Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zmiany taktyki w Football Manager 2016 | Mecz poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Zmiany taktyki

Polecenia dla drużyny

Szybka zmiana poleceń pozwoli na wymuszenie u zawodników konkretnych zachowań taktycznych. - Zmiany taktyki w Football Manager 2016 | Mecz - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Szybka zmiana poleceń pozwoli na wymuszenie u zawodników konkretnych zachowań taktycznych.

Ekran poleceń pozwala na wybranie odpowiednich zagrań taktycznych, jakie chcesz wymusić na swoich zawodnikach. Możesz np. nakazać atak skrzydłami, jeżeli widzisz, że boczni obrońcy przeciwnika są powolni, albo zarządzić więcej dośrodkowań w pole karne, gdy Twoi zawodnicy wygrywają walkę w powietrzu. Polecenia możesz także wydawać poprzez przycisk Dokonaj zmian, gdy w trakcie meczu pewne zagranie zostanie zasugerowane przez Twojego asystenta. Sam wachlarz poleceń jest identyczny i nie różni się od dostępnego w zakładce Taktyka.

Zmiana formacji

Korzystając z przycisku zmiany formacji możesz szybko zmienić ustawienie własnych zawodników. Pamiętaj jednak, że zostaną oni przesunięci z nominalnych pozycji na te, które będą odpowiednie dla wybranej taktyki. W takim wypadku nie każdy zawodnik będzie się nadawał do gry na 100% na nowej pozycji, dlatego też lepiej skorzystać z ustawień zaawansowanych lub dokonać zmiany niedopasowanego zawodnika.

Zmiana mentalności

Szybka zmiana mentalności w trakcie meczu umożliwia odpowiednie reagowanie na sytuację na boisku. Przykładowo możesz przesunąć piłkarzy do przodu, aby w końcówce spróbować strzelić zwycięską bramkę lub zabarykadować się na własnej połowie, aby uniknąć straty gola. W ten sposób, bez zmiany formacji, szybko zmienisz styl gry i nastawienia zawodników, od ultra defensywnego po ultra ofensywne.

Zmiana stylu gry

Różne style gry odpowiadają za przypisanie zawodników do pozycji. Możesz nakazać piłkarzom sztywne trzymanie się przypisanej roli i konsekwencję taktyczną. Jest to dobre rozwiązanie, gdy Twoi piłkarze nie są zbyt kreatywni. Jeżeli posiadasz w składzie uzdolnione indywidualności możesz ustawić styl gry na płynny. Zawodnicy będą przełączać się pomiędzy formacjami (np. boczni obrońcy będą częściej uczestniczyć w akcjach ofensywnych). Jest to podejście znane z współczesnego futbolu, wymaga jednak od Twoich piłkarzy większego zaangażowania, umiejętności oraz wytrzymałości. Szybka zmiana taktyki w locie pozwoli np. na ustawienie formacji defensywnej i nakazanie piłkarzom sztywne trzymanie się wyznaczonych pozycji, aby do końca bronić wynik.

Całkowita zmiana taktyki

Ekran zaawansowanych ustawień pozwala na pełną modyfikację taktyki w trakcie trwania spotkania. - Zmiany taktyki w Football Manager 2016 | Mecz - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Ekran zaawansowanych ustawień pozwala na pełną modyfikację taktyki w trakcie trwania spotkania.

Podczas meczu możliwe jest także przemodelowanie całej taktyki. Zrobisz to przechodząc do panelu niemalże identycznego z menu Taktyka, znanym z przedmeczowego doboru składy i ustawiania taktyki. Aby przejść do tego menu rozwiń strzałkę znajdującą się przy przycisku Przeprowadź zmianę i wybierz opcję Przejdź do zaawansowanych ustawień taktycznych. W otwartym oknie możesz dokonać modyfikacji wszystkich aspektów taktycznych.