Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry strategiczne wydane w 1992 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Monopoly Deluxe
Monopoly Deluxe

Strategiczne 22 września 1992

Monopoly Deluxe to przygotowana przez firmę Virgin Games adaptacja jednej z najpopularniejszych gier planszowych. Twórcy pozostali wierni regułom Monopoly. Gracze poruszają się więc pionkami po planszy, starając się rozbudowywać swoje imperium hotelowe i unikać kosztownych pobytów na obszarach opanowanych przez konkurencję.

PC

Laser Squad
Laser Squad

Strategiczne 23 kwietnia 1992

Laser Squad to gra strategiczna zaprojektowana przez Juliana Gollopa, późniejszego twórcę słynnego produktu firmy MicroProse, zatytułowanego UFO: Enemy Unknown. Gracz wcieli się tu w rolę dowódcy oddziału komandosów, który będzie musiał wykazać się umiejętnościami taktycznymi podczas wykonywania przewidzianych przez autorów misji.

PC

Dune II: Battle for Arrakis
Dune II: Battle for Arrakis

Strategiczne 3 września 1992

Dune 2: The Building of a Dynasty to opracowana przez studio deweloperskie Westwood gra komputerowa, która zapoczątkowała gatunek strategii czasu rzeczywistego. Fabuła tytułu oparta została na motywach bestselerowej powieści Franka Herberta „Diuna”. Gracz wciela się w przywódcę jednego z Wysokich Rodów i staje do walki o Przyprawę, niezwykle cenną substancję wydobywaną na pustynnej planecie Arrakis.

PC

Star Control II
Star Control II

Strategiczne 23 stycznia 1992

Gra uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych gier w historii przemysłu komputerowego. SC2 to połączenie przygodowej strategii z elementami gry zręcznościowej, z akcją rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej.

PC

1869
1869

Strategiczne 12 kwietnia 1992

1869 to gra ekonomiczna, podejmująca temat handlu morskiego. Zakładając małą firmę transportową i kupując pierwszy statek, gracz musi osiągnąć finansową potęgę, a to z kolei sprowadza się do korzystnego obrotu towarami pomiędzy poszczególnymi portami, zlokalizowanymi na całym świecie.

PC

Air Bucks
Air Bucks

Strategiczne 11 lipca 1992

Air Bucks to kolejny produkt firmy Impressions o charakterze ekonomicznym, w którym programiści postarali się o wierne odtworzenie realiów jednej z gałęzi biznesu. Tym razem wybór padł na transport lotniczy.

PC

The Patrician
The Patrician

Strategiczne 30 czerwca 1992

Strategia handlowa, której akcja rozgrywa się w późnym średniowieczu. Jako młody kupiec, reprezentujący jedno z 16 miast Ligi Hanzeatyckiej, rozwijamy własną sieć handlową w Północnej Europie, kupując i sprzedając rozmaite towary oraz dobra użytkowe. Musimy też dbać o bezpieczeństwo naszej floty, która narażona jest na ataki ze strony piratów.

PC

SimLife
SimLife

Strategiczne 3 sierpnia 1992

Czwarty z kolei tytuł z serii zapoczątkowanej przez kultowe SimCity. Celem gry jest stworzenie samowystarczalnego ekosystemu i badanie wzajemnego oddziaływania różnych form życia i środowiska. Czynimy to poprzez modyfikację rozmaitych parametrów klimatu, bądź krzyżówki genetyczne organizmów roślinnych i zwierzęcych.

PC

Hannibal (1992)
Hannibal (1992)

Strategiczne 23 kwietnia 1992

Akcja gry strategicznej Hannibal przenosi nas do 218 roku p.n.e., kiedy to zajęcie przez wojska kartagińskie miasta Sagunt wywołało drugą wojnę punicką. Gracz wcieli się w rolę słynnego, tytułowego wodza i spróbuje przedostać się drogą lądową przez Pireneje i Alpy do Italii, gdzie stoczy mnóstwo bitew z podległymi Rzymowi armiami.

PC

A-Train
A-Train

Strategiczne 1 czerwca 1992

Strategia ekonomiczna, w której obejmujemy stanowisko szefa miejskiej sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest przyczynić się do rozwoju metropolii. Gra jest trzecią odsłoną rozwijanej od 1985 roku serii gier znanej w rodzimej Japonii pod nazwą Take the A-Train.

PC