Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2015, 09:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Guitar Hero Live wbiega na scenę i zbiera dobre opinie

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała gra muzyczna Guitar Hero Live, która doczekała się także recenzji w największych growych serwisach. Z opublikowanych tekstów wynika, że powrót słynnego cyklu wypadł całkiem dobrze.

Wczoraj miała miejsce światowa premiera gry Guitar Hero Live na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii U. Tytuł w Polsce ukaże się w najbliższy piątek, ale wiemy już czego możemy się po nim spodziewać, gdyż największe branżowe serwisy opublikowały swoje recenzje. Te w wielu przypadkach są pozytywne, aczkolwiek nie mamy do czynienia z żadną rewelacją, jak w przypadku pierwszych odsłon serii. Wprowadzone przez studio FreeStyleGames rozwiązanie nie są rewolucyjne, ale podczas zabawy sprawdzają się dobrze, więc powrót marki można uznać za udany i dobrze rokujący na przyszłość, o i ile oczywiście tytuł osiągnie sukces komercyjny i będzie dalej rozwijany.

Przechodząc do konkretów. Przede wszystkim chwalona jest sama gitara, która w lepszy sposób naśladuje zabawę na prawdziwym instrumencie, niż poprzednie wcielenie plastikowego wiosła. Bardzo dobrze wypadł także darmowy serwis Guitar Hero TV, do którego można wejść w dowolnej chwili i zacząć grać lecące aktualnie na kilku dostępnych kanałach piosenki. Da się także wypożyczać wybrane przez siebie utwory do natychmiastowego zagrania, ale nie za prawdziwe pieniądze, lecz za żetony Plays, zdobywane wraz z doświadczeniem i kupowane za walutę Guitar Cash. Tą z kolei zgarniamy bez większego wysiłku podczas zabawy. Można co prawda wspomóc się prawdziwymi pieniędzmi, ale nie trzeba się specjalnie starać by wypożyczać kawałki i bez tego. Krótko pisząc, Guitar Hero TV daje dostęp do dodatkowej, pokaźnej biblioteki utworów za darmo.

Guitar Hero Live to udany powrót marki. - Guitar Hero Live wbiega na scenę i zbiera dobre opinie - wiadomość - 2015-10-21
Guitar Hero Live to udany powrót marki.

Guitar Hero Live zadebiutowało w wybranych krajach także na urządzeniach mobilnych (iOS). Tytuł udostępniany jest za darmo, ale daje dostęp tylko do dwóch utworów. Wykupienie pełnej wersji wymaga uiszczenia blisko 50 dolarów. W zamian, podobnie jak w zwykłej wersji, otrzymuje się dostęp do ponad 40 piosenek i serwisu Guitar Hero TV.

Sama rozgrywka również wypada świeżo i przyjemnie, nie tylko ze względu na nową gitarę z innym ułożeniem przycisków, ale także dzięki nowej formie przedstawiania akcji (wszystko obserwujemy z oczu gitarzysty, a publiczność złożona jest z prawdziwych aktorów reagujących na nasze poczynania).

Jeżeli chodzi o wady, to można wspomnieć o braku możliwości wykupywania wybranych kawałków z Guitar Hero TV na stałe. Lokalny multiplayer został zrobiony po macoszemu (nie można przejść w tym trybie kariery, a na obu gitarach odgrywane są te same sekwencje nut). Koniec końców całość wypada po prostu dobrze, a nawet trochę lepiej.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych recenzji: