Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne w Football Manager 2016 | Początki w klubie poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Porady ogólne

1 - Porady ogólne w Football Manager 2016 | Początki w klubie - Football Manager 2016 - poradnik do gry

1. Postaw sobie cel. Niech zależy on od drużyny, która kierujesz. W jednym sezonie może to być środek tabeli, w drugim gra w europejskich pucharach, a w trzecim mistrzowski tytuł. Dzięki temu będziesz widział coraz lepsze efekty zarządzania zespołem, a kolejne sukcesy przyniosą niemałą satysfakcję.

2. Zadbaj o głębię składu. Posiadanie podstawowej jedenastki to rzecz oczywista, pamiętaj jednak również o odpowiednim zapleczu, które będzie zależne od dostępnego budżetu. Niemniej w każdym prowadzonym zespole powinieneś mieć zmiennika na każdą pozycję, którego możesz śmiało wystawić w przypadku kontuzji czy zmęczenia zawodnika z podstawowego składu.

3. Dopasuj taktykę do posiadanych piłkarzy. Jeżeli grasz zespołem z górnej ligi możesz sobie pozwolić na całkowite przemodelowanie taktyki i kupienie nowych zawodników. W innym wypadku musisz kombinować tak, aby Twoja taktyka jak najlepiej wykorzystywała dostępnych zawodników.

4. Przygotuj się do meczu. Odpowiednie zbadanie drużyny, przeglądnięcie raportu scouta, ustawienie poleceń indywidualnych, a w końcu przeprowadzenie rozmowy motywacyjnej mają duży wpływ na wynik spotkania. Taktyka jest kluczem do wygrywania spotkań, ale nie jest żadną tajemnicą, że zespół z wysokim morale będzie grał znacznie lepiej, nakręcając kolejne zwycięstwa.

5. Przydziel zadania współpracownikom. Nie musisz zajmować się każdym aspektem kierowania zespołem. Zamiast tego wybierz najważniejsze zadania dla siebie, a resztę przydziel zatrudnionym w klubie asystentom.

6. Reaguj na wyniki, zarówno w trakcie przygotowań do meczu, jak i w samym spotkaniu. Eksperymentuj, jeżeli obrana taktyka nie przynosi upragnionych rezultatów. W meczu nie bój się ściągnąć z boiska słabo grającej gwiazdy i wprowadzenia rezerwowego. Stagnacja i osiąganie coraz gorszych wyników wymaga Twojej interwencji, samo nic nie zmieni się na lepsze.

7. Myśl przyszłościowo. Ściągaj do klubu młodych zawodników w nadziei, że za 2-3 sezony rozwiną oni swoje umiejętności i będą mogli występować w pierwszym składzie. Inwestowanie w obiecujących juniorów pozwala także na sprzedanie ich ze znacznym zyskiem w przyszłości.

8. Zawsze negocjuj. Nigdy nie zgadzaj się na pierwszą propozycję kontraktową, czy transferową. Początkowo są one bardzo wygórowane, ale cierpliwie negocjując możesz zejść z ceny i zaoszczędzić sporo pieniędzy w budżecie.

9. Wykorzystuj sparingi do eksperymentów. Dzięki nim możesz sprawdzić swoją drużynę przed sezonem i poprawić jej zgranie, gdy do zespołu doszło kilku nowych zawodników kupionych podczas okna transferowego.

10. Kupuj i sprzedawaj z rozwagą. W oknie transferowym nie przesadzaj i nie urządzaj wyprzedaży swoich zawodników. Nie kupuj także kilku piłkarzy na tą samą pozycję, może się potem okazać, że masz w składzie zbyt wielu niegrających, a pobierających pensje, zawodników "szerokiego składu".

11. Grając klubem o mniej zasobnym portfelu wyszukuj okazji, takich jak zawodnicy z wolnego transferu lub piłkarze, którym kończy się kontrakt. Niektórzy przyzwoici zawodnicy nie mają również agenta. Dla mniejszego klubu takie oszczędności są nie do przecenienia.

12. Pamiętaj o możliwości modyfikowania budżetu, w zależności od potrzeb. Możesz także poprosić zarząd o dodatkowe pieniądze lub dofinansowanie zakupu konkretnego zawodnika.

13. Zależnie od renomy klubu poszukaj sobie klubu filialnego lub patronackiego. Dzięki temu będziesz mógł wypożyczać zawodników bez opłat z klubu patronackiego jako klub filialny, a w odwrotnej sytuacji zapewnisz miejsce dla piłkarzy niemieszczących się w pierwszym składzie.

14. Zawodnicy znajdujący się u schyłku kariery mogą posiadać bardzo dobre atrybuty techniczne, a przy tym niską cenę. Rozważ sprowadzenie ich do klubu, uważając przy tym na znaczny spadek atrybutów fizycznych.

15. Grając słabszym klubem mającym dostęp do europejskich pucharów stań na głowie, aby zawalczyć o jak najlepszy wynik w takich rozgrywkach. Wiąże się to zwykle z ogromnym zastrzykiem gotówki, który pozwoli Ci odskoczyć rywalom w lidze (np. ligi krajów Europy Wschodniej).

16. Realnie oceń przygotowania do sezonu i ustal cele, które uda się wypełnić. Na ich podstawie ocenia Cię zarząd, więc wyznaczenie nierealnego celu może poskutkować zwolnieniem z pracy w połowie sezonu.