Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Obowiązki współpracowników w Football Manager 2016 | Początki w klubie poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Obowiązki współpracowników

Jako menadżer będziesz miał do dyspozycji przynajmniej kilka osób, którym możesz przydzielić odpowiedzialność za różne elementy gry. Warto z tej możliwości skorzystać, gdyż mnogość opcji może sprawić, że po prostu o czymś zapomnisz. Asystenci zwykle dobrze sobie radzą w tym względzie, pozwalając skupić Ci się na najistotniejszych elementach. Aby zmienić zadania współpracowników przejdź do Sztab -> Obowiązki. Znajdziesz tam całą listę, w której możesz wybierać osobę odpowiedzialną za daną opcję.

Nie bój się zrzucić części odpowiedzialności na barki współpracowników. - Obowiązki współpracowników w Football Manager 2016 | Początki w klubie - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Nie bój się zrzucić części odpowiedzialności na barki współpracowników.

Zależnie od swoich preferencji możesz zajmować się wszystkim lub ograniczyć do minimum. Warto zastanowić się w szczególności na takimi kwestiami jak:

- zatrudnianie pracowników - przekazanie kontroli uniemożliwi Ci wybór osób dokładnie spełniających Twoje oczekiwania. Nie masz także wpływu na negocjowane kontrakty. Z drugiej strony nie musisz martwić się o odpowiednią ilość członków sztabu.

- transfery - tutaj bez wyjątku powinieneś pozostawić wszystkie opcje dotyczące pierwszego zespołu w swoich rękach. Unikniesz w ten sposób zakupu niepotrzebnego lub sprzedaży ważnego zawodnika za niezadowalającą kwotę.

- przedłużanie kontraktów - w tej kwestii musisz uważać. Plusem przydzielenia tego obowiązku pracownikowi jest zwolnienie z obowiązku przedłużania kontraktów. Minusy mogą być jednak znacznie większe: znaczący wzrost pensji (nie masz kontroli nad negocjowanymi kontraktami), czy zwolnienie zawodnika z klubu, gdy osoba przeprowadzająca z nim negocjację nie dojdzie do porozumienia. Tą kwestię lepiej monitorować osobiście.

- trening - jeżeli nie chcesz zajmować się ustawieniami treningu możesz z powodzeniem zostawić je w rękach jednego z współpracowników. Tracisz co prawda w ten sposób kontrolę nad trenowaniem wybranych umiejętności, jednakże masz pewność, że nie przegapisz treningu, ani nie przedobrzysz z jego intensywnością.

- sparingi - w przypadku, gdy nie zależy Ci na wyborze partnerów możesz pozostawić to w gestii współpracownika. Jeżeli chcesz jednak zarobić lub porządnie przygotować się do sezonu poświęć trochę czasu i zrób to sam.

- rozmowy motywacyjne - w większości przypadków asystent w odpowiedni sposób przeprowadza rozmowę, jednakże czasami się myli. Lepiej samemu motywować zawodników, w razie problemów można podczas rozmowy motywacyjnej nakazać jej poprowadzenie asystentowi.

Przydzielenie obowiązków odpowiednim osobom pozwoli Ci na zawężenie lub zwiększenie swoich kompetencji. Warto, przynajmniej w kilku punktach, przekazać współpracownikom poszczególne zadania, a samemu zająć się najważniejszymi z nich, dotyczącymi pierwszego zespołu.