Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chicken Shoot 2 (PC)
OkładkaChicken Shoot 2 (PC)

Chicken Shoot 2 PC

Chicken Shoot 2 jest kontynuacją wydanej w 2005 roku zręcznościowej strzelaniny z rodzaju „celowniczków”. Gracz ponownie musi stawić czoła agresywnym kurczakom, które panoszą się m.in. na tropikalnej wyspie, wśród piramid i w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Akcji | 2D | rail shooter | humorystyczne | elementy zręcznościowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chicken Shoot 2 Premiera PC

18stycznia2012

producent: Toontraxx wydawca: TopWare Interactive / Zuxxez

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wydana w 2005 roku gra Chicken Shoot nie okazała się wielkim przebojem, ale spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród casualowych graczy. Zachęceni tym deweloperzy ze studia Toontraxx zdecydowali się przygotować sequel bazujący na sprawdzonych mechanizmach rozgrywki.

Podobnie jak w pierwowzorze, pierzasta wataha opanowała różne zakątki świata. Gracz wciela się w rolę myśliwego, który musi rozprawić się z kurczakami. Te jednak nie zamierzają łatwo się poddać i strzelając jakami starają się zmusić śmiałka do kapitulacji.

Rozgrywka podzielona została na 6 poziomów (oraz jeden dodatkowy w formie bonusowej misji) umiejscowionych m.in. w Japonii, na tropikalnej wyspie i wśród piramid. Zadanie gracza wydaje się proste – w wyznaczonym limicie czasu trzeba ustrzelić jak najwięcej kurczaków. Aby tego dokonać, należy naprowadzić celownik broni na ofiarę i pociągnąć za spust. Komplikację stanowi fakt, że ptaki są w ruchu, a dodatkowo odpowiadają „ogniem”, wystrzeliwując w kierunku gracza jajka.

Chicken Shoot 2 oferuje standardowo dwa tryby zabawy: klasyczny oraz zręcznościowy (arcade). Dla miłośników rywalizacji przewidziano opcję zmagań wieloosobowych, w których za pośrednictwem sieci Internet może brać udział maksymalnie czterech graczy. Najlepsze wyniki zapisywane są w sieciowym rankingu.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna gry utrzymana jest w kreskówkowym stylu. Twórcy przygotowali ok. 12 tys. zabawnych animacji, z czego wiele gracz może aktywować poprzez swoje działania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Chicken Shoot 2: Odpowiednia dla każdego wieku.