Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak skierować prośbę do zarządu w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Jak skierować prośbę do zarządu?

W trakcie kariery niejednokrotnie będziesz miał możliwość rozmowy z zarządem. Interakcja w tej materii w głównej mierze będzie oznaczała wystosowanie do zarządu prośby. Możesz to zrobić przechodząc do zakładki Zarząd, a następnie wybierając z rozwijanego menu Prośba do zarządu interesującą Cię opcję.

Prośby do zarządu podzielone są na sześć kategorii. - Jak skierować prośbę do zarządu w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Prośby do zarządu podzielone są na sześć kategorii.

Wystosowana przez Ciebie prośba może dotyczyć kilku różnych aspektów:

Stadion - pytania dotyczące rozbudowy stadionu (dodatkowe miejsca), budowy kompletnie nowego obiektu, czy zakupu stadionu (przejęcie go przez klub na własność). Kwestie te wiążą się zwykle ze sporym finansowaniem, dlatego też nie są zbyt chętnie akceptowane przez zarząd. Do ich pozytywnego rozpatrzenia przyczyni się na pewno nienaganna kondycja finansowa klubu.

Obiekty - opcje pozwalające na rozbudowę obiektów młodzieżowych, czy bazy treningowej. Podobnie jak w przypadku stadionu, wiąże się to z potrzebą utrzymania klubu w dobrej kondycji finansowej. W przypadku strat możliwe jest również poproszenie zarządu o zmniejszenie finansowania i zaoszczędzenie w ten sposób środków na inne cele.

Finanse - jedna z częściej stosowanych próśb do zarządu, dotyczy ona zwiększenia budżetu transferowego i płacowego, a także środków przeznaczanych dla juniorów. Warto dbać także o odpowiedni % zysków ze sprzedanych zawodników, który trafia do budżetu. Nie zdziw się, gdy za zawodnika otrzymasz mniej pieniędzy, niż się spodziewałeś - odpowiada za to właśnie ten wskaźnik, o którego zwiększenie możesz tutaj poprosić.

Kontakty - zakładka ta dotyczy zwiększania zasięgu scoutingu (możliwość wysyłania scoutów coraz dalej) oraz wyszukiwania klubu patronackiego, czy filialnego. Możesz również poprosić o zorganizowanie dnia testów, który ma za zadanie przyciągnąć ciekawych zawodników.

Sztab szkoleniowy - w zakładce Zarządu przed wystosowaniem prośby możesz sprawdzić ilość zatrudnionych członków personelu szkoleniowego oraz maksymalną ilość osób dopuszczaną przez zarząd. Jeżeli uważasz, że jest ona zbyt niska w tym miejscu przekażesz prośbę o zwiększenie tego limitu lub zwiększenie maksymalnej pensji, jaką możesz zaoferować kandydatowi na dane stanowisko.

Osobiste - zakładka dotycząca osoby Twojego menadżera. Możesz poprosić np. o zmianę stylu gry zespołu lub o nowy, lepiej płatny kontrakt.

W przypadku małego zaufania zarządu realizacja jakiejkolwiek prośby graniczy z cudem. - Jak skierować prośbę do zarządu w Football Manager 2016? | Pytania i odpowiedzi - Football Manager 2016 - poradnik do gry
W przypadku małego zaufania zarządu realizacja jakiejkolwiek prośby graniczy z cudem.

Prośby do zarządu to bardzo kusząca opcja, czasami może ona pozwolić na znaczne zwiększenie nakładów na budżet transferowy, czy umożliwić zatrudnienie większej ilości pracowników. Haczyk jest jednak taki, że zarząd w większości przypadków nie jest chętny i nie przychyla się do Twoich próśb. Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie zadowolenie włodarzy klubu, które możesz sprawdzić w zakładce Zarządu. Jeżeli Twoja posada w klubie jest pewna i ugruntowana, a drużyna odnosi dobre wyniki, znacząco zwiększasz swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie prośby. Podczas rozmowy z zarządem możesz także spróbować ich przekonać do swojej racji, po ich początkowej niechęci (np. wypowiadając kwestię mówiącą, że przywiązujesz do tej prośby wagę - jeżeli wszystko jest na dobrej drodze, a zarząd jest zadowolony z Twojej pracy, możesz próbować go w ten sposób przekonać). Na odrzucenie bądź przyjęcie propozycji wpływ ma także wartość Determinacji, jaką posiada Twój menadżer oraz finanse klubu (zarząd może się z Tobą zgodzić, ale na potrzebną budowę nie będzie pieniędzy). Wreszcie w przypadku odmowy możesz wybrać opcję "Przeciek do prasy" (zwykle jednak nie odniesie to pozytywnego skutku, wręcz przeciwnie, zdenerwujesz zarząd) lub "Ultimatum" - tylko, jeżeli jesteś "niezastąpiony". Wtedy zarząd albo ugnie się pod presją, albo rozwiąże z Tobą kontrakt. Pamiętaj także, że możliwość stosowania próśb do zarządu jest ograniczona, a robienie tego co tydzień raczej nie będzie miało sensu.

Podsumowując, w największym stopniu na szanse powodzenia rzutuje opinia zarządu o Twojej pracy. Ponadprzeciętne wyniki znacząco zwiększają szansę na wysupłanie dodatkowych pieniędzy na transfery, a awans do wyższej ligi może pomóc w rozbudowie bazy treningowej. W przypadku przenosin do nowego klubu początkowo prośby będą raczej odrzucane, do czasu zbudowania sobie renomy. Wszystko sprowadza się więc do osiągania odpowiednio wysokich wyników (pamiętaj, że wpływ na ocenę zarządu mają w dużej mierze wybrane podczas rozpoczęcia sezonu oczekiwania) i zadowolenia zarządu.