Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

TopWare Interactive / Zuxxez

Firma wydawca

WWW: http://www.topware.com/

Adres: Markircher Strasse 25, 68229 Mannheim

Telefon: +49 621 48050

Fax: +49 621 4805200

[email protected]

TopWare Interactive to światowy producent i wydawca gier wideo, najbardziej znany z serii cRPG Two Worlds, tworzonej przez podległe mu studio Reality Pump. Firma w swoich filiach zatrudnia około 150 pracowników, jednak na jej zlecenie gry tworzą także zewnętrzne zespoły deweloperskie.

Historia firmy TopWare Interactive

TopWare Interactive (dawniej Zuxxez Entertainment) to niemiecka firma zajmująca się produkcją i wydawaniem gier wideo. Przedsiębiorstwo powstało w 2000 roku w Karlsruhe, by w 2001 roku „wchłonąć” spółkę TopWare CD Service AG i TopWare Poland w 2011 roku. Do koncernu należy niemiecka i amerykańska filia, studio Reality Pump oraz TopWare Entertainment, które zajmuje się sprzedażą hurtową. TopWare Interactive od lat ugruntowuje swą międzynarodową pozycję i wydaje produkcje z każdego gatunku. W chwili obecnej jest to jedyny niezależny wydawca gier wideo na świecie o własnych zasobach deweloperskich i z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w branży. TopWare zajmuje się tworzeniem i publikowaniem gier na praktycznie wszystkie platformy sprzętowe – od komputerów PC i konsol Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii, aż po urządzenia mobilne (iOS, Android).

wydawane serie gier: