Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Założenia treningu w Football Manager 2016 | Trening poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Założenia treningu

Ekran treningu w przejrzysty sposób pokazuje kondycyjne przygotowanie zawodników, punkty ciężkości treningu w ostatnich tygodniach oraz zadowolenie piłkarzy z obciążenia. - Założenia treningu w Football Manager 2016 | Trening - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Ekran treningu w przejrzysty sposób pokazuje kondycyjne przygotowanie zawodników, punkty ciężkości treningu w ostatnich tygodniach oraz zadowolenie piłkarzy z obciążenia.

Zawodnicy trenują niemalże przez cały sezon, pomijając okresy urlopów, rekonwalescencji, czy przerw po lub przed meczami. Z tego względu odpowiednie ustawienie treningu ma duży wpływ na zadowolenie zawodników, ich przygotowanie kondycyjne, a także (w dłuższej perspektywie) - wzrost atrybutów. Wszystko to zostało przedstawione w zakładce Trening, gdzie na wykresie możesz sprawdzić zadowolenie zawodników z treningu, poziom ich przygotowania kondycyjnego oraz punkt ciężkości treningu na przestrzeni ostatnich tygodni.

Trening dzieli się na trzy sekcje: trening zespołowy, indywidualny oraz przedmeczowy. Pierwszy z nich obejmuje przygotowania całego zespołu, trening indywidualny dotyczy konkretnych zawodników i skupia się np. na nauczeniu ich nowych zagrań lub gry na nowej pozycji, natomiast trening przedmeczowy daje krótkoterminowe efekty i używany jest do przećwiczenia wybranego aspektu przed meczem z określonym rywalem.

Korzyści

Odpowiednie ustawienia treningu pozwalają na osiąganie wymiernych korzyści. Można je podzielić na te osiągane bardzo szybko oraz korzyści długofalowe, widoczne dopiero po paru tygodniach/miesiącach. Przede wszystkim trening w krótkim zakresie czasu pozwala na podniesienie zadowolenia zawodników (jeżeli nie są oni zbytnio obciążeni lub niedotrenowani), zwiększenie kondycji piłkarzy, poprawę znajomości taktyki czy też zgrania zespołu. Trening przedmeczowy pozwala także na krótkofalowy wzrost atrybutów, dający efekty tylko przez chwilę, w następnym spotkaniu. W dłuższej mierze trening zapewnia przede wszystkim rozwój atrybutów piłkarzy, co jest szczególnie ważne w przypadku młodych, obiecujących zawodników. Odpowiedni trening oraz stopniowo zdobywane doświadczenie meczowe pozwolą na kreowanie przyszłych gwiazd swoich zespołów. W połączeniu z treningiem indywidualnym możesz w ten sposób zadbać o każdego zawodnika i rozwijać u piłkarzy określone, najpotrzebniejsze na ich pozycjach, cechy oraz zagrania.