między innymi pistolet maszynowy Chauchat-Ribeyrolles, z kolei wcielając się w szturmowca możemy zrobić użytek z działa przeciwlotniczego, udzielając wsparcia asom przestworzy. Ponadto dodatek przynosi ze sobą nowe rangi, przydziały służby, specjalizacje i nieśmiertelniki.

Tryby gry

Dostępne na platformie PC, PS4 i XONE Battlefield 1: Apokalipsa oddaje w nasze ręce zupełnie nowy tryb rozgrywki, czyli Powietrzny szturm, skoncentrowany na wyżej wspomnianych starciach w powietrzu.

Kwestie techniczne

Battlefield 1: Apokalipsa nie wprowadza zmian w warstwie audiowizualnej podstawowej wersji gry, aczkolwiek wymaga jej do działania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Battlefield 1: Apokalipsa

Klasyfikacja PEGI Battlefield 1: Apokalipsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 1: Apokalipsa

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Przepustka Premium do Battlefielda 1 za darmo od przyszłego tygodnia
Przepustka Premium do Battlefielda 1 za darmo od przyszłego tygodnia

wiadomość4 września 2018

Firma Electronic Arts przygotowała kolejną niespodziankę dla posiadaczy Battlefielda 1. Od 11 do 18 września rozdawana za darmo będzie przepustka Premium, dająca dostęp do wszystkich dodatków oraz kilku innych udogodnień.

Battlefield 1: Apokalipsa dostępna za darmo
Battlefield 1: Apokalipsa dostępna za darmo

wiadomość1 sierpnia 2018

Firma Electronic Arts rozdaje prezenty w ramach przygotowań do premiery Battlefield V. Gracze Battlefield 1 za darmo mogą pobrać dodatek Apokalipsa, a posiadacze Battlefield 4 liczyć zaś mogą na Wojnę na morzu i Chińską nawałnicę.

Battlefield 1 otrzyma nową zawartość
Battlefield 1 otrzyma nową zawartość

wiadomość15 marca 2018

Choć Battlefield 1 otrzymał już ostatnie płatne DLC, a na salonach spekuluje się o kolejnej grze z serii, to wsparcie dla tytułu jeszcze nie zostało zakończone. Członkowie CTE mają bowiem okazję testować nowe warianty broni, które trafią niebawem do gry.

Prapremiera Battlefield 1: Apokalipsa, DLC Desert Kingdoms do Total War: Rome II i inne wieści
Prapremiera Battlefield 1: Apokalipsa, DLC Desert Kingdoms do Total War: Rome II i inne wieści

wiadomość21 lutego 2018

Dziś piszemy o premierze DLC Battlefield 1: Apokalipsa dla użytkowników Premium, egzotycznym dodatku Desert Kingdoms do strategii Total War: Rome II, dacie premiery trzeciego sezonu zawartości do Elite Dangerous i zmianach na szczycie w Sledgehammer Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ostatnie rozszerzenie do Battlefield 1, Apokalipsa, zadebiutuje w lutym
Ostatnie rozszerzenie do Battlefield 1, Apokalipsa, zadebiutuje w lutym

wiadomość19 stycznia 2018

Czwarty i ostatni dodatek do gry Battlefield 1 - Apokalipsa (Apocalypse) - ukaże się w lutym (dla posiadaczy Przepustki Premium) i zaoferuje pięć dodatkowych map, kolejny zestaw broni, pojazdów i gadżetów, a także nowy tryb rozgrywki. Z kolei druga połowa rozszerzenia Niespokojne wody zadebiutuje pod koniec stycznia.

PC
PS4
XONE