Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Brama Bólu miasto i misja | Krainy Udręki | Guild Wars Nightfall poradnik Guild Wars: Nightfall

Zadania do wykonania: należy uwolnić dziesięć dusz, czyli zabić sześć malutkich pajęczaków (żółte kółka na mapie) - Brama Bólu miasto i misja | Krainy Udręki | Guild Wars Nightfall - Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Zadania do wykonania: należy uwolnić dziesięć dusz, czyli zabić sześć malutkich pajęczaków (żółte kółka na mapie).

Aby otrzymać nagrodę mistrzowską musicie zabić trzech Emisariuszy Dhuuma (3, 4, 5). Wystarczy uśmiercić dwóch, aby otrzymać ekspercką.

Dunkoro musi być w drużynie, aby można było rozpocząć misję.

Jeśli jeszcze nie wiecie, to ostrzegam uczciwie - zaczęły się schody. Ta misja wymaga nie tyle zgranej drużyny, co spokoju i cierpliwości oraz paru umiejętności. Po pierwsze, dobrze jest, gdy choć jeden ludzki gracz ma dwie umiejętności przerywające czary (później wyjaśnię, po co). Po drugie długi lub płaski łuk jest wręcz niezbędny. Po trzecie - większość obrażeń, które otrzymacie będzie pochodziła od ognia. Trzeba to trochę zmienić. Jeśli możecie, weźcie ze sobą ducha łowcy: Zima. Dzięki temu wszystkie obrażenia od żywiołów, jakie będziecie otrzymywać i zadawać, zostaną zamienione na obrażenia od zimna. Wykorzystajmy to: weźcie ze sobą, w miarę możliwości, postawę mesmera: Mantrę Mrozu - nie dość, że zmniejszy ona otrzymywane obrażenia od zimna, to jeszcze będzie ładnie generowała energię. Ponadto parę czarów zasięgowych również się przyda. Tym razem ważniejsza jest ilość obrażeń, a nie obszar, na jakim są zadawane.

Dobra, zaczynamy zabawę. Zaraz po rozpoczęciu idźcie pokazaną drogę. Spotkacie dwie grupy demonów, które nie powinny sprawić wam zbyt dużego problemu. Dla większości drużyn największe zagrożenie stanowią deszcze terroru, dlatego je starajcie się wybijać w pierwszej kolejności. Gdy zaczniecie się zbliżać do punktu (1) zobaczycie dwa mniejsze drydery. Pozwólcie im do siebie podejść i zaatakujcie. I teraz uwaga - spotkacie na swej drodze jeszcze kilka takich grupek. Na ogół składają się z dwóch pajęczaków, ale w pobliżu (3, 4, 5) z trzech. Jednak zajmijmy się na razie tym prostszym przypadkiem. Każdą z takich grupek powinniście wyciągać osobno, gdyż na ogół w pobliżu czai się jeszcze paru przeciwników. Najgroźniejszym czarem owych dryderów jest Deszcz Meteorytów. Na szczęście rzuca się 5 sekund, więc macie sporo czasu na przerwanie. I właśnie po to są te dwie umiejętności przerywające. Osoba, która je posiada, powinna starać się przerwać tą umiejętność u obu pająków. Jeśli się to uda, nie będziecie mieli już z nimi problemów. W okolicach punktów (1) i (2) czai się od czterech do pięciu grupek tychże stworków i jest to miejsce, w którym pada dużo drużyn. Jeśli tylko będziecie wyciągać grupki jedna po drugiej, nie będzie problemów.

Gdy już oczyścicie wspomniane miejsca i dysponujecie w miarę sensowną siłą ognia na odległość podejdźcie do (3). Upewnijcie się, że postaci leczące oraz walczące wręcz stoją z tyłu, jednak na tyle blisko, aby mogły leczyć atakujących. Zobaczycie przed sobą trzy kolejne drydery i jednego z Emisariuszy. Ponieważ odgradza was swojego rodzaju płot, możecie spróbować zabić ich na odległość. Świetnie sprawdza się do tego łowca z długim łukiem, gdyż jest w stanie samodzielnie zabić pajęczaki. Raczej na pewno nie uda wam się zabić wszystkich, ale każdy jeden trup ułatwi wam późniejszą rozgrywkę.

Następnie podążajcie w kierunku punktu (4). Zanim wejdziecie na most, postarajcie się przyciągnąć do siebie pierwszego z dużych dryderów na swoją stronę, gdyż niedługo pojawi się przy nim Emisariusz Dhuuma (ten nie liczy się do bonusu). Te duże pajęczaki zadają ogromne obrażenia, dlatego nie stójcie w grupie i starajcie się przerywać, co się da (pamiętajcie o Zimie i Mantrach Mrozu). Przez całą dalszą część rozgrywki będziecie natykać się na różne patrole - starajcie się je przyciągać do siebie i sprawdzać, czy w czasie walki z nimi, jacyś inni wrogowie nie zwalą się wam na głowę. Gdy dotrzecie do (4) stańcie na schodach, a osoba z łukiem niech spróbuje ściągnąć do siebie trzy drydery i Emisariusza. Na ogół nie da się ich rozdzielić więc szykujcie się na trudną walkę. Pamiętajcie o przerywaniu Deszczu Meteorytów i o rozproszeniu się.

Po rozprawieniu się z nimi nie wchodźcie do samej twierdzy, a okrążcie ją od dołu, kierując się do (3). Po drodze napotkacie jeszcze dwa duże drydery oraz patrol demonów. Postarajcie się każde z tych niebezpieczeństw pokonać osobno i uważajcie, aby przy drugim dryderze nie naciąć się jednocześnie na wrogów z (3). Po uporaniu się ze wszystkimi wrogami w pobliżu udajcie się na północ, w kierunku kolejnego pajęczaka.

Ta strona fortecy jest trochę trudniejsza. Oprócz głównych celów misji, spotkacie tu sporo patroli, zarówno mniejszych pajęczaków, jak i demonów. Zanim rzucicie się na owe "żółte kropki", upewnijcie się, że nie ma w pobliżu wrogów, o których moglibyście zahaczyć. Zanim spróbujecie się zabrać za przeciwników w (5), oczyśćcie teren w pobliżu, aż do piątego bossa drydera. Jeśli nie zależy wam na bonusie, zostawcie (5), podobnie jak (3) i (4) w spokoju. Akurat ten fragment jest najtrudniejszy - jest ciasno i możecie dostać trzema Deszczami Meteorytów na raz, dlatego rozproszcie się w miarę możliwości i przerywajcie, co możecie. Jeśli wszystko poszło dobrze, udajcie się do ostatniego dużego drydera, eliminując po drodze ostatnie patrole. Gdy i on będzie martwy, ostatnie dusze zostaną uwolnione, a wy za minutkę zostaniecie ogłoszeni zwycięzcami.