Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWii
Okładka Reload (PC)
OkładkaReload (PC)

Reload

Reload to zręcznościowa gra strzelecka wyprodukowana przez firmę Mastiff. Gracze mają okazje sprawdzić swoje umiejętności strzelania do celu z wykorzystaniem 25 rodzajów broni palnej (w tym karabinu AK-47, pistoletu Deser Eagle oraz granatnika M32).

Akcji | FPP | rail shooter | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reload Premiera

9lis2010

Wii PC

producent: Nacon / Bigben Interactive wydawca: Mastiff

Reload to propozycja firmy Mastiff skierowana do graczy, którzy lubią pierwszoosobowe (FPP) strzelaniny, ale nie chcą oglądać widoku rozbryzgującej się krwi wirtualnych przeciwników. Gra daje im możliwość sprawdzenia się w strzelaniu do rozmaitych, nieożywionych celów.

W trakcie zabawy gracze mogą wcielić się m.in. w stróża prawa trenującego na policyjnej strzelnicy, snajpera na poligonie wojskowym czy uczestnika zawodów w strzelaniu do rzutków (glinianych krążków). Za każdy razem chodzi jednak o bezkrwawe testowanie celnego oka i refleksu.

Twórcy przygotowali 25 rodzajów broni, w których można pociągnąć za cyngiel. W dostępnym arsenale znalazły się np. AK-47 (słynny Kałasznikow), pistolet Deser Eagle, karabin MP5 czy karabin snajperski MAS. Wszystkie rodzaje uzbrojenia zostały wiernie odwzorowane zarówno pod kątem wyglądu jak i parametrów technicznych (np. czas przeładowania, siła odrzutu, celność).

Rozgrywka oferuje możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju próbach strzeleckich. We wszystkich przypadkach jest to jednak klasyczny „celowniczek”. Gracz nie ma bowiem wpływu na ruch postaci, a jego zadanie ogranicza się do nakierowania celownika broni na wskazane cele i pociągnięcia za spust.

Poza możliwością gry solowej, twórcy przewidzieli opcję zabawy multiplayer, w której uczestniczyć może maksymalnie czterech graczy korzystających ze wspólnego ekranu. Warunkiem jest posiadanie odpowiednio dużej liczby kontrolerów.

Poziom oprawy wizualnej Reload nie odbiega od konkurencyjnych produkcji. Strzelnice i ich otoczenie są zróżnicowane. Wśród dodatkowych atrakcji gry znaleźć można m.in. opcję powtórek z kill-cam, czyli ujęcia kamery przedstawiającego pocisk w locie do celu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Reload: 16+

Wii
PC