Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przydział trenerów w Football Manager 2016 | Trening poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Przydział trenerów

Przydzielając trenerów zwracaj uwagę na ich atrybuty oraz obciążenie. - Przydział trenerów w Football Manager 2016 | Trening - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Przydzielając trenerów zwracaj uwagę na ich atrybuty oraz obciążenie.

Przydzielenie trenerów do trenowania wybranych atrybutów możesz zmienić w zakładce Trenerzy. Lista nazwisk wyświetlona na ekranie pokazuje wszystkich dostępnych w klubie trenerów, także Ciebie jako menadżera oraz asystenta. Każdemu trenera możesz przydzielić do wybranego treningu, zaznaczając po prostu okno wyboru. Ilość gwiazdek symbolizuje, jak dany trener radzi sobie w wybranym przydziale, natomiast ilość gwiazdek na dole ekranu symbolizuje całkowitą jakość treningu oraz obciążenie treningowe w przydzielonych aspektach (im więcej nałożysz obowiązków na pojedynczego trenera, tym mniejszy będzie jego wkład w trenowanie poszczególnych aspektów).

Podział kategorii

Trening rozdzielony został na trzy osobne kategorie:

Kondycja - Siła oraz Aerobik. Ten aspekt odpowiada za trening kondycyjny oraz zwiększanie atrybutów fizycznych zawodników. Trenerzy siłowi mogą zostać przydzieleni tylko do treningu w tej kategorii.

Ogólny - najbardziej rozbudowana kategoria treningu, która obejmuje zagrania defensywne, ofensywne, opanowanie taktyki, kontrolę nad piłką, czy strzały. Do tej kategorii potrzebujesz przynajmniej kilku trenerów, którzy odpowiednio zajmą się trenowaniem wybranych aspektów (trudno połączyć trenera ofensywnego i przydzielić go także do treningu defensywnego).

Bramkarze - dział treningu odpowiedzialny za rozwój cech opisujących bramkarzy. Trenerzy bramkarzy mogą zostać przydzieleni tylko do treningu w tej kategorii.

Atrybuty trenerów

Każdy trener cechuje się innymi atrybutami, przez co specjalizuje się zwykle w jednym rodzaju treningu. Im wyższe atrybuty odpowiadające za dany trening, tym lepiej tenże trener będzie się spisywał. Przykładowo rozwinięty atrybut Ofensywa naturalnie czyni trenera odpowiednim do przydzielenia przy treningu ofensywnym.

Poniższa lista pokazuje jakie atrybuty trenerskie są przydatne przy konkretnych aspektach treningu:

Siła - Kondycja

Aerobik - Kondycja

Taktyka - Taktyka

Panowanie nad piłką - Technika, Mentalność

Defensywa - Defensywa, Taktyka

Ofensywa - Ofensywa, Taktyka

Strzały - Technika, Ofensywa

Obrona strzałów - Bramkarze, Taktyka

Chwytanie - Bramkarze, Technika

Determinacja, Motywowanie oraz Poziom dyscypliny również są istotne w przypadku trenerów, stanowią one jednak drugorzędne znaczenie.

Jak przydzielać trenerów?

Przede wszystkim podczas przydzielania trenerów zwracaj uwagę na posiadane przez nich atrybuty i przydzielaj ich do odpowiednich treningów. Dzięki temu zmaksymalizujesz ich efektywność. Drugą kwestią jest odpowiednie rozplanowanie ich obciążenia, gdyż w przypadku przydzielania tego samego trenera do kolejnych aspektów treningu jego efektywność spada (ilość gwiazdek jest "rozdrabniana", co oznacza mniejszy wpływ na ogólny trening). Szkoleniowiec, który ma zbyt dużo przydziałów, będzie po prostu nieefektywny - postaraj się, aby dany trener obejmował jeden bądź dwa aspekty treningu. Im mniej, tym lepiej, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami i koniecznością zatrudnienia nowych trenerów. Na koniec, po ustaleniu przydziałów, zwróć również uwagę na całkowity efekt, jaki będzie przynosił trening i wspomniane obciążenie trenerów (na dole ekranu).

Sytuacją niemalże idealną jest zatrudnienie możliwie najlepszego trenera do trenowania pojedynczej kategorii. Następnie obciążenie trenerów możesz zmniejszyć przydzielając do pomocy słabszych (i tańszych) trenerów. Jeżeli nie możesz poradzić sobie z odpowiednim przydziałem spróbuj skorzystać z pomocy asystenta (Poproś asystenta o przydzielenie), choć ta opcja nie zawsze idealnie przydzieli trenerów, jakimi dysponujesz.

Liczba trenerów, jakich możesz zatrudnić, jest ograniczona. Możesz próbować ją zwiększyć poprzez wystosowanie Prośby do zarządu.

Poprawa atrybutów trenera

Zatrudnienie nowego trenera wiąże się zwykle z koniecznością utrzymania kolejnego członka sztabu oraz poproszeniem zarząd o zwiększenie liczby trenerów. Czasami może wystarczyć podniesienie umiejętności obecnie zatrudnionego trenera, jeżeli nie posiada on najwyższej licencji trenerskiej (Kontynentalna licencja Pro). Aby wysłać trenera na kurs przejdź do zakładki Sztab i wybierz interesującego Cię trenera, a z zakładki Kontrakt (przeglądając jego profil) wybierz opcję Wyślij na kurs trenerski. Jeżeli zarząd się zgodzi Twój trener rozpocznie podnoszenie kwalifikacji (on również musi być tym zainteresowany). Nie jest to równoznaczne z ukończeniem kursu (może zostać przerwany bądź przedłużony), jednakże w większości przypadków zdobędzie nową licencję, a co za tym idzie lepsze umiejętności.