Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Football Manager 2016 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pierwsze kroki w Football Manager 2016 | Początki w klubie poradnik Football Manager 2016

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Pierwsze kroki

Na początku warto zainicjować dobre relacje z dziennikarzami. - Pierwsze kroki w Football Manager 2016 | Początki w klubie - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Na początku warto zainicjować dobre relacje z dziennikarzami.

1. Spotkania

Zaraz po przejściu do nowego klubu zostaniesz przywitany przez prezesa oraz asystenta, warto skorzystać z tej możliwości i nie odrzucać proponowanych spotkań. Możesz dowiedzieć się z nich o funkcjonowaniu klubu, oczekiwaniach stawianych Twojej osobie, czy ustalić częstotliwość otrzymywania raportów. Kolejna część dotyczy spotkania z mediami, również tutaj powinieneś się stawić i odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Na koniec miejsce ma spotkanie z współpracownikami, którzy przez cały okres bycia menadżerem będą udzielać Ci rozmaitych porad.

2. Spotkanie z zespołem

Po przejściu do nowego klubu warto również zwołać zebranie zespołu, a następnie sprawdzić skład. Przeanalizuj dostępnych zawodników pod kątem taktyki oraz ich przydatności dla zespołu. Jeżeli rozpoczynasz grę na początku sezonu warto pozbyć się niepotrzebnych piłkarzy i zaplanować ewentualne wzmocnienia.

3. Raport scouta

Nowy klub to nowa sieć scoutingu. Zawodnicy oceniani przez jednych scoutów jako przydatni w innym klubie mogą być oceniani jako niewystarczająco dobrzy. Warto rzucić okiem na przygotowaną przez scoutów listę i sprawdzić ją pod kątem zawodników nadających się do pierwszego składu.

4. Subskrypcja wiadomości

Po rozpoczęciu kariery lub zmianie miejsca zatrudnienia zastanów się nad przeorganizowaniem skrzynki, aby otrzymywać tylko potrzebne i interesujące Cię wiadomości.

5. Sprawdzenie sztabu szkoleniowego

Posiadanie odpowiednie sztabu pozwoli Ci na zintensyfikowanie treningu, czy polepszenie jakości scoutingu. Od razu sprawdź kogo musisz zatrudnić, a kogo możesz z klubu wyrzucić.

Wybór oczekiwań ma duży wpływ na to, jak Twoją pozycję w ligowej tabeli będzie postrzegał zarząd. - Pierwsze kroki w Football Manager 2016 | Początki w klubie - Football Manager 2016 - poradnik do gry
Wybór oczekiwań ma duży wpływ na to, jak Twoją pozycję w ligowej tabeli będzie postrzegał zarząd.

6. Wybór oczekiwań na sezon

Jest to bardzo istotna opcja. Podczas wyboru oczekiwań możesz zwiększyć oczekiwania minimalne, jakie stawia przed Tobą zarząd. Dzięki temu otrzymasz większy budżet transferowy oraz płacowy. Wiążę się to jednak z ogromnym zobowiązaniem, gdyż ze swoich poczynań będziesz rozliczany na podstawie dokonanego wyboru. Jeżeli obiecasz zdobycie tytułu, a Twoje wyniki postawią zespół na dole tabeli nie licz na łaskawość zarządu. Większy budżet to większe wymagania.

7. Wybór kapitana zespołu

Na początku sezonu możesz zmienić kapitana. Decyzja ta jest ważna i powinna zostać podjęta w oparciu o atrybuty Przywództwo oraz Determinacja potencjalnego kandydata. Pamiętaj, że zmiana kapitana może odbić się negatywnie na nim samym i jego kolegach. W trakcie trwania sezonu nadal możesz przekazywać opaskę kapitańską innym zawodnikom, wystarczy przejść do okna Taktyka -> Kapitanowie. Nie rób tego jednak zbyt często, nie ma takiej konieczności.

8. Zaplanowanie sparingów

Po pobieżnym zapoznaniu się z zespołem pora na ustalenie kilku spotkań towarzyskich, aby sprawdzić jak piłkarze zachowują się na boisku. Pomoże Ci to w rozeznaniu się w umiejętnościach zawodników i ułatwi wybór składu oraz wyjściowej jedenastki. Jest to także dobry sposób na podreperowanie finansów oraz odpowiednie przygotowanie zespołu do sezonu. Pamiętaj także o możliwości zorganizowania spotkania z drużyną rezerw i U18, być może znajdziesz kogoś odpowiedniego do pierwszego zespołu.