Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trening przedmeczowy w Football Manager 2016 | Przygotowania do meczu poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Trening przedmeczowy

Kalendarz pokazuje, jak rozplanowany jest trening, z uwzględnieniem treningu meczowego i aspektów, na jakich skupiasz się przed danym spotkaniem. - Trening przedmeczowy w Football Manager 2016 | Przygotowania do meczu - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Kalendarz pokazuje, jak rozplanowany jest trening, z uwzględnieniem treningu meczowego i aspektów, na jakich skupiasz się przed danym spotkaniem.

Częścią całego reżimu treningowego jest czas poświęcony na trening przedmeczowy. Założeniem takiego treningu jest skupienie się na poprawie tego aspektu, który będzie szczególnie ważny w nadchodzącym meczu (np. skupienie się na grze w defensywie przed wyjazdowym spotkaniem z mocniejszym, nastawionym na atak przeciwnikiem).

Suwakiem "Planowanie" wybierasz czas poświęcony pomiędzy trening ogólny, a trening przedmeczowy. Możesz także ustalić, kiedy zawodnicy mają odpoczywać (ważne, aby odpoczywali przynajmniej po meczu, przed meczem już niekoniecznie). Różnice pomiędzy ogólnym treningiem, a treningiem przedmeczowym dotyczą czasu, przez jaki polepszane są dane atrybuty - w przypadku tego drugiego skok jest chwilowy i dotyczy tylko nadchodzącego spotkania. Oznacza to, że możesz (i powinieneś) modyfikować czas poświęcony na trening przedmeczowy, zwiększając nakłady poświęcone na ten aspekt np. w przypadku ważnego meczu pucharowego, do którego chcesz się możliwie najlepiej przygotować.

Aspekty treningu przedmeczowego

W trakcie treningu przedmeczowego możesz skupić się na sześciu konkretnych aspektach:

Taktyka - zawodnicy spędzą czas na przygotowaniu taktyki. Zwiększana jest jej znajomość (do trzech taktyk w danym momencie) i wpływ ten jest kumulowany z wpływem, jaki zapewni trening ogólny. Zalecane jest przygotowanie się w tym aspekcie do czasu osiągnięcia maksymalnej znajomości taktyki.

Zgranie - zawodnicy spędzą czas na poprawie zgrania, dzięki czemu drużyna będzie lepiej rozumieć się na boisku. Trenowanie tego aspektu kumuluje się z tym samym, wybranym w treningu ogólnym. Podobnie jak z taktyką, zalecane jest trenowanie zgrania do momentu jego maksymalnego osiągnięcia.

Gra w obronie - poprawa umiejętności defensywnych, efekt tymczasowy.

Gra w ataku - poprawa umiejętności ofensywnych, efekt tymczasowy.

Defensywne SFG - lepsze zachowanie drużyny podczas defensywnych stałych fragmentów gry. Przydaje się, gdy np. tracisz sporo bramek po rzutach rożnych, a przeciwnik w nadchodzącym meczu dysponuje zawodnikami dobrze grającymi głową.

Ofensywne SFG - lepsze zachowanie drużyny w przypadku ofensywnych stałych fragmentów gry.

W wyborze odpowiedniego aspektu pomogą Ci podpowiedzi dawane przez współpracowników oraz raport przygotowany przez klubowego scouta.

Jaki podział wybrać?

Z treningiem przedmeczowym nie ma co przesadzać, aby nie zaburzać treningu ogólnego, który przynosi długofalowe efekty. Nie można wszakże ignorować tego aspektu, gdyż pozwala on na pracę przy określonych atrybutach zawodników i poprawę ich zachowań przed konkretnym spotkaniem. Jeżeli Twoje zgranie oraz znajomość taktyki są niskie, powinieneś poświęcać trening przedmeczowy na poprawę tych aspektów. W przypadku, gdy osiągną one maksymalną wartość, skup się na przygotowaniu ofensywnym lub defensywnym, co zależy od rodzaju przeciwnika, z jakim będziesz się mierzył. Możesz wtedy zmniejszyć czas poświęcany na trening przedmeczowy np. do połowy dnia. Zrezygnowanie z treningu przedmeczowego również jest możliwe, np. gdy uważasz, że nie potrzebujesz dodatkowego przygotowania się na kolejny mecz. Pozwoli to na przeznaczenie większej ilości czasu na trening ogólny.