Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tworzenie menadżera w Football Manager 2016 | Rozpoczęcie rozgrywki poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Tworzenie menadżera

Stworzonego menadżera szukaj w trakcie meczu przy linii bocznej boiska. - Tworzenie menadżera w Football Manager 2016 | Rozpoczęcie rozgrywki - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Stworzonego menadżera szukaj w trakcie meczu przy linii bocznej boiska.

Nowością tegorocznej edycji jest możliwość wykreowania awataru swojego menadżera. Stworzona przez Ciebie postać będzie uczestniczyła podczas spotkań, a zobaczyć ją możesz przy linii bocznej boiska, skąd menadżer będzie pokrzykiwał na zawodników, czy cieszył się po zdobytej bramce. Możesz dostosować takie parametry jak budowę, wygląd twarzy, czy kolor ubioru menadżera, a także jego datę urodzenia, ulubione kluby, czy języki. Te cechy nie mają wpływu na rozgrywkę, pozwalają jednak na wierniejsze odwzorowanie swojego piłkarskiego "ja".

Wybierz punkt ciężkości oraz doświadczenie i licencję trenerską, a następnie rozdysponuj dostępne punkty, skupiając się na najważniejszych dla Ciebie atrybutach. - Tworzenie menadżera w Football Manager 2016 | Rozpoczęcie rozgrywki - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Wybierz punkt ciężkości oraz doświadczenie i licencję trenerską, a następnie rozdysponuj dostępne punkty, skupiając się na najważniejszych dla Ciebie atrybutach.

Nieco ważniejsze jest wybranie atrybutów, jakimi będzie początkowo cechował się Twój menadżer. Podzielone zostały one na dwie kategorie: Praktyk oraz Taktyk. Przydzielając atrybuty możesz przesuwać część punktów z jednej sekcji do drugiej, wybierając odpowiedni środek ciężkości.

Praktyk

Umiejętności z tego zestawu odnoszą się do zdolności Twojego menadżera wykorzystywanych przy treningu. Pozwalają na wyspecjalizowanie się w konkretnym typie treningu (lepiej być dobrym trenerem jednego aspektu, niż średnim wszystkich - w klubie możesz być wtedy nieprzydatny, gdyż znajdą się trenerzy z danym atrybutem lepszym od Twojego). Jeżeli chcesz zajmować się treningiem wybierz atrybut, w którym będziesz najlepszy i to w niego zainwestuj punkty. Ich ilość zależy od licencji trenerskiej - im większa tym więcej punktów. Licencje trenerskie możesz zdobywać podczas gry, co zwiększy liczbę posiadanych punktów umiejętności.

Taktyk

Nastawienie taktyka to przede wszystkim cechy związane z prowadzeniem zespołu, a więc wiedza o atrybutach zawodników, zdolność motywowania czy determinacja. Cechy te wpływają na aspekty "okołogrowe". Podobnie jak w przypadku atrybutów z zestawu Praktyk tak i tutaj częściowo możesz wspomagać się sztabem szkoleniowym, niemożliwe jest jednak podniesienie ilości dostępnych punktów poprzez zwiększenie poziomu doświadczenia w rozgrywkach (możesz je ustalić tylko podczas tworzenia menadżera). Te cechy wydają się być bardziej przydatne, aniżeli te z zestawu Praktyk, gdyż zawsze możesz zatrudnić odpowiednich trenerów, a wysoka Determinacja, czy Wiedza o piłkarzach ułatwią kierowanie zespołu (np. zwiększenie szans powodzenia złożonej do zarządu prośby).