Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2015, 14:10

autor: Meehow

Vendetta: Curse of Raven’s Cry – nadchodzi rozszerzona edycja Raven’s Cry

Raven’s Cry, polska gra w klimatach pirackich, doczeka się rozszerzonej edycji pod tytułem Vendetta: Curse of Raven’s Cry. Gra trafi na komputery z systemami Windows, Linux, Steam OS i Mac OS.

Raven’s Cry ponownie zawalczy na rynku pod nową nazwą. - Vendetta: Curse of Raven’s Cry – nadchodzi rozszerzona edycja Raven’s Cry - wiadomość - 2015-10-20
Raven’s Cry ponownie zawalczy na rynku pod nową nazwą.
Vendetta: Curse of Raven’s Cry:
  • Darmowa aktualizacja dla posiadaczy Raven’s Cry.
  • Ponad 50 godzin rozgrywki.
  • Więcej niż 360 postaci.
  • Przeszło 500 questów.
  • 2 godziny przerywników filmowych.
  • Nowe głosy bohaterów.
  • Autentyczne bronie i lokacje.
  • System walki typu free-flow.
  • System bitew morskich.

Raven’s Cry – polska gra akcji w klimatach pirackich, wyprodukowana przez krakowskie studio Reality Pump – doczeka się rozszerzonej (ukończonej, jeśli wola) edycji pod tytułem Vendetta: Curse of Raven’s Cry. Tak wynika z informacji zawartej na zupełnie nowej stronie internetowej rzeczonej produkcji, gdzie przeczytać można stosowne oświadczenie deweloperów. To ciekawa informacja, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę fakt, że Reality Pump Studios zbankrutowało i zakończyło działalność w maju bieżącego roku. Jak widać, w jakiś tajemniczy sposób sytuacja uległa zmianie.

Tak czy owak, Vendetta: Curse of Raven’s Cry zaoferować ma m.in. ponad 50 godzin rozgrywki, więcej niż 360 postaci, przeszło 500 questów, w sumie 2 godziny przerywników filmowych, autentyczne bronie i lokacje, system bitew morskich i walki typu free-flow (nazwa wskazuje na coś na wzór serii Batman: Arkham), a także nowe głosy bohaterów w wersji angielskiej. Co najistotniejsze, posiadacze oryginalnej wersji Raven’s Cry będą mogli dokonać darmowej aktualizacji do Vendetta: Curse of Raven’s Cry. Choć jest to miły gest ze strony deweloperów w stronę graczy i szansa na rehabilitację w ich oczach, to zapewne wielu z nich wciąż odczuwa niesmak po słabo dopracowanym produkcie początkowym.

Data premiery Vendetta: Curse of Raven’s Cry nie została jeszcze ujawniona, aczkolwiek na forum gry na platformie Steam pojawiały się wzmianki o październiku, co wydaje się prawdopodobne wobec ogłoszenia o oficjalnym zakończeniu prac nad projektem. Gra wydana zostanie na komputery osobiste z systemami operacyjnymi Windows, Linux, Steam OS i Mac OS. W tej chwili nie wiadomo nic o konsolach, choć w tym samym wątku pracownik studia Reality Pump ujawnił, że wersja na Xbox 360 została definitywnie anulowana. Stawia to pod znakiem zapytania platformy, na które ewentualnie mogłoby w późniejszym terminie wyjść Vendetta: Curse of Raven’s Cry.

Pierwsza edycja Raven’s Cry, która zadebiutowała na rynku końcem stycznia bieżącego roku, pozostawiała sporo do życzenia. W naszej recenzji gra otrzymała słabą notę: 4/10, choć czytelnicy serwisu gry-online.pl ocenili ją zdecydowanie wyżej: 6/10. Z kolei w serwisie metacritic nie zostawiono na polskiej grze suchej nitki – oceny średnie i pozytywne są w niemal marginalnej mniejszości.

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.