Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Jeden z cudów, na jakie możecie natrafić w trakcie gry :) - Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry
Jeden z cudów, na jakie możecie natrafić w trakcie gry :)

Witam wszystkich w poradniku do drugiego dodatku do jednej z najpopularniejszych gier MMO. Skoncentruję się w nim wyłącznie na trybie PvE (człowiek vs. otoczenie) i postaram się opisać, lub choćby zaznaczyć, wszystkie zadania oraz misje, jakie możecie w Nightfallu znaleźć, a także pokazać najważniejsze miejsca we wszystkich krainach oraz miastach, które możecie odwiedzić.

Ponieważ gra zawsze wskazuje miejsce, do którego należy się udać w celu wykonania zadania, nie będę ich zaznaczał na mapkach, chyba że można się do takowego miejsca dostać na kilka sposobów, lub jest to szczególnie trudne. Również opis zadań będzie raczej pobieżny, gdyż większość informacji można znaleźć w swoim dzienniku (domyślnie klawisz "L"). Nie dotyczy to oczywiście zadań skomplikowanych, do których trzeba się specjalnie przygotować. Z kolei misje będą opisane szczegółowo, wraz z mapkami, na których zaznaczę najważniejsze miejsca, przydatne do ich szczęśliwego ukończenia. Zapraszam do lektury.

Słowem wyjaśnienia

Po pierwsze: w przypadku zbrojmistrzów zaznaczyłem jedynie poziom zbroi, którą możecie u nich nabyć. I tak:

  • Poziom 1 - z takim zaczynacie grę.
  • Poziom 2 - wojownik i paragon: 35; derwisz, łowca i zabójca: 25; pozostali: 15;
  • Poziom 3 - wojownik i paragon: 50; derwisz, łowca i zabójca: 40; pozostali: 30;
  • Poziom 4 - wojownik i paragon: 65; derwisz, łowca i zabójca: 55; pozostali: 45;
  • Poziom 5 - wojownik i paragon: 80; derwisz, łowca i zabójca: 70; pozostali: 60;

Po drugie: wszystkie lokacje (miasta i krainy) pisałem kursywą, natomiast imiona postaci, które możecie spotkać w grze, pogrubiłem.

Po trzecie: Jeśli czasem wydaje się wam, że jakiś fragment treści jest pisany niekonsekwentnie pod względem ortografii, najprawdopodobniej jest to efekt tłumaczenia gry, gdyż starałem się pisać wszystkie nazwy własne tak, jak to widziałem w trakcie rozgrywki. Ponadto samo tłumaczenie jest wciąż uaktualniane i może się zdarzyć, że część błędów zostanie poprawiona, przez co niektóre nazwy mogą ulec zmianie. Mam nadzieję, że, mimo wszystko, nie wpłynie to na jakość poradnika.

Po czwarte: punkty Niosącego Światłość - im więcej ich macie tym lepiej. Naprawdę dobrze jest mieć chociaż drugi poziom, zanim zacznie się pierwszą misje w Krainie Udręki. Ponadto, w czasie podróży po tym regionie, prawie każdy członek drużyny (z wyjątkiem mnichów) powinien mieć ze sobą umiejętność Spojrzenie Niosącego Światłość. Ona naprawdę ułatwia życie.

Po piąte: numerki w nawiasach są odwołaniami do cyfr na odpowiednich mapkach i mają za zadanie ułatwić wam orientację w terenie.

Po szóste: Brama Katuszy i przylegające do niej tereny są elementem elitarnej misji. Nazwa elitarna jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Można ją zrobić jedynie wysoce wyspecjalizowaną i zgraną drużyną. Ja niestety nie byłem w stanie znaleźć wystarczającej liczby odpowiednich osób, aby móc zrobić związane z tą misją zadania. Jedno jest pewne - jeśli mieliście większe problemy z którąkolwiek ze zwykłych misji, nawet nie próbujcie się tam wybierać, albo zginiecie w ciągu minuty (mówię poważnie).

Po siódme, trochę prywaty na koniec: pozdrawiam kolegów z gildii Ancient Guardians of Darkness [GoD], którzy pomogli mi w stworzeniu tego poradnika.

Informacje o Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry

Autor : Korneliusz Khornel Tabaka

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 72, ilustracje: 65 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Guild Wars: Nightfall - poradnik do gry