Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Earth 2150: The Moon Project (PC)

Earth 2150: The Moon Project PC

The Moon Project jest kontynuacją gry Earth 2150. United Civilized States i Lunar Corporation współzawodniczą ze sobą w zupełnie nowym otoczeniu - całkiem nowe potyczki, nowe jednostki, budynki, utwory muzyczne i wiele więcej.

Strategiczne | science fiction | RTS | polskie

PC Windows
Okładka Earth 2150: The Moon Project (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29października2000

29października2000

pudełko PL

The Moon Project jest kontynuacją gry Earth 2150 - Escape from the Blue Planet. Jest rok 2150, jeden z najczarniejszych w historii ludzkości. Na księżycu prowadzone są tajne badania, w czasie kiedy Lunar Corporation, Eurasian Dynasty oraz United Civilized States biją się do upadłego na rodzimej planecie. Znany jest tylko kryptonim badań - "Project SunLight". Potężna armada pojazdów UCS startuje w kierunku księżyca, aby znaleźć powody, dla których Lunar Corporation została tak bardzo pochłonięta przez te badania.

UCS i LC współzawodniczą ze sobą w zupełnie nowym otoczeniu - całkiem nowe potyczki, nowe jednostki, budynki, utwory muzyczne i wiele więcej. Do gry producent dołączył kilka dodatków. Znajduje się tam wiele ciekawych materiałów, rozszerzone edytor map, niezliczona ilość obiektów i tekstur, oraz narzędzie pozwalające na stworzenie własnego bannera i interfejsu do gry.

W wersji podstawowej gra zawiera interesujące kampanie, nowe jednostki, budynki oraz mnóstwo dodatków - 14 filmów, 20 utworów muzycznych, poszerzony edytor map. Wbudowana możliwość gry sieciowej przez serwery EarthNet.

 • RTS 3D w klimacie science-fiction.
 • Nowe misje, wprowadzające nastrój grozy.
 • Księżyc jako zupełnie nowe środowisko walki.
 • Nowe budynki i jednostki.
 • Niezliczona ilość map z potyczkami zarówno dla jednego, jaki i dla wielu graczy pod tytułem: „Konkretne miejsca” - można stoczyć bitwy w dobrze znanych miastach takich jak San Francisco, Amsterdam, Monachium i Wiedeń.
 • Uaktualnienie edytora – umożliwiające dostęp do większej ilości budynków, ruin i tekstur.
 • EarthC - język skryptowy do projektowania indywidualnych kampanii i edycji zachowania się oraz parametrów jednostek i obiektów.

W wersji wzbogaconej producent zamieścił 22 filmy, 40 utworów audio, język skryptowy EarthC do projektowania indywidualnych kampanii i parametrów jednostek, oraz kreator sztandarów, edytor map, klip video z hitem techno „Escape from the Blue Planet”, animowane wygaszacze ekranu, artwork puzzle, tapety Windows, i wiele innych dodatków w kartonowym pudełku i z pełną instrukcją obsługi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 15  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 565 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 70 PLN

Gry podobne do Earth 2150: The Moon Project

Wymagania wiekowe Earth 2150: The Moon Project

12+

Wymagania sprzętowe Earth 2150: The Moon Project

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 300 MHz
 • 64MB RAM
 • akcelereator 3D
Earth 2150: The Moon Project - recenzja gry
Earth 2150: The Moon Project - recenzja gry

Recenzja 21 grudnia 2000, 08:10

Nawiasem mówiąc również nie fair jest to, że w momencie premiery jak i do czasu w którym tworzony jest ten tekst (około trzech tygodni) mimo wcześniejszych reklam i zapowiedzi o sprzedaży gry w wersji tzw. OEM w cenie około 20 zł, nie udało mi się takowej znaleźć w żadnym z największych sklepów z grami, co zmusza nas zapaleńców do wydania około 70 zł na ten produkt - czyżby wersja OEM stanowiła tylko chwyt marketingowy i zostanie wprowadzona do sprzedaży po kilku miesiącach, a jak wiadomo po tym czasie od premiery i tak wszystko tanieje, przyznaję, że sam nie wiem co o tym myśleć. Wszystkich przepraszam za powyższe wywody (ale nie lubię takiego traktowania) i przechodzę do opisu samej rozgrywki. Również i tutaj wszystko pozostało bez większych zmian. Zastosowano ten sam elegancki, dopracowany, a przede wszystkim wygodny interfejs, zachowano też identyczny system rozwoju naszej infrastruktury tzn. równoczesną rozbudowę baz głównej i pomocniczych wykorzystywanych tylko na potrzeby kolejnych zadań, oraz co idzie z tym w parze wszystkich ekonomicznych, technicznych i militarnych różnic między trzema stronami konfliktu. Oczywiście cele kampanii dla poszczególnych oponentów oraz sposoby ich realizacji są odmienne, również wygląd budynków i jednostek bojowych jest charakterystyczny dla danej nacji(najbardziej futurystyczne jednostki i budynki posiada Korporacja księżycowa, Unia lubuje się w różnego typu robotach bojowych, a Dynastia Euroazjatycka w broniach pancernych – gąsienicowych typu czołg oraz preferuje architekturę budowlaną jak z byłego Związku Radzieckiego). Idąc dalej, nadal obowiązuje ten sam system zdobywania doświadczenia i awansu naszych oddziałów, możliwość wykorzystywania do walki poza standardowymi obszarami działań tzn. lądu, wody i powietrza również podziemnych tuneli oraz dowolność w tworzeniu własnych nietypowych konstrukcji bojowych z ciągle rozszerzanej i udoskonalanej przez nasz dział naukowy gamy części składowych. Reasumując jedyną istotną różnicą w stosunku do Eartha jest 30 nowych misji, których różnorodność i dopracowanie jest naprawdę godne pochwały. Całości dopełnia możliwość gry w trybie multiplayer oraz dobry edytor map.