Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Excessive Speed (PC)
OkładkaExcessive Speed (PC)

Excessive Speed PC

Zręcznościowe wyścigi w stylu top-down autorstwa rodzimego studia Chaos Works. W grze ścigamy się miniaturowymi samochodami na 14 urozmaiconych trasach, starając się eliminować przeciwników przy użyciu dość szerokiej gamy power-upów.

Wyścigi | samochodowe | 2D | elementy zręcznościowe | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Excessive Speed Premiera PC

15stycznia1996

pudełko PL

15stycznia1996

producent: Chaos Works wydawca: TopWare Interactive / Zuxxez wydawca PL: TopWare Poland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Excessive Speed

Stunt GP

Death Rally (1996)

Guts and Glory

Excessive Speed to zrealizowana w perspektywie top-down gra wyścigowa, dla której inspiracją były klasyczne tytuły w stylu Micro Machines. Czysto zręcznościową rywalizację wzbogacono tu jednak dość pokaźnym arsenałem power-upów, które potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Produkcja jest dziełem rodzimego studia Chaos Works – autorów m.in. kultowej gry Robbo.

W grze sterujemy miniaturowymi samochodami, a naszym celem jest eliminacja przeciwników i dojechanie do mety na pierwszym miejscu. Autorzy udostępnili nam siedem fikcyjnych, futurystycznych pojazdów, cechujących się odmiennymi parametrami - wagą, sterownością, odpornością, prędkością maksymalną i przyspieszeniem. Podczas jazdy korzystamy z 17 różnych power-upów, podzielonych na dwie kategorie. Pierwszą grupę stanowią znajdźki uruchamiające się automatycznie, takie jak trzęsienie ziemi, tarcze lub naprawa uszkodzeń. Pozostałe mogą być wykorzystane w dowolnym momencie i niemal wszystkie (poza skokiem i dwoma rodzajami przyspieszenia) służą do pognębienia rywali. Arsenał jest całkiem pokaźny: rakiety, pociski i miny termiczne, karabin maszynowy, zamrożenie, olej, trąba powietrzna itp.

Excessive Speed oferuje możliwość zabawy do 4 osób na podzielonym w dowolny sposób ekranie oraz kilka rodzajów rozgrywki dla pojedynczego gracza. Podstawowym jest tryb zdobywania tras, w którym za zdobywane gwiazdki odblokowujemy następne etapy (z 14 dostępnych). Możemy wziąć udział w pojedynczym wyścigu, próbie czasowej lub tzw. jeździe z bombą. Kolejnym trybem jest Grand Prix, gdzie ścigamy się za pieniądze na 5 losowych trasach. I wreszcie tryb mistrzostw, w którym przechodzimy kolejno wszystkie mordercze etapy, rozpoczynając z dwoma życiami w zapasie.

Grafika gry jest kolorowa i pełna bajecznych efektów specjalnych. Zmagania wyścigowe obserwujemy w dwuwymiarowym widoku z góry, a rywalizacja toczy się w różnych sceneriach: od futurystycznych miast, przez górskie kaniony, aż po pustkowia i pustynie. Trasy pełne są zawijasów i zdradliwych zakrętów, a większość z nich jest dwupoziomowa, co sprawia, że górne partie toru często przesłaniają nam widok, znacząco utrudniając rozgrywkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Excessive Speed: Odpowiednia dla każdego wieku.

Excessive Speed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • Karta grafiki 2 MB
  • 13 MB HDD
  • Windows 95/98/NT