Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2015, 17:40

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Zapowiedziano Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Gra ukaże się wiosną 2016 roku

Firma Bigben Interactive oraz studio Frogwares zapowiedziały dzisiaj nową produkcję traktującą o przygodach słynnego detektywa. Gra została zatytułowana Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter i ukaże się wiosną 2016 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W skrócie o Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter:
  • Producent: Frogwares
  • Wydawca: Bigben Interactive
  • Data premiery: wiosna 2016 roku
  • Platformy sprzętowe: PC, Xbox One, PS4
  • Gatunek: przygodowe, detektywistyczne

Studio Frogwares, twórcy między innymi Sherlock Holmes: Crimes and Punishments czy Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City, szykują kolejną produkcję traktującą o przygodach genialnego detektywa – grę Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, tytuł ukaże się na rynku wiosną przyszłego roku i trafi do sprzedaży z myślą o graczach wyposażonych w komputery osobiste i konsole obecnej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4.

Szczegóły dotyczące rozgrywki są jak na razie dosyć skąpe, jednak trzeba przyznać, że deweloperzy dopiero się rozkręcają. Autorzy obiecują, że podczas zabawy zainteresowani będą musieli zmierzyć się z pięcioma ekscytującymi zagadkami do rozwikłania. Podjęte wybory w dynamiczny sposób wpłyną na scenariusz The Devil’s Daughter. Gracze znajdą w nowym Sherlocku możliwość swobodnego poruszania się po zaimplementowanym świecie gry, jak również sekwencje kojarzone z typowych gier akcji. Całość dopełniać ma odpowiednia oprawa wizualna, podkreślająca klimat wiktoriańskiego Londynu. Oczywiście w grze nie zabraknie również postaci doktora Johna Watsona, który pomoże w rozwiązywaniu przygotowanych łamigłówek.

Studio Frogwares podzieliło się ze światem również trzema ładnymi obrazkami z omawianego tytułu. Zaprezentowane w treści newsa grafiki to jednak raczej przerywniki oparte na silniku gry, a nie odzwierciedlenie faktycznego gameplaya. Mimo wszystko warto rzucić okiem.