Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyzwania w Football Manager 2016 | Wyzwanie i młode talenty poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Wyzwania

Wyciągnąć ze strefy spadkowej Bayern będzie łatwiej niż Herthę. - Wyzwania w Football Manager 2016 | Wyzwanie i młode talenty - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Wyciągnąć ze strefy spadkowej Bayern będzie łatwiej niż Herthę.

Możliwość rozgrywania wyzwań to rozpoczęcie rozgrywki w określonym miejscu (np. w połowie sezonu) z przygotowanym, zależnie od wybranego wyzwania, zespołem. Będzie to albo osłabiona przez kontuzje drużyna, albo zespół przeniesiony do ekstraklasy z niższej klasy rozgrywkowej. Twoim nadrzędnym celem jest wypełnienie danego wyzwania. Przed jego rozpoczęciem możesz zmienić poziom trudności. Wpływ na ten czynnik ma także wybrana później drużyna i liga, gdyż np. o wiele łatwiej utrzymać się w ekstraklasie drużyną z drugiej ligi, która była faworytem do awansu, aniżeli kompletnym outsiderem z ligi piątej.

Przybywa zbawiciel

Cel: Utrzymać się w lidze

W tym wyzwaniu rozpoczynasz zespołem znajdującym się w dolnej części tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracisz kilka punków, na odrobienie strat masz niecałą połowę sezonu. Najłatwiej wyzwanie to zaliczysz wybierając zespół z górnej półki, np. przedsezonowego kandydata do awansu. Dzięki temu możesz użyć najmocniejszego składu i zapewne nienajgorszych rezerw. Nie licz na transfery i maksymalnie wykorzystaj posiadanych zawodników, aby wygrywać na własnym boisku i co najmniej remisować na wyjazdach lub w trakcie spotkań z wysoko sytuowanymi zespołami.

Plaga kontuzji

Cel: Wypełnić oczekiwania stawiane przez zarząd

Niezależnie od wybranego zespołu znajdziesz w nim sporo kontuzjowanych zawodników, z których część może być nawet wyłączona z gry do końca sezonu. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że kontuzjowani są piłkarze grający w podstawowej jedenastce. Z tego powodu musisz zmodyfikować taktykę, aby maksymalnie wykorzystać cechy pozostałych zawodników i w razie konieczności sięgnąć po uzupełnienia do zespołu rezerw. Wyzwanie będzie przez to łatwiejsze do wypełnienia, jeżeli na początku obejmiesz pieczę nad zespołem posiadającym duże zaplecze zawodników (np. najlepsze drużyny w swoich ligach). Cel stawiany przez zarząd również zależy od reputacji drużyny - może to być walka o mistrzowski tytuł, albo o utrzymanie w lidze.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie