Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Ostrich Runner (PC)

Struś Szybki Lopez PC

Ostrich Runner

Wybitnie zręcznościowa produkcja rosyjskiego zespołu Geleos dedykowana szczególnie młodym graczom.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Ostrich Runner (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27lutego2004

5maja2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wybitnie zręcznościowa produkcja rosyjskiego zespołu Geleos dedykowana szczególnie młodym graczom. Obejmujemy kontrolę nad strusiem, który w kolejnych wyścigach musi pokonywać przeszkody napotkane na trasie (m.in. kłody czy grabki lezące na drodze, pułapki mechaniczne, różni przeciwnicy) i zbierać wszystkie strusie jaja na jakie się natknie. W każdym wyścigu startuje maksymalnie siedem strusi, a do kolejnego awansuje tylko ten, który wygra poprzedni. Łącznie w trybie jednoosobowym do przejścia są cztery główne etapy, każdy podzielony na trzy poziomy. Ponadto na końcu każdego głównego etapu czekają trzy mini-gry.

Pretekstem do tych szaleńczych zmagań jest zabawna i nieprawdopodobna fabuła opowiadająca o próbie przejęcia władzy nad Ziemią przez niegodziwego profesora. W tym celu chce on stworzyć strusich super-żołnierzy, a aby tego dokonać potrzebuje 100 strusich jaj. Wysyła więc swych podwładnych do wioski strusiów, by wykradli owe jaja. Udaje im się tego dokonać, jednakże, gdy jeden z nich powraca do profesora z workiem jaj, okazuje się, że worek jest dziurawy, a za nim rozpościera się ścieżka składająca się z jaj. Profesor zdając sobie sprawę, iż wskaże ona strusiom drogę do tego, kto jest odpowiedzialny za kradzież, hipnotyzuje niedźwiedzie i rozkazuje im powstrzymać nadciągające strusie w każdy możliwy sposób, np. konstruując pułapki.

Ostrich Runner wykonany został przy użyciu charakterystycznej, trójwymiarowej rysunkowej grafiki, a poza trybem jednoosobowym umożliwia także grę wieloosobową do ośmiu osób w sieci lokalnej lub czterech osób na podzielonym ekranie.

  • Dziesięć tzw. power-upów, które pomogą nam wygrać wyścigi.
  • Dwa dodatkowe, sekretne poziomy.
  • Intuicyjne sterowanie, wbudowany tutorial.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 325 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,95 PLN

Wymagania wiekowe Ostrich Runner

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Struś Szybki Lopez

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
Struś Szybki Lopez - recenzja gry
Struś Szybki Lopez - recenzja gry

Recenzja 9 czerwca 2004, 11:55

Kreskówkowość przejawia się jednak nie tylko w samej formie graficznej gry, ale także w charakterze otoczenia oraz przeszkód i w udźwiękowieniu całości. Niespodzianki czekające graczy w trakcie wyścigów to np.: wyskakujące z norek rękawice bokserskie, złośliwe drzewa bijące zawodników gałęziami, krowy wyrzucające z okien doniczki, spacerujące po drodze jeże, opadające szlabany, dziury w moście i wiele, wiele innych, często zabawnych (niemniej irytujących) przeszkadzajek. Wszystko, co się dzieje na ekranie znajduje swój odpowiednik w efektach dźwiękowych rodem z komedii slapstikowych, a szczególne niepowodzenia kwituje gromki śmiech zapożyczonej z sitcomów pozornej publiczności.