Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zatrudnianie scoutów i zlecanie zadań w Football Manager 2016 | Scouting poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Zatrudnianie scoutów i zlecanie zadań

Zatrudnienie scoutów

Na początek musisz zatrudnić scoutów. W tym celu możesz dać ogłoszenie w Biurze pracy i poczekać na odpowiednie kandydatury, zaproponować kontrakt scoutom z innych klubów ("podebrać ich") lub skorzystać z wyszukiwania personelu. Zwróć uwagę na ograniczenie zarządu dotyczące liczby zatrudnionych na tym stanowisku pracowników oraz maksymalnej pensji, jaką możesz zaproponować scoutom (wystosowanie odpowiedniej Prośby do zarządu może zmienić ten stan rzeczy). W każdym razie przy zatrudnianiu scouta powinieneś kierować się posiadaną przez niego wiedzą o świecie oraz atrybutami: "Ocena umiejętności piłkarza" oraz "Ocena potencjału piłkarza" odgrywają tutaj kluczową rolę. Scout z najlepiej rozwiniętym atrybutem "Wiedzy taktycznej" dobrze sprawdzi się przy przygotowaniu raportów na temat zespołów, z którymi będzie się mierzył.

Zlecanie zadań scoutom

Scoutom możesz zlecić wyszukiwanie zawodników o określonych przez Ciebie preferencjach bądź przeszukiwanie wybranego kraju w celu wyłapania potencjalnych gwiazd. - Zatrudnianie scoutów i zlecanie zadań w Football Manager 2016 | Scouting - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Scoutom możesz zlecić wyszukiwanie zawodników o określonych przez Ciebie preferencjach bądź przeszukiwanie wybranego kraju w celu wyłapania potencjalnych gwiazd.

Po zatrudnieniu scoutów należy przydzielić im jeszcze jakieś zadania. Zrobisz to korzystając z przycisku Zleć nowe zadanie. Ustawisz tutaj interesujący Cię "target" zawodnika (np. zamiennik, obiecujący junior), wybierzesz pozycję, preferowany wiek oraz atrybuty - resztę zrobią za Ciebie scouci. Na wyniki musisz poczekać, jednakże masz pewność, że odpowiednie raporty będą Ci regularnie dostarczane. Jeżeli nie znajdziesz zawodnika od razu zawsze istnieje szansa, że Twój scout znajdzie go w późniejszej fazie gry. W tym miejscu możesz również nakazywać obserwowanie konkretnych lig czy rozgrywek, aby otrzymywać raporty o występujących w nich zawodnikach.

Raport scouta to doskonały zbiór informacji o zawodniku. - Zatrudnianie scoutów i zlecanie zadań w Football Manager 2016 | Scouting - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Raport scouta to doskonały zbiór informacji o zawodniku.

Scouci nie tylko dostarczą informacji na temat atrybutów zawodnika, ale pokażą także jego mocne i słabe strony, ewentualną cenę oraz szacowane umiejętności i przewidywany potencjał. Pamiętaj, że prawdziwość tych informacji różna jest, w zależności o tego, jakie cechy posiada scout i jak dobrze umie ocenić zawodnika.