Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobywać fundusze w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Jak zdobywać fundusze?

Wyprzedaż zawodników to nienajlepszy sposób na łatanie dziury w budżecie, choć na pewno skuteczny. - Jak zdobywać fundusze w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Wyprzedaż zawodników to nienajlepszy sposób na łatanie dziury w budżecie, choć na pewno skuteczny.

Finanse są bardzo ważną częścią pracy menadżera, a utrzymywanie ich w dobrej kondycji pozwoli nie tylko na zakup nowych zawodników, ale także przyniesie większą przychylność zarządu w tej sprawie i pozwoli na realizowanie próśb, do których potrzebny jest spory zapas gotówki. Oto lista kilku rzeczy, które możesz zrobić, aby ograniczyć klubowe wydatki i zaoszczędzić nieco grosza.

1. Ogranicz wydatki na płace.

Przychodząc do nowego klubu przyjrzyj się zawodnikom. Być może część z nich nie będzie mieścić się w Twoim składzie i trzymanie ich w zespole nie będzie konieczne. Piłkarzy, których nie będziesz wystawiał w składzie meczowym warto wypożyczyć do innych klubów, które będą w tym czasie płacić ich honorarium.

2. Sprzedaj niepotrzebnych zawodników.

Jeżeli w Twoim zespole znajdują się dawne, bezużyteczne już gwiazdy, rozważ ich sprzedaż do innych drużyn, które mogą jeszcze mieć z nich pożytek. Zwiększysz w ten sposób budżet transferowy, przy okazji ograniczając wydatki na płace. Sprzedaż zawodnika lub rozwiązanie z nim kontraktu przebiegnie sprawniej w przypadku jego niezadowolenia. Ograniczenie występów w pierwszym zespole na pewno się do tego znacznie przyczyni.

3. Znajdź klub patronacki.

Klub patronacki pozwoli Ci pozyskać zawodników bez potrzebny płacenia im wynagrodzenia. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na inne cele. Dodatkowo profitem płynącym z posiadania klubu patronackiego jest coroczny zastrzyk gotówki.

4. Organizuj sparingi.

W przypadku przerw pomiędzy rozgrywkami możesz ustalić kilka meczów towarzyskich. Wybierz drużyny sytuowane wyżej niż Twój zespół, aby wynagrodzenie za mecz było jak największe. Dzięki temu możesz małym kosztem zdobyć znaczącą, dla niewielkiego klubu, kwotę.

5. Zredukuj sztab szkoleniowy.

Po przyjściu do klubu możesz rozwiązywać kontrakty z członkami sztabu szkoleniowego, robiąc to "za porozumieniem stron". Warto skorzystać z tej opcji i zwolnić bezużytecznych lub nadmiarowych trenerów.

6. Osobiście przedłużaj kontrakty zawodników.

Bardzo istotne jest przedłużanie kontraktów zawodnikom. W przypadku sukcesów lub po prostu po zakończeniu kontraktu zawodnicy będą oczekiwać znacznie wyższego wynagrodzenia. Pozostawienie opcji przedłużania kontraktów w rękach asystenta pozbawia Cię możliwości negocjacji, co może odbić się potężną czkawką na finansach klubu. Zawodnicy żądają często parokrotnie wyższych pensji, na które nie możesz sobie pozwolić. Odpowiednie negocjacje mogą znacząco zmniejszyć proponowaną kwotę, co w przypadku kilkunastu zawodników da już całkiem znaczącą sumę.

7. Ściągaj zawodników z wolnego transferu.

Czasami za darmo możesz pozyskać całkiem dobre wzmocnienia. Przeglądaj rynek transferowy w poszukiwaniu zawodników bez kontraktu i tych nieposiadających agentów. Dzięki temu nie musisz płacić odstępnego klubowi lub agentowi, co pozwoli na zatrudnienie zawodnika mniejszym kosztem.

8. Nie odpuszczaj w pucharach.

Mecze pucharowe mimo mniejszego priorytetu także przynoszą pewien dochód. Wykorzystaj to i nie odpuszczaj pucharów już od początku, a po dojściu do znaczącej fazy postaraj się nawet o wygraną. Jeżeli jesteś zespołem ze słabej ligi, a grasz w pucharach europejskich niech stanowią one Twój największy priorytet. Otrzymywane w Lidze Mistrzów, a w mniejszym stopniu w Lidze Europejskiej, pieniądze stanowią dla takich zespołów wzmocnienie nawet na kilka sezonów.

9. Zawsze negocjuj.

Nigdy nie przyjmuj pierwszej oferty, niezależnie czy sprzedajesz, czy kupujesz zawodnika, czy też negocjujesz kontrakt. Koniecznie proponuj własne warunki, gdyż praktycznie zawsze można wywalczyć niższy koszt lub mniejszą pensję. W przypadku tych drugich możesz wykorzystać chciwość agentów - jednorazowo wysoka opłata dla agenta pozwala na wynegocjowanie znacznie mniejszego wynagrodzenia miesięcznego zawodnika, co w dłuższej perspektywie pozwala na spore oszczędności w budżecie płacowym.

10. Poproś zarząd o dodatkowe fundusze.

Jeżeli cieszysz się zaufaniem włodarzy klubu zawsze możesz spróbować szczęścia i wystosować do zarządu prośbę o dodatkowe fundusze. W przypadku zaplanowanej sprzedaży zawodników postaraj się także o zwiększenie procentu, jaki trafia do budżetu transferowego po udanej transakcji.