Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Kings of the Dark Age (PC)

The Kings of the Dark Age PC

The Kings of the Dark Age to gra strategiczna, wyprodukowana przez chorwackie studio deweloperskie Cateia Games.

Strategiczne

PC Windows
Okładka The Kings of the Dark Age (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3maja2005

24lutego2006

pudełko PL

Kings of the Dark Age to stworzona przez Chorwacki zespół developerski Cateia Games turowa gra strategiczna, w której bitwy są rozgrywane w czasie rzeczywistym.

Gracze biorą udział w autentycznych wydarzeniach historycznych okresu średniowiecza. Zabawa zaczyna się w momencie powstania Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.

W początkowej fazie zabawy wcielamy się w postać władcy feudalnego nie posiadającego jeszcze żadnych większych sił. W pierwszych misjach gry musimy rozpocząć budowę miasta Aachen (historyczny Akwizgran w Niemczech). Następnie zbudować fortyfikacje, zabezpieczyć swoją władzę w najbliższym regionie, pozbyć się Wikingów i wyeliminować korupcję wśród poddanych nam wasali oraz ambasadorów.

W Kings of the Dark Age ważny jest także aspekt ekonomiczny. Jeśli nie zadbamy o gospodarkę naszego państwa to nie zdołamy opłacić podatków nakładanych przez kościół oraz suwerena, któremu podlegamy (oczywiście do czasu, gdy nie zajmiemy jego miejsca). Musimy również zaopiekować się naszymi podwładnymi. Jeśli nie zapewnimy im odpowiedniej ochrony przed klęskami żywiołowymi, głodem i chorobami, to szybko stracimy kontrolę nad sytuacją. Nasze ziemie zaś staną się łakomym kąskiem dla silniejszych konkurentów.

Większość problemów możemy wyeliminować drogą siłową. Wprawdzie w grze są dostępne opcje prowadzenia negocjacji dyplomatycznych, ale jedynie za pomocą miecza można pokazać, kto tutaj jest prawdziwym panem. Wielokrotnie trzeba udowodnić swoją przewagę właśnie na polu bitwy. Lokacje, na których walczymy są gigantycznych rozmiarów (m.in. wioski, jaskinie, ruiny, fortyfikacje). Gracz może skorzystać z ponad 30 typów różnych oddziałów i maszyn oblężniczych.

Dla pojedynczego gracza zostały udostępnione trzy główne rozdziały podzielone na sześć kampanii. W sumie w skład gry wchodzi siedemnaście rozbudowanych poziomów. Twórcy „Kings of the Dark Age” przygotowali także misje treningowe, dzięki którym krok po kroku jesteśmy wprowadzani do rozgrywki. Rozwiązanie to zasługuje na uznanie tym bardziej, że komputerowi przeciwnicy zostali wyposażeni w specjalnie opracowany system sztucznej inteligencji. Potrafią oni różnym zachowaniem zareagować na nasze działania - od paniki i chęci zawarcia sojuszu po zajadły kontratak i serię wymierzonych przeciwko nam działań dyplomatycznych.

W trybie multiplayer gracze mogą skorzystać z wszystkich map oraz pól bitewnych z kampanii dla pojedynczego gracza. Użytkownicy mogą ze sobą konkurować przy wykorzystaniu sieci lokalnej lub specjalnych serwerów w sieci Internet. „Kings of the Dark Age” pozwala na udział w zabawie dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie.

Ponadto na potrzeby gry została przygotowana specjalna ścieżka dźwiękowa wykorzystująca instrukcje zawarte w aplikacji DirectX 9. Soundtrack zawiera blisko 45 minut muzyki utrzymanej w klimacie średniowiecza. Dzięki wsparciu OpenGL silnik graficzny „Kings of the Dark Age” jest utrzymuje ciągłą płynność animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,95 PLN

Gry podobne do The Kings of the Dark Age

Wymagania wiekowe The Kings of the Dark Age

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Kings of the Dark Age

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.4 GHz, 256 MB RAM, 64 MB akcelerator 3D, 700 MB HDD

Gry TopWare dostępne w dystrybucji elektronicznej

wiadomość27 stycznia 2006

Przedstawiciele firm Stardock Entertainment oraz TopWare Interactive poinformowali o podpisaniu porozumienia, którego owocem będzie możliwość pobierania wielu gier dystrybuowanych przez amerykański oddział TopWare, drogą elektroniczną. Wśród produktów, które dzięki TotalGaming.net można będzie pobrać na dysk swojego komputera znajdą się m.in. Earth 2160 oraz Xpand Rally.