Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 10:13

Pierwsze DLC do gry Battlefield 1 dostępne od dziś dla posiadaczy przepustki Premium

Gra Battlefield 1, jeden z najlepszych FPS-ów ubiegłego roku, doczekała się pierwszego DLC, zatytułowanego Nie przejdą. Rozszerzenie jest jak dotąd dostępne wyłącznie dla posiadaczy przepustki Premium - reszta graczy zagra w nie dopiero 28 marca.

Posiadacze Przepustki Premium Battlefield 1 od dziś mogą cieszyć się dostępem do pierwszego DLC do gry, zatytułowanego Nie przejdą. Według pierwszych opinii zagranicznych serwisów rozszerzenie prezentuje się naprawdę nieźle: nowa zawartość nie odstaje poziomem od podstawowej wersji i porządnie urozmaica zabawę. Niestety, osoby, które nie kupiły Przepustki Premium, przetestują dodatek dopiero 28 marca. Poniżej możecie zobaczyć trwający niemal dwie godziny zapis streama, w obszerny sposób prezentującego pierwsze DLC.

Pierwsze DLC do gry Battlefield 1 dostępne od dziś dla posiadaczy Przepustki Premium - ilustracja #1

DLC Nie przejdą wprowadza:

  1. armię francuską
  2. Linię frontu, czyli nowy tryb rozgrywki
  3. cztery mapy, osadzone na froncie zachodnim
  4. nową klasę – Czyściciela okopów
  5. dodatkowe bronie oraz pojazdy

Nie przejdą jest kojarzone przede wszystkim za sprawą wprowadzenia do Battlefielda 1 francuskiej armii (najwyższy czas!), jednak nowości bynajmniej się na tym nie kończą. Serwis PC Gamer zwraca uwagę na dwa dodane czołgi, w szczególności zaś na potężnego behemota o nazwie Char 2C. Jego obecność na polu bitwy może dać sporą przewagę strategiczną, jako że pojazd ten łączy w sobie ogromną siłę ognia oraz wytrzymałość na ostrzał. Bronie także wypadają na plus: choć nie wszystkie okazały się strzałem w dziesiątkę, takie nowości jak karabiny maszynowe Huot oraz Chauchat czy strzelba Sjögren Inertial wyróżniają się spośród dotychczasowego inwentarza.

Pierwsze DLC nie rewolucjonizuje Battlefielda 1 – po prostu dodaje sporo interesujących nowości. - Pierwsze DLC do gry Battlefield 1 dostępne od dziś dla posiadaczy Przepustki Premium - wiadomość - 2017-03-14
Pierwsze DLC nie rewolucjonizuje Battlefielda 1 – po prostu dodaje sporo interesujących nowości.

Równie dobre wrażenie robią mapy, osadzone na froncie zachodnim. Są ich cztery: Wzgórza Verdun, Fort de Vaux, Soissons oraz Przełamanie. Szczególnie pierwsza może imponować wizualnie: wschodnia część tej lokacji jest pokryta płonącymi lasami, przechodzącymi w pełne brudu i błota okopy, w których spędzimy najwięcej czasu. To wręcz apokaliptyczna wizja, pasująca do koszmarnej bitwy. Według dziennikarza serwisu GamesRadar hitem może okazać się także Soissons, mapa osadzona w małej francuskiej wiosce, premiująca sprawność w walce na bliski dystans.

Niestety, krytykowany jest nowy tryb rozgrywki, Linia Frontu, który nie dość, że nie oferuje żadnych rewolucyjnych mechanik (w założeniach jest bowiem miksem Szturmu i Podboju), to często potrafi stać się bardzo chaotyczny i trudno czerpać z niego większą przyjemność. Interesującą nowością jest za to Czyściciel okopów, czyli zupełnie nowa klasa. Osoby, które się w niego wcielą, będą musiały zdać się przede wszystkim na walkę na bliski dystans, bowiem podstawową bronią tej postaci jest ciężka metalowa pałka z kolcami na końcu. Jednak większa szybkość oraz wytrzymałość tej klasy może uczynić z niej doskonały wybór na mapach, gdzie większość starć toczy się w zwarciu.

Nowe mapy to bardzo mocny atut pierwszego DLC. Wzgórza Verdun czy Soissons to materiał na lokacje wręcz kultowe wśród miłośników gry. - Pierwsze DLC do gry Battlefield 1 dostępne od dziś dla posiadaczy Przepustki Premium - wiadomość - 2017-03-14
Nowe mapy to bardzo mocny atut pierwszego DLC. Wzgórza Verdun czy Soissons to materiał na lokacje wręcz kultowe wśród miłośników gry.

Według dotychczasowych opinii Nie przejdą to więc po prostu solidny dodatek, który nie rewolucjonizuje w żaden sposób rozgrywki, ale wzbogaca ją o nową zawartość na wysokim poziomie. To oczywiście nie wszystko, co planują deweloperzy dla Battlefielda 1: w następnych miesiącach ukażą się trzy kolejne rozszerzenia o tytułach W imię cara, Niespokojne wody oraz Apokalipsa. Niestety, data premiery żadnego z nich nie została jak dotąd zapowiedziana.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield 1
  2. Recenzja gry Battlefield 1 – najlepszy Battlefield od czasów Bad Company 2
  3. Kompendium wiedzy o grze Battlefield 1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.