Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DSPCPSP
Okładka Gurumin: A Monstrous Adventure (3DS)

Gurumin: A Monstrous Adventure

Gurumin: A Monstrous Adventure należy do gatunku japońskiego action-RPG. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna Parin, która mieszka z babcią, podczas gdy jej rodzice pracują na odległych wykopaliskach archeologicznych.

RPG | obraz w 3D | jRPG

Okładka Gurumin: A Monstrous Adventure (3DS)

producent: Nihon Falcom Corp

wydawca: Mastiff

data premiery gry:

8lut2007

PSP

30mar2015

PC

13paź2016

3DS

Gurumin: A Monstrous Adventure to gra na platformę PSP, 3DS i PC stworzona przez japońskie studio Nihon Falcom. Produkcja ukazała się pierwotnie na komputerach osobistych w Japonii oraz Korei Południowej. Anglojęzyczna wersja pojawiała się tylko na handheldzie PSP w 2007 roku. Po latach produkcja doczekała się jednak ponownego wydania. Firma Mastiff wypuściła tytuł w cyfrowej dystrybucji na PC-tach (Steam) w 2015 roku oraz rok później na kieszonsolce 3DS.

Fabuła

Główną bohaterką Gurumin: A Monstrous Adventure jest młoda dziewczyna Parin, która mieszka z babcią, podczas gdy jej rodzice pracują na odległych wykopaliskach archeologicznych. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka atakowaną przez psa dziewczynkę. Przepędza zwierzę i ratuje nieznajomą. Ze zdumieniem spostrzega, że ma przed sobą nie człowieka, a potwora, w dodatku całkiem sympatycznego. Wkrótce okazuje się, że nowa towarzyszka zabaw Parin jest niewidzialna dla dorosłych. Dziewczynka wskazuje bohaterce dziurę w murze prowadzącą do Wioski Potworów. Tam Parin poznaje wiele dziwnych, a zarazem przyjaźnie nastawionych istot. Jej szczęście nie trwa jednak długo. Wioska okazuje się być nękana przez złe stwory, nazywające siebie Upiorami. Jedyne, co może ją uchronić, to legendarna broń ukryta gdzieś pod ziemią. Parin rusza w jej poszukiwaniu, chcąc uwolnić świat od złych Upiorów. Tak przedstawia się początek długiej, nieliniowej fabuły.

Mechanika

Wydana na platformę PSP, 3DS i PC gra Gurumin: A Monstrous Adventure należy do japońskich gier action-RPG. Zabawa skupia się na eksploracji fantastycznego świata, rozwiazywaniu łamigłówek oraz walce. Parin jest całkiem zwinną postacią, która potrafi skakać, pływać oraz oczywiście korzystać z broni. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, więc w locie musimy dostosowywać się do sytuacji, doskakiwać do przeciwnika, robić uniki i atakować. Podczas przygody mierzymy się aż z czterdziestoma ośmioma rodzajami wrogów oraz potężnymi bossami.

Deweloperzy przygotowali szereg lokacji, ale spora część akcji ma miejsce w najeżonych pułapkami podziemiach. Wiele elementów otoczenia da się zniszczyć. W ten sposób możemy znaleźć pieniądze i różne przedmioty, których w grze jest ponad dziewięćdziesiąt. Ponadto dla urozmaicenia rozgrywki autorzy udostępnili kilka minigierek.

Kwestie techniczne

Gurumin: A Monstrous Adventure jest trójwymiarową produkcją. W zależności od platformy sprzętowej gra różni się chociażby jakością tekstur i rozdzielczością. Np. wersja PC-towa pozwala na zabawę w 1080p oraz korzysta z techniki antyaliasingu, czym nie mogą się pochwalić pozostałe wydania. Do tego dochodzi rockowa ścieżka dźwiękowa, napędzająca rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Gurumin: A Monstrous Adventure

Wymagania wiekowe Gurumin: A Monstrous Adventure

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gurumin: A Monstrous Adventure

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Powstaje anglojęzyczna wersja Gurumin: A Monstrous Adventure - jRPG na PSP
Powstaje anglojęzyczna wersja Gurumin: A Monstrous Adventure - jRPG na PSP

wiadomość29 września 2006

Mastiff LLC, firma wydawnicza posiadająca swoje siedziby w Tokio, San Francisco i Los Angeles ogłosiła, że trwają prace nad anglojęzyczną wersją Gurumin: A Monstrous Adventure - japońskiej gry action-RPG na PSP. Ukaże się ona w Stanach Zjednoczonych na początku przyszłego roku. O premierze europejskiej na razie nie ma mowy.

Nowa japońska gra cRPG dla posiadaczy PSP
Nowa japońska gra cRPG dla posiadaczy PSP

wiadomość8 marca 2006

Autorzy The Legend of Heroes i Ys: The Ark of Napishtim, czyli pracownicy firmy Falcom, oświadczyli właśnie, iż szykują kolejną grę typu cRPG z myślą o kieszonkowej konsoli PSP. Mowa o konwersji produktu pt. Gurumin, udostępnionego przed dwoma laty wyłącznie użytkownikom komputerów osobistych klasy PC.

PSP
PC
3DS