Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zaplanować sparingi w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Jak zaplanować sparingi?

Kalendarz od razu pokazuje wszystkie terminy, w których można rozegrać sparingi - podczas trwania rozgrywek jest ich nie bez powodu jak na lekarstwo. - Jak zaplanować sparingi w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Kalendarz od razu pokazuje wszystkie terminy, w których można rozegrać sparingi - podczas trwania rozgrywek jest ich nie bez powodu jak na lekarstwo.

W trakcie przerw pomiędzy sezonami oraz rundami na pewno będziesz chciał zaplanować kilka meczów towarzyskich, aby przetestować nowych piłkarzy, sprawdzić taktykę i podnieść poziom ogrania piłkarzy. Sparingi to także możliwość wypróbowania zawodników, którzy normalnie nie mieszczą się w wyjściowej jedenastce. Aby zaplanować sparing wybierz Kalendarz, a następnie opcję Zaplanuj sparing. Ustal zespół, termin, rodzaj (np. mini-liga), a następnie wyślij zaproszenie. Musisz tylko pamiętać o tym, że nie każdy klub zgodzi się rozegrać z Tobą mecz towarzyski i nie na każdy wyjazd pozwoli zarząd (szczególnie, gdy prowadzisz nisko sytuowany zespół lub brakuje na to pieniędzy). Przed wysłaniem zaproszenia możesz również sprawdzić, jaki będzie spodziewany przychód - organizacja meczów towarzyskich to całkiem dobre źródło dodatkowego przypływu gotówki, w przypadku, gdy grasz zespołem, którego finanse są mocno ograniczone.

Uwaga: Funkcja organizowania sparingów, a nawet prowadzenie zespołu w takich meczach, może zostać powierzona innemu członkowi sztabu. Zajmie się on odpowiednim wyborem terminu i poprowadzeniem drużyny w trakcie meczu. Stracisz możliwość eksperymentowania, jeżeli jednak nie chcesz zbytnio zaprzątać sobie głowy tym elementem Twój asystent wywiąże się z niego całkiem sprawnie. Przekaż mu tylko odpowiednie uprawnienia w Sztab -> Obowiązki.

Zaplanowanie sparingu to czynność sama w sobie bardzo łatwa - Jak zaplanować sparingi w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi - Football Manager 2016 - poradnik do gry

Zaplanowanie sparingu to czynność sama w sobie bardzo łatwa. Dlaczego więc warto w ogóle zawracać sobie nimi głowę? Kluczem do sukcesu jest tutaj potraktowanie spotkań towarzyskich jako ważnego czynnika przygotować do rozgrywek. Sparingi będziesz rozgrywał zwykle przed sezonem oraz w przerwie zimowej. Twoi zawodnicy rozjeżdżają się wtedy na wakacje, podczas których nie trenują. Generuje to szereg problemów: spadek atrybutów, mniejsza znajomość taktyki i spadek zgrania (szczególnie, jeśli przeprowadziłeś kilka transferów), a także niekoniecznie najwyższe morale. Remedium na te wszystkie przypadłości, oprócz treningu, są właśnie mecze towarzyskie.

Podczas przygotowań przedsezonowych postaraj się rozgrywać 2 mecze towarzyskie tygodniowe. Pozwoli Ci to na zapewnienie czasu na trening przedmeczowy, a także zostawi 1-2 dni na normalny trening. Taka ilość spotkań powinna też pozwolić na ogranie całego składu (daj pograć wszystkim swoim zawodnikom), zwiększysz również znajomość taktyki oraz zgranie zespołu. Sparing-partnerów wybieraj w zależności od tego, co jest Twoim celem: możesz skupić się na odniesieniu korzyści finansowych (w przypadku mniej zamożnych i niżej sytuowanych zespołów) lub na maksymalnym podniesieniu morale zawodników. Jeżeli chcesz zarobić wybieraj lepszych od siebie przeciwników, tak, aby spodziewany profit był oczywiście najwyższy. W przypadku chęci podniesienia morale lepiej wybierać słabsze zespoły, z którymi łatwiej będzie wygrać (dyspozycja w meczach towarzyskich podobna do przedstawionej na screenie negatywnie wpłynie na zespół).

Podsumowując: odpowiednie zaplanowanie meczów towarzyskich to ważny element przygotować przedsezonowych oraz pomiędzy przerwami w rozgrywkach. Możesz w ten sposób podnieść znajomość taktyki przez zawodników, poprawić ich zgranie oraz morale i kondycję. Pozwoli to na odpowiednie rozpoczęcie rozgrywek ligowych i uniknięcie falstartu, a w przypadku klubów o mniejszym zasobie gotówki zapewni dodatkowe fundusze. Nie trzeba chyba wspominać, że dla reprezentacji jest to jedyny sposób na przetestowanie składu przed spotkaniami o punkty.