Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bud Tucker in Double Trouble (PC)
OkładkaBud Tucker in Double Trouble (PC)

Podwójne kłopoty Buda Tuckera PC

Bud Tucker in Double Trouble

Zabawna, dwuwymiarowa przygodówka „point & click”, w której mieszankę wybuchową tworzą: rezolutny młodzieniec, genialny naukowiec oraz zakompleksiony czarny charakter.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podwójne kłopoty Buda Tuckera Premiera PC

10lipca1996

pudełko PL

24lutego1997

producent: Merit Studios wydawca: TopWare Interactive / Zuxxez wydawca PL: Optimus-Bis

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Podwójne kłopoty Buda Tuckera

The Curse of Monkey Island

Day of the Tentacle

Sam & Max Hit the Road

Gra przygodowa nawiązująca swoim wykonaniem do kultowych pozycji gatunku, pokroju Sam & Max Hit the Road czy Day of the Tentacle. Program został wydany w naszym kraju w polskiej wersji językowej, wliczając w to zarówno napisy jak i dialogi.

W grze wcielamy się w nastoletniego Buda Tuckera, który oprócz tego, że trudni się rozwożeniem pysznej pizzy, pomaga też lokalnemu profesorowi w jego pracach nad nie do końca normalnymi wynalazkami. Pech jednak chciał, że ostatnie dzieło naukowca - ogromna maszyna do duplikacji - zwróciła uwagę łotra imieniem Dick Tate, który za jej pomocą zamierza przejąć kontrolę na światem. Jak? Tworząc miliardy kopii samego siebie oraz zaludniając nimi planetę. Wcielając się w postać tytułowego bohatera wyruszamy więc z misją ratowania świata.

W dziele studia Merit Studios obowiązuje klasyczny interfejs „point & click” i króluje wszechobecny humor. Dzięki kolorowej oprawie graficznej, można nawet powiedzieć, że gracz ma wrażenie, jakby uczestniczył w zabawnym filmie rysunkowym. Sposób prowadzenia rozgrywki polega na zwiedzaniu poszczególnych lokacji wirtualnego świta, odnajdywaniu najróżniejszych przedmiotów oraz ich logicznym używaniu. Duże znaczenie mają również rozmowy z napotykanymi postaciami, zdradzające chociażby szczegóły zwariowanej fabuły.

Ciekawostką jest fakt, że w interakcję z otoczeniem możemy wchodzić na kilka sposobów. Domyślnie operacji na przedmiotach dokonujemy za pośrednictwem specjalnych ikonek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obrazki te zamienić na zwykły tekst. Jakby tego było mało, w sukurs przychodzi nam jeszcze myszka, której prawy przycisk przełącza dostępne akcje (np. patrz, użyj, otwórz). Jak widać każdy znajdzie tu cos dla siebie, nieważne czy jest się fanem dawnych produkcji LucasArts, czy raczej konkurencyjnej wówczas Sierry.

Głosy postaci do angielskiej wersji gry nagrał m.in. Rik Mayall, znany brytyjski aktor komediowy. Twórcy polskiej wersji do swojego zadania podeszli z niezwykłą pieczołowitością i poza profesjonalnym dubbingiem, zlokalizowali nawet napisy pojawiające się w tłach lokacji. Dialogi, podobnie jak reszta ścieżki dźwiękowej gry na płycie zapisana została w formacie wav.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Podwójne kłopoty Buda Tuckera: Odpowiednia dla każdego wieku.

Podwójne kłopoty Buda Tuckera Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486DX 33 MHz
  • 8 MB RAM
  • 5 MB HDD