Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeprowadzanie zmian w Football Manager 2016 | Mecz poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Przeprowadzanie zmian

Zmiany dokonujesz przeciągając wybranego zmiennika w miejsce zawodnika z wyjściowej jedenastki. - Przeprowadzanie zmian w Football Manager 2016 | Mecz - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Zmiany dokonujesz przeciągając wybranego zmiennika w miejsce zawodnika z wyjściowej jedenastki.

W każdym meczu masz do dyspozycji określoną ilość zmian (zwykle w meczach ligowych i pucharowych są to trzy zmiany). Skorzystanie z panelu zmian jest intuicyjne - wystarczy wybrać odpowiedniego zawodnika i przeciągnąć jego nazwisko na zawodnika z ławki rezerwowych, którego chcesz wprowadzić na boisko. Następnie możesz przeprowadzić szybką rozmowę motywacyjną z wchodzącym zmiennikiem, a po zaakceptowaniu zmiany nowy zawodnik wejdzie na boisko.

Kiedy zmieniać zawodników?

- kontuzja - zawodnik sygnalizuje uraz (odpowiednia ikona, podpowiedź asystenta). Oznacza to, że doznał kontuzji. Mimo, że może dalej grać, lepiej jest go zmienić, aby nie pogłębiać urazu. W trakcie meczu może również wystąpić poważniejsza kontuzja i wtedy nie masz wyboru - zawodnika trzeba zmienić. Zostaniesz o tym powiadomiony i automatycznie przeniesiony do ekranu dokonywania zmian.

- niska kondycja - gdy wytrzymałość zawodnika spadnie poniżej 70% oznacza to, że jest on już coraz bardziej zmęczony. Trzymanie go na boisku może doprowadzić do sytuacji, w której będzie on ledwo biegał i za bardzo nie przyda się zespołowi.

- niewielkie ogranie - jeżeli na boisku znajduje się zawodnik, który nie wpasowuje się w styl gry może on być najsłabszym elementem Twojej drużyny. Jeżeli tak jest nie wahaj się i dokonaj zmiany.

- słaby występ - czasami każdy zawodnik może popełniać błędy i grać nie najlepiej. Poznasz to po ocenie danego zawodnika, czy niepochlebnym komentarzu asystenta.

- żółta kartka - jeżeli zawodnik dostał żółtą kartkę i obawiasz się otrzymania czerwonej rozważ ściągnięcie go z boiska. Szczególnie na kolejną kartkę może być narażony któryś z Twoich obrońców lub defensywny pomocnik.

- rotacja składu - naturalne jest, że nie wszyscy piłkarze mogą występować w pierwszym składzie. Wykorzystując zmiany dajesz pograć zawodnikom rezerwowym, którzy być może wywalczą miejsce w pierwszym składzie. Korzyść jest obustronna, gdyż zawodnicy pierwszego zespołu także od czasu do czas potrzebują małej przerwy.

Pamiętaj, aby nie przesadzać ze zmianami np. wykorzystując wszystkie trzy zmiany w ciągu pierwszego kwadransa spotkania. Zawsze warto trzymać możliwość wymiany jednego zawodnika do ostatniego kwadransa, aby zabezpieczyć się przed nieoczkiwaną kontuzją lub koniecznością zmiany taktyki, np. po otrzymaniu czerwonej kartki. Pamiętaj także, aby na ławce rezerwowych znalazł się drugi bramkarz - nie ma nic gorszego niż kontuzja golkipera i konieczność postawienia na bramce zawodnika z pola.