Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sprzedaż zawodnika w Football Manager 2016 | Transfery poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Sprzedaż zawodnika

Jeżeli nie jesteś pewien, czy chcesz sprzedać zawodnika, i tak możesz negocjować - być może odpowiednia wysoka oferta skłoni Cię do sprzedaży. - Sprzedaż zawodnika w Football Manager 2016 | Transfery - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Jeżeli nie jesteś pewien, czy chcesz sprzedać zawodnika, i tak możesz negocjować - być może odpowiednia wysoka oferta skłoni Cię do sprzedaży.

Zawodników możesz oczywiście nie tylko kupować, ale również sprzedawać. Powodów może być ku temu wiele: niepotrzebny zawodnik, niezadowolona wypalona gwiazda, czy chęć zrobienia miejsca innym piłkarzom. Niezależnie od powodu przede wszystkim musisz otrzymać ofertę, aby rozpocząć negocjacje dotyczące ceny. Najprostszym sposobem jest zmiana statusu gracza w zespole na "Niepotrzebny", przy jednoczesnym wystawieniu go na listę transferową. Swoje szanse na sprzedaż gracza zwiększysz także w przypadku wybrania opcji Proponuj klubom - do drużyn zostanie rozesłana informacja informująca, że dany gracz jest na sprzedaż. Jeżeli chcesz jak najszybciej sprzedać gracza możesz trochę obniżyć oczekiwaną kwotę, by była ona mniejsza od wartości rynkowej.

Oferty zakupu otrzymujesz także na zawodników nieznajdujących się na liście transferowej. W tym wypadku, jeżeli zdecydujesz się na sprzedać, możesz wynegocjować znacznie wyższą ofertę niż początkowo złożona. Jeżeli zaś kwota będzie niebotycznie wysoka (może się to zdarzyć w przypadku mniejszych klubów, posiadających w swoich szeregach obiecującego juniora), zarząd może automatycznie zaakceptować ofertę i nie będziesz miał już nic więcej do powiedzenia.

Prowadzenie negocjacji

Obowiązujące przy sprzedaży zawodników zasady są identyczne, jak przy kupowaniu - możesz tutaj proponować te same klauzule i opłaty, za które tym razem Twój klub będzie otrzymywał pieniądze. Jeżeli sprzedajesz juniora, którego być może będziesz chciał odkupić, ustaw odpowiednią cenę wykupu. W przypadku, gdy jego cena wzrośnie i tak będziesz mógł odkupić go za ustaloną kwotę. Warto także zadbać o procent zysku z następnego transferu, sprzedając bardzo utalentowanych zawodników zarabiasz w ten sposób dwa razy, jeżeli ich kariera rozwinie się i zmienią klub po raz kolejny. Negocjując kwotę postaraj się jak najwięcej wyciągnąć od drugiego klubu od razu i miej na uwadze, że nie otrzymasz całej kwoty, a ustalony z zarządem procent od transferów. Możesz poprosić o jego zwiększenie wystosowując Prośbę do zarządu. Obecnie obowiązujący procent sprawdzisz w zakładce Finanse.

Podsumowując: negocjuj tak, jak inne kluby robią to z Tobą, gdy sam chcesz kupić zawodnika. Bądź twardy, zażądaj możliwie największej zapłaty i myśl przyszłościowo, dbając o odpowiednie klauzule.