Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Knights & Merchants: The Peasants Rebellion (PC)

Knights & Merchants: The Peasants Rebellion PC

Kontynuacja gry strategiczno-ekonomicznej Knights & Merchants: The Shattered Kingdom. Akcja osadzona została w anglosaskich realiach XIII wieku naszej ery, a zadaniem graczy jest zjednoczenie licznych mniejszych państewek i prowincji w jedno silne królestwo.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | widok izometryczny | 2D

PC Windows
Okładka Knights & Merchants: The Peasants Rebellion (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2001

26listopada2001

pudełko PL

Akcja The Peasants Rebellion osadzona została w anglosaskich realiach XIII wieku, gdzie wcielamy się w postać kapitana Królewskiej Gwardii Pałacowej. Niespodziewanie staje się on świadkiem rozpadu niegdyś spójnego i zjednoczonego królestwa, a w konsekwencji jedyną osobą odpowiedzialną za obronę ostatniej prowincji.

Rozpad ten jest następstwem licznych spisków i machinacji skierowanych przeciwko władcy. Całkowicie bezradny król, w obliczu otaczających go wrogów i nagłych wydarzeń, schronił się w stolicy. My, jako jeden z niewielu wiernych mu poddanych, musimy dzielnie wykonać swą powinność. To jednak dopiero początek, ponieważ przed nami pojawiają się kolejne, bardziej wymagające zadania. Czeka nas wycieńczająca kampania zawierająca ponad 30 misji. Naszym celem jest podbicie zbuntowanych prowincji, zjednoczenie ich i przekazanie władzy w ręce prawowitego króla.

Dowodzić będziemy ponad dziesięcioma odmiennymi typami wojsk, w tym: łucznikami, rycerzami, zwiadowcami, barbarzyńcami i oszczepnikami. Mamy możliwość wybudowania około 25. różnych budowli, między innymi: stajni, farm i kopalni złota. Dziesięć map przeznaczonych jest wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej. Gra odznacza się dobrą oprawą graficzną, miejsce akcji ukazane zostało w rzucie izometrycznym.

  • Opcje rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu.
  • Zróżnicowana ludność cywilna: chłopi pańszczyźniani, wieśniaczki itp.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1486 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Knights & Merchants: The Peasants Rebellion

Wymagania wiekowe Knights & Merchants: The Peasants Rebellion

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Knights & Merchants: The Peasants Rebellion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Knights & Merchants: The Peasants Rebellion - recenzja gry
Knights & Merchants: The Peasants Rebellion - recenzja gry

Recenzja 5 lutego 2002, 10:05

Nauczycielami młodego księcia byli najwięksi mędrcy Królestwa, którzy w księciu znajdowali pilnego ucznia. Lothar posiadał szczególny talent do rzemiosła wojennego. Był świetny zarówno w walce wręcz jak i w dowodzeniu wojskiem. Rozłam między ojcem i synem następował stopniowo i nikt jeszcze wtedy nie dostrzegł ciemnych chmur, które gromadziły się nad królestwem. Gdy książę osiągnął odpowiedni wiek król powierzył mu namiestnictwo nad niewielką prowincją. W ciągu niespełna dwóch lat z zapomnianej przez wszystkich osady powstał kwitnący gród z najbardziej znaczącym targiem w okolicy. Ponieważ w całym kraju panował całkowity spokój księcia oraz jego dworzan zaczęła ogarniać nuda i chociaż dla ich uciechy organizowane były polowania, turnieje rycerskie oraz ćwiczenia coraz częściej dochodziło do rękoczynów pomiędzy nimi a pachołkami z sąsiedniej prowincji. Jedna z takich utarczek zakończyła się śmiercią przeciwnika i spaleniem młyna. Król chcąc przywołać syna do porządku z ciężkim sercem ogłosił wyrok na jego kompanów, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu. Niezwłocznie wysłano posłańca, aby dostarczył księciu wyrok, poświadczony królewską pieczęcią. O nieszczęsnym posłańcu nikt więcej nie słyszał i wszystko wskazuje na to, że został on zamordowany. Ponieważ królewscy posłańcy są pod osobistą ochroną Jego Królewskiej Mości, król Karol strasznie się rozgniewał z powodu utraty oddanego sługi. Rozkazał dostarczyć list samemu Wielkiemu Hetmanowi Koronnemu, który ze strażą przyboczną udał się do księcia Lothara. Misja Hetmana zakończyła się fiaskiem gdyż Lothar ani myślał podporządkować się woli ojca. Król postanowił, że trzeba siłą zmusić zbuntowanego syna do posłuszeństwa. Jednak wojska królewskie nie dały rady dobrze wyszkolonej armii Lothara i już w pierwszej bitwie poniosły sromotną klęskę. Wraz z pierwszym dobyciem miecza rozpoczęła się wojna domowa, która trwa już wiele lat.