Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Transcripted (PC)
OkładkaTranscripted (PC)

Transcripted PC

Transcripted to przygotowana przez niezależne studio Alkemi Games zręcznościowa strzelanina z elementami gry logicznej typu „dopasuj trzy elementy”. Akcja osadzona została w mikroświecie.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transcripted Premiera PC

2października2012

producent: Alkemi Games wydawca: TopWare Interactive / Zuxxez Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Transcripted jest debiutanckim projektem niezależnego studia Alkemi Games. Ekipa deweloperska zdecydowała się połączyć elementy prostej gry logicznej z rodzaju „dopasuj trzy elementy” z dynamiczną, zręcznościową strzelanką.

Akcja gry osadzona została w mikroświecie, w którym niewidzialne gołym okiem organizmy każdego dnia toczą zażartą walkę o przetrwanie. Równowaga sił zostaje jednak zakłócona, gdy w środowisku niespodziewanie pojawia się nowy, śmiertelnie niebezpieczny xeno patogen, odporny na wszelkiego rodzaju antybiotyki i lekarstwa. Ludzkości grozi wybuch epidemii. Ostatnią szansą stanowi zdalnie sterowana nanosonda.

Gracz wciela się w rolę operatora sondy, a jego zadaniem jest pozbycie się patogenu z zainfekowanych tkanek. Szkopuł w tym, że trzeba nie tylko zniszczyć niebezpieczne mikroorganizmy, ale także naprawić szkody, jakie wyrządziły one w DNA.

Rozgrywka w Transcripted to unikalny, wielogatunkowy miks. Podstawą zabawy jest strzelanie do nacierających z różnych stron przeciwników (groźne mikroorganizmy). Pozostawione przez nie elementy należy następnie połączyć z fragmentami łańcucha przypominającego DNA. Rozgrywkę urozmaicają limit czasowy, ograniczona wytrzymałość sondy, kilka rodzajów dostępnego uzbrojenia oraz pojawiające się co jakiś czas bonusy i power-upy, ułatwiające zmagania z patogenami.

Twórcy Transcripted przygotowali łącznie kilkadziesiąt poziomów, na których natknąć można się na wiele rodzajów przeciwników, w tym stanowiących spore wyzwanie bossów plansz. Dwuwymiarowa oprawa graficzna gry wyróżnia się przede wszystkim ciekawymi tłami, które imitują widok ludzkich tkanek pod mikroskopem.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Transcripted

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.