Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PC
Okładka Acceleration of Suguri X-Edition (PS3)

Acceleration of Suguri X-Edition

Acceleration of Suguri X-Edition to spin-off dynamicznej strzelanki Suguri, która łączy w sobie cechy klasycznych strzelanin z mechanikami z bijatyk.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up

Okładka Acceleration of Suguri X-Edition (PS3)

producent: Orange Juice

wydawca: Rockin' Android

data premiery gry:

15lut2011

PS3

1lip2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Acceleration of Suguri X-Edition to gra od japońskiego studia Orange Juice, które wydało ją w 2011 roku na konsoli PlayStation 3, a trzy lata później na PC-tach w wersji zatytułowanej Acceleration of Suguri X-Edition HD. Obie edycje pod względem rozgrywki są takie same – jedyne różnice można znaleźć w oprawie graficznej, która na komputerach doczekała pewnych ulepszeń, w tym tekstur w wysokiej rozdzielczości. Co ciekawe, Acceleration of Suguri X-Edition jest udoskonaloną wersją wydanego w 2007 roku Acceleration of Suguri – spin-offu serii Suguri.

Fabuła

W Acceleration of Suguri X-Edition celem graczy jest przetrwanie na arenie jako wybrana kobieta-robot i zniszczenie wszystkich wrogów. Akcja jest dynamiczna i opiera się na efektownych walkach na standardowe uzbrojenie oraz potężne ataki specjalne, indywidualne dla każdej postaci. Twórcy połączyli założenia znane z bijatyk, gdzie wybrani bohaterowie rywalizują ze sobą na arenach 1 na 1, i przenieśli całość na teren strzelanin 2D, w których liczy się nadludzki refleks oraz mistrzowska koordynacja oka z ręką.

Tryby gry

Deweloperzy przygotowali w wersji na platformę PC i PS3 trzy tryby Arcade, w których grając samemu, musimy wykazać się nie lada zręcznością. Dodatkowo przyszykowano możliwość zabawy w multiplayerze, a wszystko to uzupełniono lokalnymi i światowymi listami rankingowymi.

Kwestie techniczne

Acceleration of Suguri X-Edition na platformę PC i PS3 prezentuje się bardzo podobnie do klasycznych strzelanin 2D. Ekran podczas walk rozświetlają kolorowe eksplozje i świetliste tysiące pocisków, a w tle przygrywa dynamiczna muzyka zagrzewająca do walki. Całość jest zaprezentowana z kamery zawieszonej wysoko nad postaciami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Acceleration of Suguri X-Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Acceleration of Suguri X-Edition

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PC