Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Battlefield 1: They Shall Not Pass (PC)

Battlefield 1: Nie Przejdą

Battlefield 1: They Shall Not Pass

Pierwsze płatne rozszerzenie do popularnej strzelaniny sieciowej Battlefield 1, osadzonej w czasach I wojny światowej. Battlefield 1: Nie Przejdą oferuje nowy tryb gry o nazwie Linia frontu. Jest to połączenie dwóch wariantów rozgrywki: Podboju i Szturmu.

To jest dodatek do gry Battlefield 1.

Akcji | FPP | I wojna światowa | FPS | kooperacja | strzelanki | początek XX wieku

Okładka Battlefield 1: They Shall Not Pass (PC)

data premiery gry:

28mar2017

PC XONE PS4

Battlefield 1: Nie Przejdą na PC, PS4 i XONE to pierwsze płatne rozszerzenie do gry Battlefield 1, która ukazała się w sklepach w październiku 2016 roku. Battlefield 1 po raz pierwszy w historii serii przeniósł graczy w realia I wojny światowej, oferując możliwość walki na różnych frontach tego konfliktu. Za produkcję podstawki oraz dodatku odpowiada szwedzkie studio DICE, będące od 2006 roku częścią koncernu Electronic Arts.

Mechanika

Battlefield 1: Nie Przejdą oferuje nowy tryb gry o nazwie Linia frontu. Jest to połączenie dwóch istniejących już wariantów rozgrywki – Podboju i Szturmu. Obie strony konfliktu toczą walkę o powiązane ze sobą miejsca na linii frontu – rywalizują o kontrolę nad pojedynczym celem, a po jego zdobyciu przystępują do walki o następny. Po opanowaniu sztabu głównego i wszystkich dostępnych punktów kontrolnych rozpoczyna się etap przypominający tryb Szturmu, w którym zespoły atakują telegrafy lub starają się je obronić przed przeciwnikami.

Czyściciel okopów to nowa klasa elitarna wprowadzona przez dodatek. Specjalizuje się ona w walce wręcz oraz w używaniu granatów. Korzystając ze specjalnej pałki oraz arsenału ładunków wybuchowych możemy siać zniszczenie w szeregach wroga. W trakcie rozgrywki mamy teraz również okazję pokierować nowym behemotem (specjalnym pojazdem bojowym) – superciężkim francuskim czołgiem Char 2C. Twórcy udostępnili także czołg St. Chamond oraz haubicę oblężniczą, którą obsługują żołnierze polowi.

Battlefield 1: Nie Przejdą pozwala nam wziąć udział w starciach na czterech zupełnie nowych mapach:

 1. Wzgórza Verdun – plansza przenosi nas w realia jednej z najbardziej krwawych bitew XX wieku. Gracze walczą wśród huku moździerzy i armat oraz w dymie płonącego wokół nich lasu. Jedna ze stron konfliktu próbuje zdobyć twierdzę Verdun, znajdującą się na świetnie ufortyfikowanym wzgórzu;
 2. Fort Vaux – przenosimy się do wnętrz potężnego fortu Vaux. Walczymy w labiryncie wąskich korytarzy, ślepych zaułków oraz zasypanych tuneli, będących efektem bombardowań;
 3. Przełamanie – uczestniczymy w bitwie nad rzeką Aisne. Francuzi chcą przejąć kontrolę nad przecinającymi ją mostami, ale na polu walki usianym wrakami pojazdów pancernych zasadzkę szykują Niemcy;
 4. Soissons – gracze zostają rzuceni w sam środek jednej z najbardziej znaczących bitew pancernych I wojny światowej. Francuzi starają się odbić z rąk Niemców malowniczą wioskę Soissons, korzystając z pomocy nowych modeli czołgów, a także wsparcia lotniczego.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battlefield 1: Nie Przejdą

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 1: Nie Przejdą

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 6600K 3.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 4790 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Przepustka Premium do Battlefielda 1 za darmo od przyszłego tygodnia
Przepustka Premium do Battlefielda 1 za darmo od przyszłego tygodnia

wiadomość4 września 2018

Firma Electronic Arts przygotowała kolejną niespodziankę dla posiadaczy Battlefielda 1. Od 11 do 18 września rozdawana za darmo będzie przepustka Premium, dająca dostęp do wszystkich dodatków oraz kilku innych udogodnień.

Battlefield 1 - dodatek They Shall Not Pass do zdobycia za darmo
Battlefield 1 - dodatek They Shall Not Pass do zdobycia za darmo

wiadomość2 maja 2018

Firma Electronic Arts zorganizowała promocję dla fanów gry Battlefield 1, w ramach której można za darmo zdobyć pierwszy dodatek, czyli Nie przejdą.

Battlefield 1 - mapa Przełamanie od dziś za darmo
Battlefield 1 - mapa Przełamanie od dziś za darmo

wiadomość19 kwietnia 2018

EA udostępniło dziś posiadaczom Battlefielda 1 darmową mapę – chodzi o lokację Przełamanie, pochodzącą z dodatku Nie przejdą i inspirowaną bitwą nad Marną. Poznaliśmy również plany studia DICE na najbliższą przyszłość.

Battlefield 1 - wybrane mapy z dodatków dostępne w darmowym trialu
Battlefield 1 - wybrane mapy z dodatków dostępne w darmowym trialu

wiadomość16 stycznia 2018

Studio DICE udostępni za darmo w dniach 16-22 stycznia część zawartości z trzech dodatków do gry Battlefield 1, w tym dwie pierwsze mapy z najnowszego rozszerzenia Niespokojne wody. Dodatkowo bezpłatnie rozdawana jest lokacja Prise de Tahure z DLC Nie przejdą.

Battlefield 1: Nie Przejdą od dziś dostępny dla wszystkich [news zaktualizowany]
Battlefield 1: Nie Przejdą od dziś dostępny dla wszystkich [news zaktualizowany]

wiadomość28 marca 2017

Dwa tygodnie temu dodatek Nie Przejdą do strzelanki Battlefield 1 zadebiutował w ramach Przepustki Premium. Dziś ukaże się on na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach, jako produkt możliwy do kupienia osobno.

PC
XONE
PS4