Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield Online (PC)

Battlefield Online PC

Stworzona z myślą o rynku azjatyckim zmodyfikowana wersja słynnego Battlefielda 2, przeznaczona wyłącznie do sieciowej rozgrywki wieloosobowej.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2010

Battlefield Online to nieznacznie odmieniona wersja Battlefielda 2 przygotowana z myślą o rozgrywaniu darmowych, sieciowych pojedynków pomiędzy graczami przedkładającymi dobrą zabawę nad taktykę i realizm. Produkcja powstała w biurach koreańskiego studia Neowiz Games, które mogło liczyć na nieustanne wsparcie ze strony EA DICE, prawowitego producenta cyklu Battlefield.

W ramach produkcji uzyskujemy możliwość wzięcia udziału w pojedynkach toczonych pomiędzy armiami amerykańską oraz rosyjską. Każda z nich posiada słabe i mocne strony, wynikające z uzbrojenia i innych militarnych atutów obu stron konfliktu. Twórcy oddają do naszej dyspozycji różnego rodzaju broń palną oraz maszyny – w tym charakterystyczne dla serii czołgi i helikoptery. W walkach toczonych zarówno na zupełnie nowych, jak i znanych już mapach (m.in. Karkand i Zatar) może uczestniczyć jednocześnie do 64 osób.

Battlefield Online bazuje w całości na drugiej odsłonie cyklu Battlefield, więc styl i system rozgrywki niczym szczególnym nas nie zaskakują. Jedyną istotną zmianą jest niewielkie przyspieszenie zabawy i jej ułatwienie. Wpływa to na fakt, że gra prezentuje się bardzo zręcznościowo, a poszczególne bitwy charakteryzują się wielką dynamiką i sporą przypadkowością.

Uproszczeniu względem Battlefielda 2 uległa także oprawa graficzna, która prezentuje się co najwyżej zadowalająco – głównie z uwagi na zastosowanie niskiej jakości tekstur. Z drugiej jednak strony Battlefield Online nie ma wysokich wymagań sprzętowych, w związku z czym możliwe jest jego uruchomienie także na średniej klasy laptopach i kilkuletnich pecetach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-64  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Battlefield Online

Wymagania wiekowe Battlefield Online

16+

Wymagania sprzętowe Battlefield Online

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), Windows XP/Vista

Mega Man Online w nowej strategii finansowej Capcomu
Mega Man Online w nowej strategii finansowej Capcomu

wiadomość11 maja 2010

Japoński producent i wydawca gier ma pomysł jak wydostać się z finansowego dołka, w jakim znalazł się po zakończonym niedawno roku podatkowym. Capcom zamierza m.in. rozszerzyć portfolio oferowanych tytułów, skrócić czas ich produkcji i zwiększyć swój udział na rynku gier sieciowych. W tym ostatnim pomóc może Mega Man Online, czyli nowa odsłona serii klasycznych platformówek.