Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 13:32

autor: Movis

Prapremiera Battlefield 1: Apokalipsa, DLC Desert Kingdoms do Total War: Rome II i inne wieści

Dziś piszemy o premierze DLC Battlefield 1: Apokalipsa dla użytkowników Premium, egzotycznym dodatku Desert Kingdoms do strategii Total War: Rome II, dacie premiery trzeciego sezonu zawartości do Elite Dangerous i zmianach na szczycie w Sledgehammer Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Apokalipsa w Battlefield 1

Koniec świata, jakim go znamy. - Premiera Battlefield 1: Apokalipsa, Pustynne królestwa w Total War: ROME II i inne wieści - wiadomość - 2018-02-21
Koniec świata, jakim go znamy.

Posiadacze Przepustki Premium do gry Battlefield 1 od wczoraj mogą cieszyć się czwartym i ostatnim dodatkiem do pierwszowojennej strzelanki. Battlefield 1: Apokalipsa to spory zastrzyk zawartości do tytułu, w którym znajdziemy świeży tryb gry, 5 niewidzianych wcześniej map, 6 kolejnych broni palnych, nowe gadżety (np. działo przeciwlotnicze dla szturmowców), samoloty Hansa-Brandenburg GI oraz the Airco DH10, stacjonarną broń miotającą trujący gaz i wiele więcej. Wraz z płatnym DLC do gry zawitała też niemała łatka 1.19, przeznaczona dla wszystkich użytkowników. O szczegółach zmian przeczytacie tutaj (via playstationlifestyle.net)

Zwykli gracze muszą jeszcze nieco poczekać na Apokalipsę, która rozpocznie się dla nich dopiero 6 marca.

Zapowiedziano Total War: ROME II – Desert Kingdoms

Szykuje się niezła gratka dla fanów strategii. Studio Creative Assembly zapowiedziało bowiem kolejne rozszerzenie do Total War: Rome II. „Pakiet kultur” Desert Kingdoms rozszerzy grę o 4 nowe, egzotyczne frakcje z unikalnymi jednostkami, budynkami oraz drzewkami technologii. Gracze będą w nim mogli poprowadzić do zwycięstwa afrykańsko-arabskie Królestwa Kusz, Saby i Nabatei oraz numidyjskie plemię Masesyliów. Choć dzielą one podobną kulturę, to style ich rozgrywki mają być diametralnie różne. Więcej informacji możecie uzyskać na oficjalnej stronie produktu Steam, gdzie obecnie można zaopatrzyć się w dodatek po promocyjnej cenie (34 zł). Premiera Desert Kingdoms zaplanowana została na 8 marca.

Elite Dangerous: Beyond - Chapter One z datą premiery

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous przygotowuje się do premiery trzeciego sezonu zawartości. Prace muszą mieć się ku końcowi, bo studio Frontier Developments ogłosiło, że darmowy dodatek zatytułowany Beyond - Chapter One znajdzie się na serwerach gry 27 lutego 2018 roku. Ma on wprowadzić wiele pożądanych przez wirtualnych pilotów usprawnień w rozgrywce, a także wzbogacić fabułę gry o kolejny rozdział, w którym rasa ludzka podnosi się po druzgoczącym ataku Thargoidów. W oficjalnym opisie powyższego materiału wideo twórcy zwracają uwagę na poprawki w systemie przestępstw i kar, kolejne kontrakty, zmiany w systemie nagród za zadania, narzędzia dla kosmicznych kupców oraz nowiutki statek Chieftain.

Założyciele Sledgehammer Games porzucają własne studio dla innej pracy w Activision

Glen Schofield na tle dość nietypowej reklamy rekrutacyjnej. - Premiera Battlefield 1: Apokalipsa, Pustynne królestwa w Total War: ROME II i inne wieści - wiadomość - 2018-02-21
Glen Schofield na tle dość nietypowej reklamy rekrutacyjnej.

Studio Sledgehammer Games – stojące za zeszłorocznym Call of Duty: WWII – właśnie straciło swoich szefów. W oficjalnej informacji (via Kotaku) wydawca Activision potwierdza, że Michael Condrey i Glen Schofield, którzy swego czasu wspólnie założyli tę firmę, zrezygnowali ze swych deweloperskich stanowisk. Wszystko zostaje jednak w korporacyjnej rodzinie, bo eksperci mają podjąć stanowiska wewnątrz wydawniczego koncernu-matki (Schofield w swej wypowiedzi wspomina o „ eksploracji nowych pomysłów na gry”). Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną takiej zmiany w samym środku sezonu DLC do najnowszej odsłony CoD-a i jak wpłynie ona na studio zapewniające jedne z lepszych i świeższych (Advanced Warfare, WWII) odsłon corocznej „strzelanki dla mas”.

Codzienne obowiązki w Sledge ma przejąć Aaron Halon, jedna z osób obecnych w firmie od jej założenia w 2009 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Fable Fortune
 2. Persona 5: Dancing Star Night
 3. OnRush
 4. Burnout Paradise Remastered
 5. Immortal: Unchained
 6. Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan
 7. Gurumin: A Monstrous Adventure
 8. Acceleration of Suguri X-Edition
 9. The Chaos Engine
 10. OneShot
 11. Realms Beyond
 12. My Hero Academia: One's Justice

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warfront Defenders: Westerplatte zwiastun #1
 2. Total War: Rome II Desert Kingdoms
 3. The Wardrobe zwiastun na premierę
 4. The Station zwiastun na premierę
 5. The Sims 4: Przygoda w dżungli zwiastun #1 (PL)
 6. OnRush zwiastun #2
 7. Burnout Paradise Remastered zwiastun #1
 8. Detective Gallo zwiastun #1
 9. Age of Empires: Definitive Edition zwiastun na premierę
 10. Metal Gear Survive zwiastun na premierę
 11. Immortal: Unchained zwiastun rozgrywki #1
 12. Battlefield 1: Apokalipsa zwiastun #1
 13. Tower of Time zwiastun #2
 14. Streets of Red: Devil's Dare Deluxe zwiastun #1
 15. Senran Kagura Burst Re:Newal zwiastun #1