Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin - poradnik

Wiedźmin - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pięści, kościany poker i picie | Przedmioty i zajęcia poboczne | Wiedźmin poradnik Wiedźmin

Minigry stanowią miłe urozmaicenie przygód Geralta w Temerii, ponadto możesz dzięki nim zdobyć wiele cennych fantów - warto więc opanować wygrywanie w nich wszystkich.

Walka na pięści

Zasada walki jest banalna: trzymasz prawy klawisz myszki wciśnięty, co powoduje, że Geralt "trwa" w uniku, a gdy przeciwnik zada cios, puszczasz prawy klawisz i klikasz lewy, po czym wracasz do trzymania prawego. I tak aż przeciwnik padnie. Dodatkowo możesz zainwestować brązowy talent w ramach drugiego poziomu Siły, co przyśpieszy Twoje zwycięstwa.

Wyjściowej kwoty zakładu (proponowanej przez wybranego przeciwnika) nie możesz obniżyć, ale możesz ją podnieść maksymalnie dwukrotnie.

Kościany poker

Zważywszy na cokolwiek losowy charakter rzutów kośćmi, nie da się skostruować strategii zawsze wygrywającej. Pierwsza zasada jest więc taka, by przed grą zapisać stan gry na wypadek dotkliwej porażki.

Początkową stawkę ustalaj na najwyższą możliwą, jeśli grasz dla pieniędzy, lub na najniższą, jeśli zależy Ci tylko na odniesieniu zwycięstwa.

Jeśli rzuciłeś słaby układ za pierwszym razem, ale masz duże prawdopodobieństwo polepszenia go, licytuj wysoko. Jeśli jednak masz silny układ, a przeciwnik słaby, licytuj nisko, żeby nie spasował.

Staraj się dążyć do ułożenia trójki - jej wyrzucenie jest bardzo prawdopodobne, natomiast w większości wypadków zapewnia zwycięstwo. Marzenie o stritach, karetach czy pokerach kończy się przeważnie porażką. Dlatego jeśli masz parę - a prawie zawsze masz - w nastepnym ruchu przerzuć trzy kości poza tą parą: masz zauważalnie ponad 50-procentową szansę na układ od trójki w górę. To bardzo podstawowa rada, ale w większości przypadków skuteczna.

Picie

Geralt ma stosunkowo mocną głowę i przeważnie jest w stanie przepić przeciwnika, niemniej są i tacy, z którymi nie ma szans bez wspomagania (np. Talar w Wyzimie Klasztornej). Tym wspomaganiem jest eliksir Żonine Łzy , który można zdobyć w drugim rozdziale od drwala w Lesie na bagnach (M10.22 ), a w trzecim dodatkowo receptę od Kelnerki z "Nowego Narakortu" (M14.13 ). Mając przy sobie Żonine Łzy , przerywasz picie, gdy już jesteś mocno wstawiony, wypijasz eliksir i wracasz do picia - Ty będziesz zaczynać od zera, przeciwnik będzie miał już w czubie to, co zdążył wypić.