Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Raport scouta w Football Manager 2016 | Przygotowania do meczu poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Raport scouta

Jednym z pierwszych czynników podczas przygotowania się do spotkania jest rozeznanie w sytuacji. Oczekiwania co do wyniku są różne w zależności od meczu i drużyny, a każdy zespół posiada innych zawodników i odmienny styl gry oraz różną formację. W tej kwestii trzeba być elastycznym i zmieniać oczekiwania oraz nastawienie, dopasowując je do przeciwnika. Aby odpowiednio zorientować się w sytuacji z pomocą przychodzi raport o następnym przeciwniku, przygotowany przez jednego z klubowych skautów.

Znajomość przeciwnika to podstawa. - Raport scouta w Football Manager 2016 | Przygotowania do meczu - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Znajomość przeciwnika to podstawa.

Raport znajdziesz w skrzynce, wśród innych wiadomości. Analiza przygotowana przez skauta pozwoli Ci na rozpracowanie formacji przeciwnej drużyny i jej meczowego nastawienia (ofensywne, defensywne), pozwoli także na podejrzenie wyjściowej jedenastki. Te dwie informacje są na pewno najważniejsze, dzięki temu możesz odpowiednio zareagować, np. modyfikując własne nastawienie na bardziej defensywne, zmieniając formację, czy ustawiając inne polecenia dla zawodników (proponowane zmiany znajdziesz także w zakładce Porady współpracowników). Oprócz tych informacji otrzymasz także ostrzeżenie o konkretnym zawodniku, którego powinieneś otoczyć szczególną opieką lub najlepszym defensorze rywali. Raport wzbogacony jest również o szereg statystyk, analizujących postawę drużyny - możesz przekonać się o tym, jak zespół radził sobie w ostatnich spotkaniach oraz kiedy strzela bramki. Daje to obraz o formie zespołu oraz pokazuje, kiedy szczególnie uważać (np. gdy zespół przeciwny strzela najwięcej bramek w końcówce meczu - może to oznaczać, że przechodzi wtedy do ofensywy). Wskazówki zamieszczone w raporcie skauta zawierają ponadto informacje co do proponowanego treningu przedmeczowego i zagrań, na jakich powinna skupić się drużyna.

W dużym skrócie jest więc to szereg informacji o drużynie, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć. Ich wykorzystanie i odpowiednia modyfikacja własnej taktyki oraz nastawienia, a także przygotowanie treningu przedmeczowego może zaważyć o losach spotkania.