Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin - poradnik

Wiedźmin - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Alchemia | Przedmioty i zajęcia poboczne | Wiedźmin poradnik Wiedźmin

Jeśli posiadasz przy sobie właściwą bazę oraz niezbędne składniki do przyrządzenia mikstury, której potrzebujesz, wystarczy, że klikniesz na jej nazwę w spisie recept, a następnie na ikonkę Mieszaj. Zasady alchemii są dość proste, ale warto mieć kilka rzeczy na uwadze.

Bazą dla eliksiru jest zawsze mocny alkohol. Jego jakość oznacza liczbę składników, które można do niego wrzucić. I tak alkohole kosztujące 20 orenów pozwalają na tworzenie eliksirów 3-składnikowych. Alkohole za 30 orenów pozwolą Ci użyć 4 składników, a alkohole za 50 orenów maksymalnej liczby pięciu. Pamiętaj, że z najgorszego alkoholu możesz zrobić Białą mewę , która jest już alkoholem najlepszym.

Automatycznie dobierane składniki możesz często ręcznie zastąpić tańszymi ich wersjami - na przykład Biały ocet możesz zamienić na Krew Ghula przy tworzeniu Białej Mewy lub Jaskółki , a Biały ocet z powodzeniem sprzedasz. Poniżej widnieje tabela dostępnych składników alchemicznych.

W drugiej kolumnie (SN) wymienione są substancje nadrzędne: Rebis (Reb), Vitriol (Vit), Aether (Aet), Quebrith (Que), Hydragenum (Hyd), Vermilion (Ver).

W kolumnie trzeciej (SP) widnieją (jeśli są) substancje podrzędne: Albedo (Alb), Nigredo (Nig), Rubedo (Nig). Jeśli wszystkie składniki użyte do stworzenia eliksiru posiadają taką samą substancję podrzędną, wówczas eliksir posiada dodatkowe właściwości. Eliksiry Rubedo przyspieszają regenerację punktów życia Geralta, eliksiry Nigredo zwiększają szansę trafienia przeciwnika w walce, eliksiry Albedo są mniej toksyczne i zmniejszają toksyczność następnego wypitego eliksiru.

Czwarta kolumna (Źródło) podaje pochodzenie danej substancji - może to być potwór lub roślina. W przypadku minerałów pochodzenie jest trudne do ustalenia, zaliczają się do niego sklepy i przypadkowe skrzynie lub szafy...

Ostatnie dwie kolumny tabeli (K. i Sp.) to odpowiednio cena kupna składnika oraz cena, za którą możesz go sprzedać. Jeśli nastawiasz się na oszczędzanie pieniędzy, dobrą zasadą jest tworzenie eliksirów ze składników, na których sprzedaży nie zarobisz więcej niż 3 oreny, a które są łatwe do zdobycia.

Nazwa

SN

SP

Źródło

K.

Sp.

Biały ocet

Vit

Alghul, Cmentar, Ghul, Graveir

40

20

Błona lotna

Reb

Alb

Fleder, Garkain, Wywerna, Wywerna królewska

2

2

Calcium equum

Vit

Rub

30

15

Cienisty pył

Que

Północnica, Zjadarka

Ektoplazma

Hyd

Alb

Bargest, Ifryt, Południca, Północnica, Upiór

2

2

Feainnewedd

Ver

Rub

Feainnewedd

50

5

Fosfor

Ver

60

30

Gruczoły jadowe

Ver

Nig

Bazyliszek, Kikimora wojownik, Skolopendromorf, Wywerna, Wywerna królewska

3

3

Jaskółcze ziele

Reb

Nig

Jaskółcze ziele

12

1

Jemioła

Hyd

Nig

Jemioła

21

2

Język topielca

Aet

Nig

Topielec

1

1

Kamienie z Ys

Reb

Nig

Vodyanoi-kapłan

Kapryfolium

Que

Alb

Kapryfolium

21

2

Kłącze echinopsa

Vit

Alb

Echinops

1

1

Kły alpa

Aet

Rub

Alp

5

5

Kły bestii

Vit

Barghest, Kościogłów, Mutant, Ogar, Pies, Wilk

1

1

Korzeń mandragory

Que

Nig

Mandragora

15

1

Kość graveira

Que

Rub

Graveir

2

2

Krew bloedzuigera

Ver

Alb

Bloedzuiger

2

2

Krew bruxy

Vit

Rub

Bruxa

Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie